Pobuřující komedie od spisovatele a režiséra filmů Sixteen Candles a Snídaňový klub o tom, jak hodně se může zvrtnout legenda o Frankensteinovi. Kritiky uznávaný filmař John Hughes dal dvěma neoblíbeným troubům, počítačovému mágovi Ilanu Mitchell-Smithovi a jeho nejlepšímu příteli Anthonymu Michaelu Hallovi, moc stvořit „dokonalou ženu“ (Kelly LeBrock). Pomocí počítače si vyrobí živou Lisu, krásnou a chytrou, přesně podle jejich představ. Ta dokáže dělat kouzla a pomocí nich dělá chlapcům problémy, které jim ale zároveň pomáhají zapadnout mezi ostatní a nadělat si přátele. Sci-fi Podivná věda oživuje oblíbené fantazie teenagerů za doprovodu rockových rytmů mnoha hudebních hvězd, včetně Oingo Boingo. (Magic Box)

Han22

Synthpop, kožené oblečení, trvalé, zmutovaní zabijáci, sexbomba a dva puberťáčtí outsideři ve stylu 80. let, kteří nemůžou najít babu. Do toho trošku sci-fi, hodně mejdanu a ještě jednou hodně synthpopu. Ale já čekal trošku více sci-fi nebo aspoň něco trošku víc zábavnýho, ne jenom se koukat na holky a mejdan a poslouchat muziku. ()

dr.fish

Breakfast Club ve mně vyvolal zájem o režiséra Hughese. Snídaňový klub je ale jen jeden. Weird science je jediný další jeho film, který mne bavil. Je to sice jen nablblá komedie o dvou šprtech co touží sbalit holku, tak si vytvoří jednu kočku na počítači, ta se zhmotní a ukáže jim zač je toho loket, zábava to ale je. 70% ()

Devilian

Weird Science byla moje další zastávka ve filmografii Billa Paxtona. Tahle bláznivá teenagerovská komedie doslova přežraná osmdesátými léty si podle mě zaslouží větší pozornost. A.M.Hall hraje skvostně, Kelly LeBrock je okouzlující (ocení hlavně pánové), a Bill Paxton má neuvěřitělně sexy zadek (lol). Efekty jsou na svou dobu propracované. O titulní píseň se nám postarala skupina Oingo Boingo v čele s Danny Elfmanem (ano, opravdu tím slavným Danny Elfmanem). John Hughes dokázal, že umí dělat skvělé filmy (ať už je točí a nebo jen píše scénář). ()

3 AM Code

Z dnesniho pohledu podprumerna crazy teenage komedie o dvou pubertacich, kteri se (inspirovani Frankenstainem) rozhodnou 'sestrojit' si idealni pritelkyni, riznuta spetkou sci-fi a kouzelne zastaralymi CGI efekty. Na druhou stranu je ovsem "Weird Science" paradne ujety dobovy snimek, z ktereho primo kapou 80 leta. Najdete tu vsechny klasicke atributy: generacni vzpouru, priserne 'disco' obleceni jak z "Flashdance", sexbombu s desnym ucesem (a v prisernem disco obleceni), padouchy-motorkare vypadajici jak transverstiti (zdravime Benneta z "Commando") naivni pohled na pocitace a technicke hracicky ala Badhamovi "War Games". U nas naprosto neznamy film, pro anglo-americany co vyrostli v 'eighties' takova mala kultovni zalezitost. Bavil jsem se dobre, ale musite mit naladu experimentovat. ps: Kelly LeBrock je vazne VRRRR VRRRRR :-) ()

ABLABLABLA

"Já mám ohromný nápad Henry. Co kdybychom se, až se najíme, zastavili u Wayata? Ten chudáček musí být dneska večer sám doma. - Copak on nemá nic ke čtení? - To já nevím drahý, ale pro teenagera určitě není nic důležitější než jeho prarodiče." Jde vidět, že A.M. Hall byl asi Hughesův největší oblíbenec. Tři filmy? To je nejvíc. Molly Ringwaldová se objevila jen ve dvou, stejně jako John Candy. Jinak tohle byla hrozná konina, ale hrozně skvělá konina, prostě parádní scifi fantasy komedie, aneb John umí jiný žánr než citově laděné teen komedie. "Nemám přátele, Liso. - To nemá. (Cink.) - Teď už máš." a otevře dveře a tam snad celá škola s debilním úsměvem. Jinak Robert Downey Jr. jako totální ucho? Jasně proč ne:) A tímto filmem mám zhlédnutou celou Hughesovu režijní filmografii. Hip hip hurá! ()

• John Hughes napsal scénář k filmu za pouhé dva dny. Je tak zaznamenán v Guinessově knize rekordů. (ČSFD)