Debbie a její parťačky

Scénář:

Gary Ross, Olivia Milch

Kamera:

Eigil Bryld

Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Rihanna, Mindy Kaling, Awkwafina, Richard Armitage, James Corden (více)

Hvězdně obsazený film volně navazující na legendární sérii Dannyho parťáci. Debbie a její tým mají smělý plán loupeže, kterou se chystají provést na velkolepé kostýmní gala přehlídce celebrit v newyorském Metropolitním muzeu. (Vertical Entertainment)

JohnnyD

Treťotriedna variácia na Soderberghovu trilógiu, ktorá sa snaží imitovať predlohu, ale výsledok je k smrti nevtipný, fádny, tupý heist bez akéhokoľvek napätia - a napriek móde a ženskému osadenstvu - i bez štýlu. Jediné, čo tu stojí za zmienku, je famózna Anne Hathaway, ktorá si užíva rolu rozmaznanej hollywoodskej hviezdičky. ()

Enšpígl

Určitě je to lepší než mít v hubě saze, ale na své mužské parťáky holky hodně ztrácej, Zásadní chyba je v postavách, není mezi nimi vůbec žádný vztah, krom Sandy a Cate snad ani dialog a holky se daly dohromady v duchu méďů co se potkali u Kolína. Abych jen nedržkoval závěrečná prácička měla švich i napětí a holky na sobě měly hodně elegatní šatičky. Jen odbočka teď vidím že ve filmu hrál Matt Damon, tak to jsem asi slepej. Nic, zpět za Debbie a její bandou, uplně nejlepší byla Anne i její postava jako jediná nebyla vyprázděnaná, takže na rozdíl třeba od Cate měla co hrát. ()

Morien

Chm. Asi nejvíc mě tam štvala ta Anne Hathaway, škoda, že v roli nezůstala původně obsazená (jestli jsem ty zákulisní drby správně pochopila) Jennifer Lawrence. A tedy ne že by ve mně normálně hollywoodská produkce vzbuzovala pocity důvěryhodnosti, ale tady jsem ani na chvíli nevěřila, že by to tak šlo provést či snad dokonce že je to plán chytrý. A za všechno může scénář, který působí hodně začátečnicky, všechno říká a skoro nic neukazuje, nikdy nemá navrch nad divákem a ve výsledku postrádá takový ten "smooth" pocit, který by zoufale chtěl mít. Asi jako když se při plánování heistu děvčata těší na to, že uvidí Lea, ale nakonec se před kamerou producírují jenom profesionální plastové "celebrity" typu Kardashianky. A co teprve moře balastoidních scén, jako když jedna parťačka učí druhou používat Tinder. What? Why? ()

honajz2

Snaha o ženskou verzi Dannyho parťáků dopadla tak, že se sice snaží důstojně navázat na úspěšnou sérii a zůstat přitom stále zábavou pro všechny, ale buď to měla točit žena a hlavně pro ženy, nebo to měl režírovat někdo, kdo má talent a ještě nevyhořel. Tohle je totiž snaživé a na jedno zhlédnutí neurážející, ale zároveň tak rutinní a nevýrazné, že se vám to do 14 dnů vykouří z hlavy a zbydou z toho jen mlhavé vzpomínky na slavné herecké obsazení. Ony ani ty herečky jakoby neměly co hrát, jelikož jsou stejně nevýrazné jako Rossova filmařina a jediná, která tu za něco stojí, je Sandra Bullock a překvapivě Rihanna (když už se tu objeví), ale zbytek postav je bez vtipu, charismatu, sympatií, charakteru... Vlastně bych to mohl shrnout jednodušeji a v jedné větě - působí to, jako by to vzniklo jen pro rychlý výdělek. Dlouhou dobu jsem si to řadil do své (ne)oblíbené kategorie "neurazí, nenadchne", ale vzhledem k tomu, že z té je pro mě většina filmů aspoň něčím zapamatovatelná, tak tady nemůžu dát ani slabou třetí hvězdičku, protože už teď si z toho některé věci nepamatuji a to jsem to viděl teprve včera. Lepší 2* ()

Fiftis

Zoberme si najprv scenár, ktorý samozrejme zásadne pripomína prvý film s Georgom Clooneym. Tvorcovia do šablóny dosadili osem žien a s myšlienkou tiež radikálne zmeny už radšej nič nepridávali. Nutné ale povedať, že sa im stávka na istotu vyplatila vo všetkých ohľadoch. Dobre vymyslený plán zločinu nepotrebuje inovácie a tiež obsadenie slávnych žien Hollywoodu, ako už sme si za posledné roky zvykli rodovo vyvážené, prinieslo želaný efekt. Vybrať Sandru Bullock do úlohy Debbie bol skvelý ťah, herečka známa napríklad z komédie Slečna drsňák nestráca ani po päťdesiatke šarm. Navyše naozaj evokuje príbuzenecký vzťah s Clooneym, čo nie je tak ľahké nájsť. Okrem nej uvidíme Cate Blanchett v úlohe Lou, elegantnej ženy, ktorá pančuje vodku. Blanchett je extrémne charizmatická herečka a v žiadnej snímke sa nestratí. ()

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)