Záhadný vrah v maske (CHRIS PALERMO) zavraždí jednu zo študentiek strednej školy Bulimia Falls High. Čoskoro dostanú viacerí jej spolužiaci plavovlasá kráľovná krásy Barb Primesuspectová (JULIE BENZOVÁ), športovo založený slaboduchý Slab O´Beef (SIMON REX), hispánska kráska v čiernom a s lesbickými sklonmi Martina Martinezová (MAJANDRA DELFINOOVÁ), nováčik Dawson Deary (HARLEY CROSS) a panic Boner (DANNY STRONG) lístok, ktorým im vrah oznamuje, že vie, čo robili minulý rok v lete. Študenti sú vyľakaní, necítia sa bezpečne. Prípadom sa zaoberá miestny policajt Doughy (TOM ARNOLD), ale aj zvedavá televízna reportérka Hagitha Utslayvoá (TIFFANI THIESSENOVÁ), ktorá chce vraha vypátrať, aby získala mediálnu slávu. Všetci zúčastnení sa napokon rozhodnú, že najlepším úkrytom pred maskovaným vrahom bude nejaké odľahlé miesto, napríklad letný tábor. Kým však stačia nejaký nájsť, ukryjú sa vo veľkom dome, kde vrah konečne môže rozohrať celý rad bláznivých pokusov, ktorými by naplnil očakávania filmových postáv i divákov... (oficiální text distributora)

eraserhead666

Naprostá bomba, nemůžu si pomoci. Úvodní scéna s honičkou kolem stolu a pak ta s odmaskováváním vraha mě lámou v pase. Parodie jsou prostě můj šálek kávy a tahle se fakt povedla. Jeden fórek za druhým a Tom Arnold je naprosto geniální. Parodická imitace Vřískotu a Tajemství loňského léta se samozřejmě nabízejí a dalo by se říci, že na čas parodiím daly zase druhý dech, mimo těchto filmů narazíte taky na Pomádu, Christine, Hvězdné války, Pobřežní hlídku atd.... Pokud bych si někdy musel vybrat, zda mě pobavilo více Scary Movie nebo tohle, tak tohle jednoznačně vede. ()

Rommeo

Tento film jsem prvně viděl v začátcích puberty a bavil mě natolik, že jsem ho viděl 2x i 3x denně. Esteticky tento film nemá žádný potenciál ale jako slátanina parodií a až pitomě vymyšlených vtipů, které svojí pitomostí jsou až neuvěřitelně zábavné, stojí za nejedno podívání. Já se dokonale bavil, a bavím při každé repríze. ,, Na chodbě se našla něčí Kunda Božená, tedy pardon Bunda Kožená“ ()

Wiceman

Před dávnými časy, kdy nevidět Scary movie rovná se třídní outsider, vznikl tenhle počin a světě div se, tenkrát mě jeho debilita i bavila. Pár gagům jsem se tlemil jak blb a s ostatními třídními blbci o nich debatil a napodoboval (prostě blb no). Jakmile jsme se všichni ale dostali ke Scary Movie, tohle šlo do kopru. Po x letech později jsem to zvědavosti pustil znovu a světe div se, je to nudná ptákovina. Ty dobrý gagy už nefungujou tak jako dřív a místo toho koukáte na plejádu nudnýho křepčení s blbejma a nesympatickejma hercema. Jedna hvězda za Bulimia Falls High :D ()

Mol

WHAT'S THE BIG DEAL? KIDS GET KILLED EVERY DAY. THIS IS HIGH SCHOOL. NO, DAWSON. THIS KID WAS WHITE!!! První scéna před titulky byla super jenže pak film začal a bylo to hrozný. Spousta hloupých slovních nesmyslů, které nebyly ani vtipné ani do sebe nenavazovali. Prostě směsice vět. Film má svá místa, jako ta scéna v garáži, nebo na konci svlékací pokr, ale většinu filmu si člověk říká.. na co se to jako dívám? ()

necisty

Oddechová blbovina. Jestli se na to chcete někdy podívat, tak tohle musíte mít na vědomí. Nic velkého od toho očekávat nejde, kdyby to snad někdo zkoušel, tak by konečné hodnocení mohlo skončit po 15 minutách na odpadu. Samotní tvůrci a herci to ví, proto se pokouší dělat srandu z naprosto čehokoliv. Věděl jsem to i já a těch nenáročných 86 minut jsem zvládl. Přece jen vám párkrát úsměv na tváři naskočí, moderátorka je kočka a protože to není úplná mega blbost, tak si to 40% zaslouží. ()

• Představitelky hlavních hrdinek filmu Julie Benz (Barbara) a Majandra Delfino (Martina) si spolu už dříve zahrály v seriálu Roswell. (Tom Riddle)
  • Natáčelo se od 17. dubna do 18. května 1999 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)