Reklama

Reklama

VOD (1)

Vrací se mrazivá událost z Patrickovy minulosti, která ho pronásleduje. (Disney+)

Recenze (4)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velká odhalení, zajímavé napojení na předchozí série American Horror Story a nadále probíhající vysoce nastavená laťka. I takhle by se v kostce dali popsat pátá a šestá epizoda 11. série American Horror Story s podtitulem NYC. Pátá epizody se chopil nováček v rámci celého AHS Paris Barclay, šesté epizody poté nejen v rámci AHS zkušený John J. Gray, ale též již režisér první a třetí epizody NYC. 11. série se každopádně dostává do své 2. poloviny a i když je dochází k nějakým těm odhalením, tajemství pořád zůstává. 11. série se prozatím v rámci brutality držela krapet zkrátka, právě ve dvou nových epizodách dochází k okořenění. Nadále funguje retro atmosféra a dochází ke klasickým popkulturním odkazům (nevyhnutelně musí dojít i na Impérium vrací úder), kde pořád funguje detektivní rovina, poctivé budování atmosféry i rozvoj postav. Větší prostor zazářit dostává třeba Patti LuPone jako Kathy Pizzaz, tahouny celé série jsou nadále Russell Tovey a Joe Mantello jako homosexuální pár Patrick a Gino. V šesté epizodě se poté na scénu vrací i Zachary Quinto jako pervezní Sam. Nejsilnější sekvencí je ta v páté epizodě odehrávající se za pochodu písně Gimme Danger od Iggyho Popa a The Stooges, kdy střih pracuje s dvěma jednotlivými postavami s v podobné situací a výsledný střih tak vyvolává pochyby ohledně toho, kdo je vlastně právě v ohrožení. Po vyvrcholení této hrátky s divákem dochází k akci a reakci, která pocity z následků posiluje. A pak dochází v rámci 5. epizody k dodatku, který vyvolává mraz i díky alegorii na Frankeinstenovo monstrum, které se ovšem nejspíš ještě dočká řádného zadostiučinění. Prim tu opět mají flashbacky, které vyplňují mezerové pauzy a propojují vztahy mezi postavami, kdy se jisté postavy projevují jako morálně komplikovanější, než se mohlo zdát. Jednotlivé postavy jsou tak díky tomu komplexnější, zároveň se nadále pracuje s tím, že probíhají 80. léta, kdy jsou hledy společnosti krapet přísnější a odtažitější. 11. série AHS poté v porovnání s předchozími sérii sice pořád více staví na budování nežli sériím goreových pasáží, i tady ovšem k pár brutálnějším momentům půjde. Připaluje se tak snad cestou k finále pod ohněm? Na to odpoví zbylé 4 epizody.... ()

William_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Děj doposud nejlepší epizody 11. série nás zavede na sympatický Fire Island a nutno podotknout, že toto menší oživení prostředí sérii náramně pomohlo. V žádné kvalitní epizodě AHS nesmí chybět nějaký ten flashback a ani tato epizoda není výjimkou. Ale největší highlight se odehraje až na závěr dílu, kde atmosféra konečně připomíná kvalitní 80s crime investigation seriál. Kamera jako v posledních dílech opět skvělá, postavy si už konečně máte možnost oblíbit a chápat. Pro mě osobně zadostiučinění po přetrpěných (špatných) prvních 3 epizodách. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po improvizovanom "extempore" u kartarky v predoslej epizode sa tento diel opat vratil do povodnych mantinelov krimi-thrilleru a drzi viac-menej pokope. Az teda na to, ked ukazovali ten luxusny ostrov a bol o to zretelne vidiet uz v predoslych epizodach, ze to vazne sa v danych oblastiach nezdrzuju zeny?! Zaver sa dal opat predvidat...ach tie neodpustitelne klise. I tak nadpriemer. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama