Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nathan Algren se stal hrdinou občanské války a tažení proti indiánům. V roce 1876 je z něj však troska a alkoholik. Poručík Gant ho přivede na setkání s japonským průmyslníkem Omurou, který mu nabídne práci při výcviku modernizované japonské armády. V Japonsku čeká Nathana tlumočník Simon Graham, který mu vysvětlí, že mladý císař Meidži chce otevřít zemi západní civilizaci, proti sobě však má rebely z řad samurajů, kteří brání dávné japonské tradice. Když rebelové, vedení samurajem Kacumotem, napadnou železniční stanici, dostane jednotka příkaz k nasazení do boje. Je poražena a těžce zraněný Nathan je zajat. Kacumoto ho ubytuje u své sestry, manželky samuraje, kterého Nathan v boji zabil. Žena o zraněného pečuje jen s velkým přemáháním, ale on se snaží pochopit mentalitu vesničanů i samurajů a učí se bojovat jejich zbraněmi. Překvapivě zde nalézá klid, po kterém vždy toužil. Když je vesnice napadena maskovanými bojovníky, postaví se na stranu obyvatel. Definitivně se přitom sblíží s Kacumotem a pochopí, že se nepostavil proti císaři, ale podle svého nejlepšího svědomí mu stále slouží. Když je samuraj pod záminkou jednání vlákán do pasti, Nathan ho osvobodí. Kacumotovi je jasné, že bitvu o záchranu císaře a tradičního Japonska prohrál, a chce spáchat harakiri. Nathan ho však přesvědčí, že lepší je padnout v boji. Poslední samurajové tedy vyjíždějí do bitvy a Nathan je odhodlán bojovat po jejich boku. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 020)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Nebudu si hrát na pseudointelektuála a snažit se na film nakydat špínu, protože jsem byla na dvě a půl hodiny připoutána ke křeslu a prostě si užívala hezký příběh v zajímavém prostředí. Klišé? Jistě. Patetické? Ano. Komerce? Samozřejmě. Prostě americký popkornový velkofilm s veškerou velkolepostí i obvyklými neduhy. A co má být, mně se to zkrátka líbilo - a to ani nemám kdovíjak v lásce Toma Cruise. 91% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Skvělý příběh o samurajích. Pro tuto historickou etapu mám slabost, takže mi bylo celkem jasné, že se mi film bude líbit. Navíc Tom Cruise byl naprosto skvělej a nechci říkat, že si do jeho role nedokážu představit někoho jiného, ale on mi tam prostě seděl skvěle. Poslední velká scéna s hudebním doprovodem Hanse Zimmera byla patřičně epická a tak to má být...90% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

japonsko stvořila hrstka bojovníků, která byla ochotná položit život za svoji čest. T.Cruis je ten nejlepší bojovník jakého měla amerika v boji proti indiánům (a taky trošku pije). a tak dostává práci pro chlapa. vycvičit japonské císařské vojsko (proti samurajům). herecký výkon T.C. je zajímavý. jeho ožralý kapitán nathan algren mě moc nebere, ale když začne ,,ohnivě" vypravovat o indiánech, dává najevo konečně trochu herectví. a spád má také jeho výkon v bitvě se samuraji. jsou prostě věci který umí. vyprávění je rozdělené do částí a každá je svým způsobem zajímavá. také bitva na mě udělala dobrý dojem i díky hudbě H.Zimmera, která vyniká hlavně v ,,silných" pasážích. kapitolou samotnou je K.Watanabe. mít jeho charisma, tak klidně jedu do japonska udělat pořádek. ()

Madison 

všechny recenze uživatele

Filmová perla, či sa už jedná o technickú, obsahovú, hereckú alebo hudobnú formu. Keď si spätne vybavím vynikajúceho Toma Cruisa, transcendentálnu hudbu z pera Hansa Zimmera, neskutočný duchovný pokoj vyžarujúci z jednotlivých scén v samurajskej osade a tých Japoncov - predovšetkým Hiroyuki Sanadu - ktorých herecké koncerty načisto predčili moje očakávania. Zwickovi sa podaril zázrak. Posledného samuraja môžem pozerať stále dokola, no ani raz ma nenudí, každá jedna projekcia pre mňa predstavuje čosi nové a zrejme ho nikdy nebudem mať dosť - navždy jedna z mojich srdcoviek. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Suverénně namyšlené herectví Cruise jako vždy zabraňuje ponořit se do příběhu. Teda aspoň mně, spousta lidí si to asi užila nehledě na znásilněnou historii a naprosté nepochopení tvůrců, jaké postoje k ostatním ti samurajové měli a jaké byly jejich hodnoty (bušidó). Nápověda, tak trošilinku malinko obráceně. (Co dopihele měl jako znamenat ten ultradebilní výrok o rozdání zlata lidu??). Ale jasně, jestli chcete patetickou, vykalkulovanou pohádku - vykradení Tance s vlky se zpomalenými pseudoromantickými cool záběry a jako obvykle roztálou japonkou, co je k mání, klidně na to koukněte. A budou to žrát i japonci coby osobitou fantasmagorii, jak je vidí na západě :-) Vysoké hodnocení hlavně za hudbu a japonskou estetiku. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (45)

  • Během závěrečné scény, když kapitán Nathan Algren (Tom Cruise) přijel na hnědém koni, kopl kůň jednoho z komparzistů do rozkroku. Díky tomu, že to komparzista ustál, se Edward Zwick rozhodl scénu ve filmu nechat. (Rathe)
  • Všechny třešňové květy v zahradě v okolí chrámu byly vytvořeny uměle. (Witta)
  • Tom Cruise (Nathan Algren) uniknul o vlásek vážnému zranění, když se mu meč mihnul pár centimetrů od krku ve velké rychlosti. Incident se stal v momentě, kdy byl Cruise na mechanickém koni, který nezastavil v místě, kde měl. (don corleone)

Související novinky

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Stávky skončily, studia nelení a mohou tak vesele oznamovat nové projekty, na nichž se znovu rozjíždí práce. Nejinak je tomu u Netflixu, který se nikdy nebál drahých ambiciózních fláků, a proto teď… (více)

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (více)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Reklama

Reklama