Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Joseph Rearden je britský agent pracující v utajení. Jeho úkolem je stát se tím, kým on sám není – zlodějem a trestancem, pokud to situace vyžaduje. Jeho dalším úkolem je vyváznout se zdravou kůží. Paul Newman v hlavní roli napínavého thrilleru režírovaném legendárním Johnem Houstonem podle scénáře Waltera Hilla (48 hodin). V dalších rolích uvidíte Dominique Sandu, Harryho Andrewse a Iana Bannena. James Mason (Newmanův protivník v Rozsudku) hraje nepřátelského agenta ukrytého za maskou člena parlamentu a proslovy, plné práva a pořádku. Ačkoliv se příběh odehrává za studené války, zima vám při sledování Mackintoshova člověka určitě nebude. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Příběh, který maličko marnivě staví na odiv svou ležérnost. Od začátku do konce ví, jak si stojí - i čeho chce dosáhnout, přesto (trochu překvapivě) ve finále ztrácí cenné body, což je jednoznačně škoda ... 3,5* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nemohl si přece ani na okamžik pomyslet, že ho jen tak odepíšou ... po všem, co jim předvedl - kdo z nich by uvěřil, že není dobrým plavcem ... že se snaživě utopí, jen aby jim udělal radost ? ()

Foma 

všechny recenze uživatele

Vcelku výbornej špionážní akční thriller, působící trochu nesmyslně, ale komu by to vadilo, když Paul Newman nejdřív mazaně uteče z vězení a potom následuje druhej bombastickej útěk dalším věznitelům? Ten druhej útěk fakt stojí za to, stejně tak i honička v autech po irských pláních, a stejně tak i tajemná Dominique Sanda. ()

Reklama

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Úspěch dua Newman-Huston v Roy Beanovi byla patrně jen náhoda. Hustonova snaha o čirou špionáž je patrná, ovšem všechny klíčové parametry pro tento subžánr jsou bohužel těžce nedotaženy do konce. Jako pěst na oko zde působí 15 měsíců pobytu ve vězení vržených do 5 minut z celé akce. Atmosférou se to podobá spíše britskému krimi, než špionážnímu thrilleru. V obdobných případech hudba zveličuje dramatické situace a přispívá tak k napětí. Zde nikoliv. Mauricova skladba by dobře posloužila jako podkres pro groteskní western, ale ne pro špionský film. Za pozornost stojí snad jen honička po irských planinách, několik Newmanových vtípků a tajuplná povaha Dominique Sandy. Zbytek stojí za výměšek z tlustého střeva. PS: Stejně jako uživatel "pawleta", ani já jsem ještě neviděl vězně s kravatama. Budu muset dohnat své mezery v penologii. ()

YURAyura 

všechny recenze uživatele

3/10 Tesil jsem se na spolupraci oblibencu, ale vysledkem jsem byl pomerne zklaman - atmosfera se z filmu, ktery si kazdou chvili hraje zanrove na jinacim pisecku. Nanestesti ani na jednom za sebou nezanecha dostatecne zaznamenanihodnou stopu ;[[ Dominika je teda divkou mych pubescentnich snu, ale vsichni okolo jsou slabi jak vyvar z ponozek... Kazdopadne je to porad lepsi nez serie detektivu Harpru ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Atraktivní lokality, hlavně to Irsko mě zasáhlo naplno (pojedeme?) a bombónek u moře na Maltě a v kostele. Jenomže nesmíte být divák, kterému vadí, že to Ňouměn hodinu a půl dostává sežrat a vy nevíte, kdy se z toho dostane (že se nakonec dostane, to je totiž jasné). Znalce potěší přítomnost britských es Mason + Andrews. Přesto jsem se nakonec ztratil a motivace postav mi zůstala utajena. Možná to byl záměr. Tak kdy do Irska? První dabing s mistry mikrofonu (Munzar, Holý, Krbová, Brousek st., Richter, Vávra) je trefa do černého. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama