První křížová výprava za svobodnou Svatou zem skončila. Vyčerpaní rytíři se vrací do svých domovů v Evropě. Nastává věk legend a záhad. I anglický rytíř Jiří (James Purefoy - Resident Evil) touží odložit svůj meč a žít poklidný život. Cestou domů prochází zemí krále Edgaara. Král mu slíbí kus půdy, když najde jeho ztracenou dceru, krásnou princeznu Lunnu (Piper Perabo - Divoké kočky, Dvanáct do tuctu), pro kterou truchlí celé království (oficiální text distributora)

HoneyBunny

Krásná princezna by měla mít větší prsa, historická fantasy by měla mít větší rozpočet a film téhle urovně by v titulkách neměll mít tolik známých herců. Naštěští má James Purefoy jisté vandrákoidní charisma (nikdy bych nevěřila, že to řeknu, ale ten Val Kilmer ve vedlejší roli byl lepší), režisér se nebere moc vážně a dějem se prokoušete bez obtíží. Film jako stvořený na sobotu 9:00, kam ho Prima taky správně zařadila. ()

tom88

Slabšia rozprávka pre deti a mladistvých, neoslní ničím, vôbec neprekvapí. Jediné čo poteší je herecké obsadenie. Mal som radosť iba z Duncana a Vlala Kilmera, ktorý sa však objavil len na pár sekúnd. Patrick Schwayze ma nepotešil, myslím, že mu úloha veľmi nepasovala. Čakal som, že aspoň drak bude lepšie spracovaný, ale chyba, aj v Dračej búrke boli draci na lepšej úrovni. Dej je pomerne dosť slabý a nezaujímavý. Je to len taká rozprávka určená pre TV. Je to presne medzi 2 a 3*, ale vďaka Duncanovi sa prikláňam k 3. 50% ()

RyxiraAmy

Normálně na tyhle "pitomůstky" nejsem, ale Legenda o Jiřím a drakovi je pro mě překvapivě zábavná - dokonce je to jeden z mála filmů, na které jsem schopná podívat se jednou za čas znova znova. Jednoduše fajn oddechovka. Jiří je veliký sympaťák, jeho kamarád Maur jakbysmet a to se dá vlastně říct o většině postav. Nenáročná zábava, která si nehraje na něco, co není a zároveň nesklouzává k trapnosti. ()

Jara.Cimrman.jr

Mám vrozenou slabost pro drzé princezny, které mají za domácí mazlíčky draky, jednorožce či krokosaury a navíc mají odvahu pro jejich záchranu obětovat veškerou svou garderóbu. Také se mi líbily sehrané souboje Jiřího s Garthem a hlavně humor, který v mých dětech vyvolával velmi zábavnou zlost z toho, že nechápou, čemu se to ti dospělí smějí. Jinak je to samozřejmě v podstatě jenom středně velká pohodová kravina, která se dá hravě odpružit v kolenou. ()

depony

Dobrá ... drak byl mizerně odvedený, ale špinavé exteriéry a vtipné dialogy s několika známými herci mne nakonec přesvědčili, že i když jde o německou koprodukci, tak vliv britského cítění je silnější ... jen je škoda, že třeba Val Kilmer neměl víc prostoru :)) každopádně na odpočinkový promítací večer je to OK :) ()

• Jméno Vala Kilmera, který si ve filmu zahrál v jedné scéně, není uvedeno v závěrečných titulcích. (fisus)
  • Juraj (James Purefoy) podáva ruku chlapcovi Rinovi, potom ju zvesí dole. Nasleduje záber zozadu, kde má ruku opäť hore. (ČSFD)