Reklama

Reklama

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení

  • USA S.W.A.T. (více)
Trailer 2

Jim Street (Colin Farrell) je příslušníkem elitní policejní jednotky S. W. A. T. v Los Angeles. Na začátku zasahuje v bance proti lupičům, kteří drží rukojmí. Jeho partner Brian Gamble nedělá věci podle předpisů a při záchraně postřelí nejen lupiče, ale i jednu rukojmí, která pak žaluje policii. Gamble a Street jsou na koberečku u velitele Fullera, který je chce přeřadit do skladu. Gamble se neudrží, vybuchne a řekne, že končí. Myslí si, že Street půjde s ním, ten ale chce zůstat u policie. Po půl roce Street stále pracuje v policejním skladu a k policii v LA se vrací legenda policejního sboru, seržant Hondo Harrelson. Ten má od Fullera za úkol sestavit si nový tým a zlepšit práci policejní zásahové jednotky v LA. Hondo jde dělat nábor a vezme s sebou Streeta. Jako první jede za Deaconem Kayem, který slouží jako policista v černošské čtvrti v LA. Kay zrovna honí jednoho zlodějíčka a Hondo se Streetem mu ho pomůžou dopadnout. Kay Hondovu nabídku rychle přijímá a Hondo jede dál. Další policista David je moc slušný, a když mu Hondo říká, že u zásahovky se musí občas ušpinit, nechápe to a Hondo ho nebere. Posledním naverbovaným je policista Chris Sanchez, z něhož se vyklube žena, což Hondo nečekal, ale vidí, že si poradila se zatýkáním zločince, který vážil o padesát kilo více než ona, a tak ji také bere. Nakonec nabídne místo i Streetovi, který říká, že ho Fuller nevezme zpět. Hondo mu ale slíbí, že se za něj přimluví. Hondo slib dodržel, ale jelikož ho Fuller nemá rád, bude mu házet klacky pod nohy a bude na ně přísnější. K týmu se ještě připojuje Michael Boxer a T. J. McCabe, kteří už u S. W. A. T. působí delší čas. Hondo začne s výcvikem, jenž je zakončen zkouškou, kterou připravuje Fuller. Členové S. W. A. T. musí vysvobodit rukojmí z letadla. Street nechá Sanchezovou prolézt výtahovou šachtou, a překvapí tak „teroristy“. Celá jednotka předvede profesionální výkon a udělají nový výcvikový rekord. Hondo a spol. jdou oslavovat. Sanchezová pak jde ještě se Streetem do baru. Tam Street potká Gamblea a pohádají se. Druhý den jde Street k Sanchezové na zahradní party, kde její dcera slaví narozeniny. Členové jednotky jsou ale povoláni do akce. Musí zatknout člověka, který vyhrožuje, že se zabije. To se nakonec nejeví jako problém, jelikož jednotka použije Streetův patent na probourání zdi domu. Poté je ale čeká další, mnohem těžší úkol. Do města dorazil mezinárodně hledaný zločinec Alex Montel. Ten už si vyřizoval účty v rámci své rodiny a zabil svého strýce. Stal se tak vedoucím celé mafie. Montel byl ale zatčen při obyčejné kontrole a nyní je převážen do vězení. Jeho lidé se ho snaží vysvobodit. Hondova jednotka jede na místo a Montela zatkne. Montel veřejně nabídl 100 miliónů dolarů tomu, kdo ho vysvobodí. Na transport do věznice zaútočí několik gangsterů. Montel tam ale není. Hondo vymyslel past a veze Montela dvěma vozy bez sirén... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (456)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Je podivné jak směsice takových správně drsných a stylových rekvizit jako dělaných do snímku, který si už od pohledu neměl hrát na víc než na zábavnou záležitost, dává dohromady jen jakousi neslanou nemastnou podívanou bez jediné pořádné akční scény a zapamatováníhodné hlášky. A že tu ten potenciál byl. Squad leader Samuel L. Jackson, frajer s neurovnanou minulostí Colin Farrell, konečně taky jednou lidská Michelle Rodriguez, hnusný záporák Olivier Martinez... Takové pokusy o ozvláštnění filmu jako bylo (ne až tak výjimečné jak by se mohlo zdát) zatčení hlavního padoucha nebo totožnost druhého hlavního padoucha nevyšly tak jak si asi tvůrci přáli. Na mě osobně to působilo dost trapně, což byl problém i prakticky každého dialogu, který se snaží tvářit ultradrsně a výsledek je zhruba takový jako když se zjistí, že ten největší macho lamač na škole je ještě panic a spí v pyžamu s medvídky;) Nejsem si jistý, jestli byl český dabing pro SWAT kladem nebo záporem, protože to, že se do každé věty v původním znění mermomocí nacpe nějaké to "bič" nebo "fak", hrozí nepozornému divákovi navodit dojem, že sleduje videoklip nějakého faktpičowoe hustého gengsta niga fajta hip (hap) hopera...a to mně osobně jako moc dobrá zábava nepřijde;) Prostě nemilé zmrhání, radím dát ruce pryč a mrknout se radši na Swordfishe. Výsledek je 50%, a to dávám extrovních deset za již zmíněnou Michelle Rodriguez. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Hlavní padouch zcela pochybně napochoduje do filmu, bez minulosti, bez budoucnosti – úlet od hlavy až k patě. Ostatní postavy připíchnutý špendlíkem do děje, jenom tak naoko, aby bylo z čeho dělat vývar na polívku. Závěr zcela mimo. SWAT je prostě film, kde i cvičení přepadení letadla neproklamuje psí kusy na konci, ale samotnou kulminaci možností. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Mně to chvílemi přišlo až nesnesitelně trapné a herci se taky nijak nevyznamenali. Hezounu Olivieru Martinezovi se těžko věří, že je tak obávaným a nebezpečným zločincem. Samuel L.Jackson hraje poslední dobou všechny role stejně a Colin Farrell mně tentokrát dvakrát sympatický nebyl. Druhá polovina filmu je ale daleko zajímavější než ta první, dočkáme se v ní zásadního zvratu a hustě akčního závěru. A víc už to chválit nejde. 50% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tu mame dalsi prumernej akcni film, kterej se ale krapet odlisuje. Jednak pribeh neni zadna tupota typu "zabili mi ...., tak vas rozsekam" a cely to je dost realisticky, coz ovsem neznamena, ze by se tu nenasla naka pekna akce, problem je v tom, ze pribeh se zacne odehravat az po hodine filmu, predchozi vycvik by se jeste dal, ale deni ve filmu pred zacatkem vycviku a prichodem Samuela je zbytecny. A diky tomu ma film tezce prestrelenou stopaz. Navic film ani neni moc sviznej a neni vubec napinavej. Hudba je sice v pohode, ale k akci se moc nehodi, takze to filmu taky nepomuze. Aspon, ze tu mame kvalitni herce. Rodriguez uz dela tradicne drsnacku, ale tentokrat se celkem kroti, Samuel je jako velitel v pohode a Farrell nedela zadnyho frajirka a neni spatnej. Takze celkem pekna akce a obcas naka ta hlaska, ale jako celek to zkratka nak zvlast nebavi. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Po prvním shlédnutí před dvěma lety jsem tento film hodnotila vysoko - 5*. Nyní, když jsem jej viděla znovu, musím dvě hvezdičky ubrat. Z toho, co napoprvé budilo "cool" dojem kvalitní akce, zůstal jen dokonalý dojem průměrnosti. Téměř žádné hlubší proklreslení postav či hloupé dialogy sráží skutečně poměrně dobrou akci a dynamičnost filmu. Sice to dobře odsípalo a nenudila jsem se a na Colina Farrella je vždycky dobrý pohled, ale to stačí jen na ty současné 3*. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (38)

  • Shawn Ryan, tvůrce seriálu Policejní odznak (od r. 2002), byl poslední z několika scenáristů, kteří se podíleli na scénáři, i když není uveden v titulcích. (Cheeker)
  • Oddělení S.W.A.T. losangeleské policie ve filmu používá pistole Kimber Custom TLE II. Gamble (Jeremy Renner) má pistoli SIG Sauer P220 Sport. Seržant Hondo (Samuel L. Jackson) a důstojník Chris Sanchezová (Michelle Rodriguez) mají samopaly Heckler & Koch MP5A2 s integrovanou baterkou Surefire a spouští upravenou pro NAVY. Důstojníci Street (Colin Farrell), Boxer (Brian Van Holt) a T.J. (Josh Charles) mají útočné pušky M4A1 Carbine s baterkou Surefire M500AB a puškohledem ACOG. Gamble sestřelí vrtulník odstřelovací puškou McMillan M88. Deke (L.L. Cool J) používá brokovnici Benelli M1 Super 90. (Maulincio)

Související novinky

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (více)

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (více)

Reklama

Reklama