Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když hospodářská krize zruinovala manžele Pollardovy, začal jejich šestnáctiletý syn John pracovat ve stájích zámožného rančera. Bohatý Charles Howard přišel o syna při autonehodě a manželka ho opustila, protože mu to dávala za vinu. Když Howard nabírá novou sílu k životu, rozhodne se koupit si koně. Tom Smith, starý kovboj, mu vybere Seabiscuita, dostihového koně, který je malý a zakřiknutý a jen on sám v něm vycítí touhu vítězit. Jako žokeje zvolí Johnnyho. Oba, chlapec i kůň, mají za sebou těžké roky, a přestože první závod nedopadne dobře, začne tato dvojice outsiderů brzy vítězit a přitahovat pozornost. Krátce nato si John vážně poraní nohu, z dostihů je vyřazen a dívá se na dostih jen v televizi. Seabiscuit se zraní hned v následujícím dostihu. Za normálních okolností by tato zranění jejich sportovní dráhu dávno ukončila, ale John i Seabiscuit zmobilizují své síly a znovu se vrátí na dostihovou dráhu. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (192)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Čím se tenhle film liší oproti přehršli jiných snímků o dostihových koních? No... vlastně ničím. Možná je trošku citlivější, poetičtější, jinak jedno klišé za druhým. Jakkoliv připouštím, že je to vcelku hezky a citlivě natočeno, nevidím v tomto příjemném snímku žádnou zvláštní výjimečnost. Maximálně 70%. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Film s příběhem průhledným a čistým jako sklo. Ale v tomhle žánru by snad jakékoli vybočení do něčeho nevšedního bylo na škodu. Výprava je opravdu skvělá, na druhou stranu mi trošku vadila přílišná literárnost a dokumentárnost filmu. Nakonec ale člověk od filmu dostane vše co očekává, a i když předem víte, jak tenhle závod dopadne, stejně budete fandit. ()

Reklama

juta 

všechny recenze uživatele

Proč Gary Ross nenatočil víc filmů? Viděl jsem všechny tři a každý z nich má plné hodnocení. Vždy si uměl vybrat příběh a pak ho famózně dotvořit na plátně. Seabiscuit je rozhodně ten nejemotivnější a nejvíc hřející u srdce. Líbilo se mi, jak zde nejprve ukázal jednotlivé životy tří hlavních postav a potom, jak se dráhy těchto lidí seběhly dohromady a šli společně za svým cílem. Nesmím zapomenout na hudbu, ta je také jedním z hlavních pilířů skvělého zážitku. ()

joker.george 

všechny recenze uživatele

U podobně laděných snímků se většinou mění prostředí, ve kterých se odehrávají, ale jejich vyznění je totožné. Tady aspoň chybí „povinná scéna“ s rodiči a navíc je tu dostatečně zdůrazněn i prvek selhání. Chvilku jsem byl v nejistotě, protože trvalo než se příběhové linie propojily. V mžiku si však sednou a dál už film působí sebejistě a optimisticky si jde za svým, takže jsem se jím nechal strhnout. Jen jsem si po celou dobu nedokázal zvyknout na rezavého Tobeyho Maguirea. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Opravdu nádherný film, nejedná se o klasické sportovní drama, ale má to něco navíc. Už od malička mám blízký vztah ke koním, takže je jasné, jak moc mi tento film padl do noty. Nejvíce mě ale zaujal styl režiséra Garyho Rosse, tento "starý" styl vyprávění mám opravdu ráda a strašně mi chybí v dnešních filmech, takže když na podobný film narazím, jsem neuvěřitelně šťastná a vždy ho ocením. Stopáž možná mohla být o kousek kratší, ale zase na rozdíl od většiny tady bych asi neměnila nic na první půlhodině. Pro mě byla silná, vykreslila nám hlavní charaktery a nechala nás nahlédnout do období hospodářské krize. Výborné herecké výkony všech zúčastněných. Seabiscuit je upřímný lidský film s nádhernou výpravou a kamerou. Nemusí se líbit všem, mě se ale dotkl. ()

Galerie (146)

Zajímavosti (25)

  • Skutečný Seabiscuit měl jméno po svém otci, "sea biscuit" neboli "sea bread" je synonymem pro sušenky "Hardtack" podávané vojákům. Hard Tack se pak jmenoval otec skutečného Seabiscuita. (Geriel)
  • Seabiscuit zemřel ve čtrnácti letech na infarkt. (Geriel)
  • Okrem viacerých autentických miest v Kalifornii a New Yorku prebiehalo natáčanie aj v americkom štáte Kentucky. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama