Reklama

Reklama

The Punisher

(seriál)
  • USA Marvel's The Punisher
Trailer 3
USA, (2017–2019), 23 h 2 min (Minutáž: 47–58 min)

Tvůrci:

Steve Lightfoot

Předloha:

Gerry Conway (komiks), Ross Andru (komiks)

Hudba:

Tyler Bates

Hrají:

Jon Bernthal, Ebon Moss-Bachrach, Ben Barnes, Amber Rose Revah, Jaime Ray Newman, Kelli Barrett, Paul Schulze, Jason R. Moore, Deborah Ann Woll (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Bývalý mariňák, který jde po zločincích odpovědných za vraždu svojí rodiny, se ocitne v pasti armádního spiknutí. (Netflix)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (357)

Geralt z Rivie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nesmrtelný Frank Punisher Castle k dokonalosti něco chybí. Třeba těch 100 litrů krve, které ztratil během několika dní. První série přinesla něco nového, co tu ještě nebylo. Hrdinu od Marvelu, který nemá žádné "super schopnosti" a to bylo hodně cool, plus perfektní zápletku a zdatného záporáka. Druhá série navázala na skvěle tempo z jedničky, ale to z ničeho nic upadlo po třetím dílu a zbylých 10 dílu už jen vzpomínalo na nálož prvních 3. Celkově je velká škoda, že práva na tuto postavu Netflix ztratil, protože Jon Bernthal se pro roli Punishera narodil. 2 série jsou sakra málo. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Dorazil k nám další netlixový seriál ze stáje Marvel. Postavu Franka Castlea už známe z 2. série Daredevila. Děj se odehrává zhruba půl roku poté. Frank už vykonal svou pomstu snaží se vést normální život. Trable si ho ale opět najdou a on musí projevit své schopnosti. Zjišťuje další podrobnosti o smrti své rodiny. Poté, co nalezne nového spojence se vykonává na další cestu za pomstou. V ději se objeví mnoho vedlejších postav, které jej ovlivňují. Přesto že má Frank své sympatizanty, je stále hledaným mužem. Akce zde funguje opravdu skvěle. Akční scény jsou hodně dobře natočené. Celkově se to snaží poukázat na válečná traumata atd. Je to i částečně propojeno se světem Defenderů. 2. série je tu a s ní nové problémy a záporáci. Frank opět válí a se všema si poradí. Škoda jen, že už to končí. Líbilo se mi to víc jak minulá série. Objevuje se tu i Karen Page. Znělka je super. "Jedna várka. Druhá várka. Ono se to nasbírá." ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Marvel dal hlavy dohromady a konečně natočil něco, co se bere většinu času velmi vážně a vážně to i vypadá. King is dead, long live the King. Takhle by se asi dal charakterizovat příchod Jona Bernthala do role Punishera. Nic proti tomu jak se do toho opřel před 13ti lety Thomas Jane - pro mnohé odepisovaný hned od začátku, dle mého názoru nebyl špatný hrdina, ale lidi kolem něj vytvořili "hmotu" s kterou to nemohlo dopadnout dobře. Seriálový Punisher si je toho vědom a poučil se z chyb a kritik, které se snesly na původní film. Tvůrci přiložili pod kotel a udělali z Bernthala drsňáka srdcaře, jehož vztek a řev jsou stejně intenzivní jako jeho slzy a krvácení ze všech těch bodných, sečných a střelných zranění která za 13 epizod utrpí. Celé je to dramatické, intenzivní, extrémně krvavé a hbitě natočené. Možná 2-3 díly jsou zbytečné a o minimálně jedné dějové linii si můžeme myslet to stejné, ale celek je pořád zatraceně cool a má všechno co se od top produktu očekává. Dobré postavy, rodinnou integritu, kritiku USA a zpochybňování military systemu, terorismu apod. Druhá série, pokud vznikne, to bude mít zatraceně těžké. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Čo sa mňa týka, Trestač ;-) je naj seriál tohto roka (sorry jako, pán Fincher), určite najlepší zo všetkých marvelovských seriálov (akože omnoho!) a povedal by som, že je to jedna z naj komiksových adaptácií vôbec. Nemá to slabé miesto, pokiaľ ste teda nečakali, že František Kaštieľ v každej časti vyhubí celý mafiánsky klan. Niežeby občas niekomu neodstrelil hlavu brokovnicou, ale o to tu nejde. A je strašne super, že to napriek tomu funguje. Má to skvelý príbeh, sústredený hlavne na osudy vojnových veteránov, cez ktorých seriál zaujímavo komentuje súčasnú spoločenskú situáciu v USA (zbraňová lobby a jej odporcovia, vnútorný terorizmus a pod.). Je to dráma s vynikajúcimi dialógmi v podaní veľmi dobrých hercov (Bernthal neuveriteľne vládne), má to zaujímavú špionážno-konšpiračnú dejovú líniu, je to aj napínavý thriller a, čuduj sa svete, hrdinov sidekick nie je stupídna komická postava. Je tam dokonca aj milostný trojuholník, spracovaný veľmi originálne a ani chvíľu to nie je nemiestne, práve naopak, prehlbuje sa ním tá dráma a bolesť. Všetko zavŕšené krvavými tromi dielmi vrátane brutálneho finálneho súboja, pri ktorom som skoro odvracal zrak. Je to pekelne temné, ale bez digitálnych mrakov a dažďa (ahoj, Snyder). Temnota vychádza z toho, že je to prísne realistické a počas akčných scén každý úder, každý zásah guľkou (nožom, šípom, mačetou...) fakt bolí. A že je tých zranení neúrekom. Castle je tu zhruba každý tretí diel rozbitý ako McClane na konci prvej Smrtonosnej pasce. Napriek tomu veríte, že vďaka svojej tvrdošijnosti sa z toho vyhrabe. Veľmi, veľmi sa im to vydarilo. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není důvod celkově nedat maximum. Celkově skvěle napsaný, skvěle ukotvený do reality, skvěle zahraný (btw. dejte někdo Bernthalovi nějakou cenu) a ozvučený! Jistě, má to slabou druhou čtvrtinu, která byl v podstatě ani nemusela vůbec být a seriál by se mohl stáhnout na devět deset epizod, ale tak už to u netflixovskýho vzoru na úspěch je. Viz jednotlivý komentáře. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (34)

  • Ani zde nevynechal Stan Lee své tradiční cameo. Diváci však museli být opravdu pozorní. Lee se mihne na jednom z plákátů v parku, který navštíví Frank (Jon Bernthal) s rodinou a Billy Russoem (Ben Barnes) v jedné z epizod. (NiWi)
  • Název epizody se propisuje i v její kompozici – jen jedna krátká scéna za celých 45 minut se odehrává za denního světla. (FTP)

Související novinky

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Hvězdný Nicolas Cage nedávno zazářil v komedii To se mi snad zdá, zároveň se ale nechal slyšet, že plánuje svou filmovou kariéru i po tomto oslavovaném výkonu pověsit na hřebík a pouze dodělat… (více)

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (více)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Reklama

Reklama