Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vídeň v roce 2033: korporace jsou u moci a obyvatelstvo musí splácet dluhy – a to i po smrti. Těla těch, kteří si nemohou dovolit „pojištění smrti“, jsou uměle udržována při životě a vykořisťována. Společnost se dělí na ty, kteří si pojištění dovolit můžou, a všechny ostatní. Kariérista a pojišťovací agent Vincent se sám stane obětí systému, hrozí mu, že o své vlastní pojištění přijde. Když je za trest vyslán do utajení a musí sledovat aktivistku Lisu, hranice mezi „námi“ a „jimi“ a mezi dobrem a zlem se postupně začnou rozostřovat... (Das Filmfest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

honajz2 

všechny recenze uživatele

Třetí hvězdu dávám jen za to, že ta (typicky rakouská) bezemočnost zde má funkční smysl. Jinak ale nechápu, proč film, který chce být hlavně o ponuré atmosféře dystopie blízké budoucnosti, zaplní svoji stopáž nejklasičtější (a nejklasičtěji se vyvíjející) ústřední zápletkou podobných sci-fi namísto budování jinak zajímavého fikčního světa. Stejně jako u spousty podobných filmů zde jeho pravidla vyplouvají na povrch spíš mimoděk, ale tady by ta všudypřítomná bezemočnost, naprostý chlad i v milostném vztahu a všudypřítomná chudoba vyzněla víc, kdyby zde buď byla víc propracovaná ústřední zápletka (a postavy nebyly jen jednoduchými nalajnovanými šablonami plnící své cíle jak roboti), nebo se víc jednalo o pocitovku a mimoděk by se spíš něco dělo. Ono by to pak působilo sebevědoměji, takhle je to ale jen hezký rakouský pokus, který ztroskotává na všudypřítomných klišé, která není schopná atraktivně divácky prodat, jelikož se chce tvářit, že mu o ně nejde. Výprava ale pěkná (a jestli jsem si dobře všiml, natáčelo se i na Slovensku), herci hrají své role velice dobře, námět má svůj potenciál a chlad se na mě skutečně přenesl - jen ne zrovna tak, jak Hitz nejspíš chtěl. Slabé 3* ()

Detektiv-2 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý námět, fungující obsazení a v neposlední řadě také dobré "ponuré" zpracování jakým je film natočen. Jediné co dojelo na mé hodnocení byla až přehnaná jednotvárnost či monotónnost po celou dobu děje. Z filmového festivalu jsem si odnášel pocit, že bych celý film dokázal vmáčknout do půl hodiny a jít. Nicméně i přes tento negativní dopad se mi film zamluvil a uznávám, že stojí za vidění. 3* ()

Reklama

moriero 

všechny recenze uživatele

Jsem docela hrdý na to, že moje 4 hvězdy vyšvihly hodnocení z 59% na 60. Skopčáci prostě depresivní sci-fi z blízké budoucnosti umí (no, i když někdy s mezinárodní pomocí). Napřed jsem si myslel, že je to jen levnější nástupce skvělého V ráji (2023), než jsem si všiml data natočení. Takže tohle bylo první. Ano, atmoška byla ponurá až monotónně a člověk byl rád za každý hezky nasvícený lunapark, ale co se musí Němcům nechat, je perfektní casting. V první minutě máte vždycky pocit, že to díky těm jejich nehezkým kobylám ani nedokoukáte...ale po čase se německá kobyla změní v kouzelnou klisničku (a taky sexy barovou zpěvačku...pokud ten zpěv byl skutečně její). A u Schicka jsem si myslel, že může hrát pouze zjizvené záporáky v bondovkách, ale on dokáže i skvěle zahrát zjizvené pokérované pojišťováky s vřelými emocemi žulového kvádru. Možná zafungovalo kouzlo okamžiku, ale mně to prostě dneska sedlo. 75%. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama