Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poklidný život jedné kalifornské rodiny naruší síly z onoho světa, které se zabydlí v jejím domě na předměstí. Zpočátku jsou vetřelci jen dva, ale brzy se celý dům změní ve strašidelný zámek. "Návštěva" se v žádném případě nechová přátelsky - a naší nešťastné rodince nejspíš nezbude nic jiného, než co nejrychleji vyklidit pole, aby nepadla za oběť přízrakům. Poltergeist je fascinující, hrůzostrašná a hlavně dynamická podívaná, která vám naočkuje koňskou dávku napětí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (422)

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Nevím, jestli je to proto, že se na Poltergeista dívám zcela mimo jeho dobový kontext, ale přijde mi, že v tomto filmu funguje opravdu velmi málo. V podstatě je to jen okopírovaný Vymítač ďábla, ale bez toho "něčeho", co Vymítači dodávalo nadčasový přesah, a mnohem béčkovější. Polovina dialogů zní jako neúmyslná komedie a třetina záběrů by se dala vystříhat a filmu by to jenom prospělo. Pár těch kultovních záběrů je cool, ale na to, že film má dvě hodiny (!) jich tam zase tolik není. (Můj nejoblíbenější záběr - když bagr hloubící bazén vykope krabici s pohřbeným ptáčkem.) I nadále se mi potvrzuje, že Spielbergovy filmy jdou v naprosté většině mimo mě. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Na slovenskej verzii internetovej encyklopédie Wikipédia sa píše: "Slovo poltegreist je nemeckého pôvodu (v preklade búchajúci, hlučný duch) a označuje nevysvetliteľný jav, pri ktorom sa v ľudských obydliach bez jasnej príčiny ozývajú nevysvetliteľné zvuky a často dochádza i k pohybu predmetov ako presúvanie nábytku, rozbýjanie riadu a pod." Svoje by o tom vedeli povedať aj členovia rodiny Freelingovcov, hlavní hrdinovia filmovej trilógie „Poltergeist“. Úvodný film, v réžii horrorového priekopníka Tobe Hoopera a v produkciu hollywoodskeho perfekcionalistu Stevena Spielberga, je dodnes jedných z najlepších duchárských snímkov, čo som videl. Na svoju dobu naozaj výborné špeciálne efekty. Dokonalé hudobné doprovody Jerryho Goldsmitha. Premyslený Spielbergov scenár. Dobrí herci. Predovšetkým obdivujem herecký talent malej Heather O´Rourke. To ako zahrala blonďavú Carol Anne je s prihliadnutím na jej vek niečo neuveriteľné. **** ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +mimořádně dobré technické zpracování, mistrovsky budovaná atmosféra, prvotřídní práce se světlem a se zvukem -trošku vadili herci (i když se snažili), některé dialogy/// Wow, myslel jsem si že u toho nudou usnu. Ale popravdě žasnu. Tak starej film mě skoro vystrašil. Moc nechybělo a musel jsem po sobě ulízet (zrovna jsem si vařil kávu) :-). A být mě, řekněme o pár let míň, tak nevím co bych dělal. Tohle se prostě po hororové stránce opravdu povedlo (kam se na to hrabe třeba Kruh?) a to že tomu je víc jak 25 let? No a, pokud pominu trošičku směšnější některé efekty, tak není co vytknout. Atmosféra je i dnes hodně hustá. Přiznám se, že trošku si pletu série Vymítač ďábla, Satan přichází (The Omen) a tady tuhle. Doteď jsem se k některým dílům ještě nedostal, ale teď už aspoň vím co je to Poltergeist./// Celkem 80%/// ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle " hororovej " kousek jsem viděl poprvé když jsem byl malej šulin a lhal bych kdybych říkal, že jsem nebyl strachy málem posranej. Když jsem se na Poltergeista podíval po x letech už tolik nevyděsí. Ba naopak mě v mnohých scénách lehce rozesmál. Což jsem samozdřejmě jako malej capart nevnímal. Teď už to vidím jinak a trochu to sráží vážnost filmu. Díky komediálnosti některých scén dokáže Poltergeist jen stěží vyvolat hutnější atmosféru. Některé triky působí taky lehce komicky, ale jsou tu i triky, který jsou na rok 1982 luxusní. Nepopírám, že dnes už mi to nedalo tolik co napoprvé, ale svoje kouzlo to určitě má. Nostalgické 4 hvězdy. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Roztomilá "šílenost" aneb americká hororová komedie, která na začátku příjemně zachutná, ale s přibývajícími minutami trestuhodně chybí svižnější tempo a střihačovy nůžky. Režijní a maskérské nápady jsou přesto vynikající, herci se do rolí doslova pokládají.. no, dialogy vedle toho nepotěší, atmosféra nevyrovnaná, některé scény působí jako vytržené z kontextu, nelogicky nalepené na scény jiné - a to tempo? Nemůžu jinak.. 60%!! ()

Galerie (93)

Zajímavosti (68)

  • Film v Americkém filmovém institutu obsadil 84. místo v kategorii 100 Thrills (100 nejlepších hororů). (Varan)
  • Americká hudobná skupina The Misfits zložila na základe tohto filmu pesničku "Shining", ktorá sa nachádza na albume American Psycho z roku 1997. (Jello Biafra)

Související novinky

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Jak nám letos ukázalo třeba australské Mluv se mnou, americké Smrtelné zlo: Probuzení nebo v současnosti v kinech i na streamu čerstvě úřadující snímek Pět nocí u Freddyho, hororovým filmům s nízkým… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Del Toro a Raimi: Návrat k hororům

Del Toro a Raimi: Návrat k hororům

29.04.2012

Přestože dnes točí vysokorozpočtové trikové podívané pro masové publikum (Sam Raimi dokončuje fantasy Oz the Great and Powerful, del Toro právě zahájil natáčení monster filmu Pacific Rim),… (více)

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Reklama

Reklama