Reklama

Reklama

Zlá krev

(seriál)
  • USA Feud
Trailer
USA, (2017–2024), 13 h 25 min (Minutáž: 45–60 min)

Předloha:

Laurence Leamer (kniha)

Hrají:

Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis, Alfred Molina, Stanley Tucci, Sarah Paulson, Kathy Bates, Jackie Hoffman, Alison Wright, Catherine Zeta-Jones (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o legendárním soupeření mezi herečkami Joan Crawford (Jessica Lange) a Bette Davis (Susan Sarandon) v průběhu natáčení jejich jediného společného filmu Co se vlastně stalo s Baby Jane? Svoji rivalitu přenášely do svých rolí a nepřestávala ani za kamerou. Úspěšný režisér Ryan Murphy v seriálu zachytil, jak se herečky vyrovnávaly se stárnutím a sexismem v Hollywoodu tehdejší doby a jak pro ně bylo čím dál těžší vycházet mezi sebou, i když na jejich spolupráci závisel úspěch v závěru jejich kariér. (Streeper)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (40)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Výborné zpracování jedné z legendárních rivalit starého Hollywoodu - sada zákulisních dohadů, manipulací, pletich, reálií filmového průmyslu a přesně onen třpytivý pánský klub, kde to asi nebyl med pro žádnou velkou ženskou star. Je to skvěle napsaný, fajn i retrospektiva, vystoupí celá řada osobností (Aldrich, Jack Warner, Sinatra, William Castle, Dean Martin, Olivia de Havilland) a samozřejmě, nade všechno (OK, spolu s Tuccim a Molinou) září výkon dvojice v hlavních rolích stárnoucích, bojujících legend. Přes hláškování se na place Baby Jane, velký oscarový večer (top moment), až úplné deziluze a řekl bych full Sunset Blvd mód. Chytlo za srdce a jednoznačně doporučuji - fandům časů "pro pamětníky" bezpodmínečně :) ♪♫ ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Odsýpá to svižně, obě představitelky hrají jak z partesu a kromě příběhu jedné herecké nenávisti zde máme i obrázek starého Hollywoodu. V době, kdy už přicházel o svůj hvězdný pel a zároveň, v osobnější rovině, kdy o slávu přicházely i dvě dříve nebesky nedostižné divy. Proměna filmového průmyslu z Továrny na sny na Dílnu všedního dne se tak prolíná s osudy jejích dříve nejzářivějších představitelek. Je to krutý obrázek, protože ani ve starém Hollywoodu, ani v jeho nastupující realističtější reinkarnaci, není pro dvě dámy stříbrného plátna místo. _____  Jessica i Susan si své role zahrály s velkou chutí, je vidět, že je složité postavy, které ztvárnily, bavily a měly radost, že můžou předvést své herectví. K samotnému seriálu: je velmi poctivě natočený, výprava je přenádherná a vcelku starosvětsky (což není na škodu) podává jednu bulvární historku z natáčení. Ve skutečnosti ani není důležité, jestli se Joan a Bette skutečně nesnášely nebo jestli je do toho natlačili producenti, aby zvýšili divácký zájem o filmy obou dam. Ve výsledku by to dopadlo stejně: zlomenými pouty, obětmi bez konce, samotou a pádem. SHRNUTÍ: Zoufalý boj o nejlepší místo na slunci, kde je ti jedinou odměnou, zvlášt pokud jsi žena, že shoříš za škodolibého přihlížení těch, kteří ti dosud tleskali. ()

Reklama

Drtic 

všechny recenze uživatele

V dobe kedy pre mňa Murphyho AHS upadá, sa vynorí projekt ktorý som jednoducho musel vidieť. Mám rád staré filmy pretože sa v nich dá nájsť niečo čo už v dnešných filmoch nie. Väčšinu filmov ktoré v seriáli vystupujú som videl, a tu som dostal niečo výnimočné. Unikátny pohľad do zákulisia kde všetko stojí a padá na vzťahu hercov, herečiek, autorov, ale hlavne na vzťahu Joan Crawford (Jessica Lange) a Bette Davis (Susan Sarandon). Feud sa dá skutočné vnímať ako nejaký dokument, a tu som Murphymu veril všetko, a hltal každú epizodu čo pri dnešnej záplave seriálov a filmov u mňa nie je žiadne pravidlo. Výkony hercov, a hlavne Jessicy Lange, a Susan Sarandon ani netreba spomínať. Seriál som videl v originále aj s českým dabingom, a keď poviem, že dabing je rovnako dobrý alebo lepší než originál tak som to za celú dobu čo pozerám tieto pohyblivé obrázky povedal asi toľkokrát, že to spočítam na prstoch jednej ruky, a tu keď to poviem tak to platí. Epizody 5, 8 predstavujú absolútny vrchol Murphyho tvorby. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Joan Crawford a Bette Davis bývaly bohyněmi stříbrného plátna, a dnes jsou jimi taktéž. Nikoli stále, ale znovu. Město snů totiž není vlídným místem pro ženy s povislými prsy a hlubokými vráskami ve tváři. Takové ženy můžou před kamerou vydělat těžké peníze jedině tehdy, pokud to pořádně vře za kamerou. A jestli to nevře samo od sebe, to by v tom byl čert, aby páni producenti něco nevymysleli. Bette and Joan je esencí Ryana Murphyho. Ať už se jedná o jeho okouzlení klasickým Hollywoodem, stárnoucími herečkami (Joan a Bette i fantastické Jessica a Susan) nebo o jeho cit pro lidské drama, utrpení a bolest, Feud přináší přesně to, co se dá od Murphyho očekávat. Po vzoru ACS je seriál přehledně uspořádaný a precizně vystavěný (pravděpodobně díky faktu, že se rovněž jedná o sled skutečných událostí), a i když to dělá se stylem sobě vlastním a občasnou typickou afektovaností plnou až skandálně komických chvil, jedná se o citlivě natočenou tragédii a především poctu dvěma velkým ženám, které si nepochybně zasloužily mnohem lepší zacházení, než jakého se jim dostalo za jejich života. ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších seriálů podle skutečných událostí a herecký koncert vzdávající hold staré éře Hollywoodu. Už dlouho jsem při sledování nějakého seriálu neviděl, že by se herečky doslova vžily do postav, které hrají. Avšak zde J. Lange a S. Sarandon předvedly naprosto FENOMENÁLNÍ kus práce, podpořený naprosto skvělým scénářem, kostýmy, i výpravou. Každou epizodu jsem si neuvěřitelně užíval vše, co se na obrazovce odehrávalo. Musím zde zmínit naprosto dokonalý český dabing v podání Elišky Balzarové a Taťjany Medvecké. Dalším pozitivem na tomto seriálu shledávám nenásilné zahrnutí témat jako jsou sexismus, ageismus nenásilnou formou. Herecké obsazení je kromě ústřední dvojice doplněno o Alfreda Molinu nebo dvojici dam, které září v Murphyho nejúspěšnějším projektu AHS - řeč je samozřejmě o Kathy Bates a Sarah Paulson. Podobně jako filmový Babylon nebo seriál Nabídka, i zde je mi téma historie Hollywoodu a tvorba jednotlivých filmů/seriálů z té doby velice blízké. Až se budete nudit a hledat skvělé zpracovaný a provedený dobový seriál o 2 skvělých herečkách, které si šly po krku, jednoznačně Vám doporučím Feud - Zlou Krev. Tento seriál je skrytý klenot, který jsem naštěstí našel. Jak píší kolegové v komentářové sekci - povinnost pro každého milovníka kinematografie, Hollywoodu, Jessicy Lange a Susan Sarandon. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (12)

Reklama

Reklama