Tulák Bill Dancer přijíždí do Chicaga s devítiletou holčičkou, které říká Kudrnatá Sue. Poté co jsou vyhozeni z nóbl restaurace, přesvědčí Bill dívenku, aby ho praštila klackem, a pak předstírá, že ho srazilo auto, které řídila úspěšná mladá advokátka Grey Ellisonová. Vystrašená žena, která pracuje na rozvodu vlivného politika Arnolda, je vezme na jídlo do blízkého podniku. Podivná dvojice jí nejde z hlavy, a když Billa další den opravdu srazí, odveze oba do svého přepychového bytu. V noci se pohádá s milencem Walterem a později také s Billem, když zjistí, že dívka neumí číst. Vyjde najevo, že Bill není dívčin otec. Žil s její matkou, a když zemřela, začal se o Sue starat. Právnička se s dívkou sbližuje a tráví hezké chvíle také s Billem, který si našel práci na stavbě. Po příjemném večeru, který si nenechají pokazit ani urážkami samolibého Waltera, se Grey a Bill poprvé políbí. Walter však zavolá úřadům, po jejichž zásahu skončí Bill ve vězení a Sue v dětském domově. Grey dosáhne propuštění Billa na kauci a od politika Arnolda získá výměnou za kompromitující materiály slib, že Sue bude svěřena do její péče. Dívenka Grey prozradí, že Bill teď asi odejde, protože jen chtěl, aby o ni bylo postaráno. Obě spěchají domů, kde na ně čeká dopis od Billa. (TV Nova)

Ivoshek

Tenhle film má jeden jediný přínos - naprosto přesně definuje "rodinnou komedii". Hrají tam špatně hrající špatní herci, je tam špatně hrající dítě, má to dementní scénář s happy endem, chvílemi se snaží být vtipný (marně), chvílemi dojemný (rovněž marně). Někdo níže označil dívenku v hlavní roli jako "roztomilou". Nechápu, jak k tomu došel. Už po prvních minutách filmu se mi vybavovaly výhradně myšlenky typu "Proutek se má ohýbat, dokud je mladý", "Metla vyhání z pekla" a "Škoda rány, která padne vedle". ()

aLPaC

Otravný a jednoznačně nejhorší film Johna Hughese. Naprosto ale nesouhlasím s tvrzením uživatele "trona", že 90. léta znamenala pro Johna Hughese cituje "smutný pád". Tento uživatel se asi nekoukal na boxoffice, protože ač mám jeho filmy z 80. let nesmírně rád, pravda je taková, že finančně úspěšnější pro něj byla jednoznačně léta devadesátá. Jen pro připomínku: Sám doma, Sám doma 2, Beethoven, Dennis - postrach okolí, 101 dalmatinů, Flubber = finanční hity. ()

Merggie

V mojich deviatich ma tento film úplne opantal. Kučeravá Sue sa totiž ku mne vekovo celkom hodila a bola v mojich očiach superhrdinkou. Síce nie takou, akou bol Superman, ale naňho predsa 135cm-ové dievčatá nemajú. V podstate si na dej filmu a jeho technické spracovanie nepamätám, ale pamätám si blahodarný pocit počas záverečných titulkov. Takže do najbližšieho videnia preháňam hodnotenie štyrmi hviezdičkami nostalgického pôvodu:-) ()

Streeper

Nebojím se dát 4 hvězdičky, jelikož je to skvělý film. Jako malá jsme ho měla strašně ráda a když jsem se na něj dnes podívala, jako bych se vrátila zpátky v čase. S tátou jsme se na něj vždycky dívali v televizi. Je to vtipné, dojemné a má to skvělý příběh. Scéna s punčochami je pro mě nejvtipnější, hodně jsem se zasmála a na konci jsem zase naopak hodně brečela. Krásný film. ()

motyka52

Tři s odřenýma ušima. Teď v předvánočním čase se to jako rodinný materiál snést dá. Příběhově je to taková verze na Pretty Woman s přimixovaným dítětem, které má být roztomilé, ale popravdě je časem dost otravné. Motivace a chování postav samozřejmě nedávají smysl, ale to by nebyl ten největší problém. Největší problém je, že jsem se za celých 100 minut opravdu ze srdce zasmál jednou. U komedie bych čekal trochu jinou bilanci. ()

• Ďalšími dvoma známymi hercami, ktorí sa mali objaviť vo filme, boli aj Alec Baldwin a Kevin Spacey. Prvý menovaný mal stvárniť rolu Billa Dancera a druhý bol pôvodne obsadený ako Walker McCormick. (MikaelSVK)