Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

T2

Rozpočet $90miliónov║ David Ayer a zas policajti, dobre, môže byť ale tie všetko potvory naokolo, no pekný guláš, fantasy zaasdené do dnešného prostredia, no takmer sme tu zas mali Lovca čarodejníc. Ale našťastie herci ujdu, akcia, masky fajn, poteší aj že tam zbytočne moc necpali nejaké trikové efekty ale celkovo ma to proste nedostalo. /65%/ ()

honajz

Strašně dlouhé a zdlouhavé, rasově korektní, resp. vyzývající tak okatě k rasové korektnosti, až je z toho normální agitka. Nemám rád agitky už od dob komunismu. Zápletka se objeví až po skoro půl hodině (!) filmu, což je na mne jako diváka jako fakt hodně pozdě. A pak už záleží na tom, jak moc jste doposud tuhle alternativní realitu s orky, elfy, vílami a podobně přijali, nebo nakolik vám spíše leze na nervy. Mně osobně to lezlo na nervy (čímž neříkám, že jiným se to nemůže líbit), dějově taky nic moc, navíc většina hnutí postav a jejich jednání byly díky tomu, že jde o agitku, pěkně nalajnované od začátku. Jinak sice zajímavý nápad, spojit v současnosti policejní buddy filmy, Pána prstenů a Pátý element, ale jen nápad, podle mne naprosto nedotažený. Nu a nelogičnosti moc počítat nebudu... i když elfi vražedné komando, které vymlátí bez mrknutí oka dvacet třicet lidí v baru, ale není sto dostat jednoho chlápka na prodejně v benzínce, schovaného za plechovkami, to je nonsense na druhou. Každopádně, pokud si dobře pamatuji, hůlek je víc, takže se obávám, že přijdou další díly a bude z toho něco jako x-menovská sága. ()

mzss1

(50%) Časy, kdy D.Ayer točil pecky, jsou pryč. Alespoň prozatím. Doufám, že se na tyhle žánrové mixy sci-fi už vysere, prostě mu to nesedí. Sebevražedný oddíl byl ještě relativně v pohodě, ale tento BRIGHT mě už skoro vůbec nebavil. Technicky je to natočeno dobře, potěší pár drsnějších přestřelek, ale i tak se tu najde dost digitálních výbuchů a scén. Takže akce mě moc nebavila. W.Smith se to snažil utáhnout sám a rozhodně ho chválím, bavil mě, ostatní herci tu už byli jen z povinnosti. Děj nebyl špatný, ještě tak v ½ mě to celkem bavilo, ale pak už mi bylo ukradené, jak to dopadne. Hudba průměr. Někteří si tu pochvalují, že se Ayer víceméně vrátil, že to připomínalo ty jeho staré snímky s drsnými gangstery apod. No já si toho moc nevšiml. Tohle je takový nevýrazný žánrový mix, který se snad ani nemůže rozhodnout, jakým směrem se začne film vyvíjet. Sračka to rozhodně není, ale mě to nesedlo a z úcty k Ayerovi dávám nejslabší možnou 3* a slabounký průměr. ()

Asia_Power

Tak já nevim, No fakt nevim. Začátek se táhne jak medový hovno a napínavý to je jak sprint důchodců do kopce, takže jsem první půlhodinu tak okázale zívala, až to vypadalo, že chci radši kouřit péro než na to koukat dál. Pak se přece jenom příběh hrkotavě rozběhne a začne se i dít něco víc než jen hrozivé pohledy a milion náznaků. Orkové jsou jak klasický negři z ghéééta, elfové jak makléři z VálStrýtu a lidi jsou prostě lidi. Elfům záviděj a orkama pohrdaj. Will Smith zabíjí víly koštětem, pak začne kosit i dvounožce a spolu se svým parťákem orkem a šukézní elfkou chrání kouzelnou hůlku, kterou najít Voldemort, tak se mu postaví vocas. Jelikož hůlka splní Jasným vše co chtěj. Průser je, když nejste Jasný. To pak po styku s hůlkou vybouchnete a je z Vás sračka. Hůlku chce méně šukézní elfka, lidičky, orčíci no prostě všichni. Takže průser je na světě a záchrana lidstva, orkstva a elfstva na naší trojici. Nakonec je to celkem povedený patvar, ale že bych z toho tekla to fuckt ne. ()

EvilPhoEniX

Ayer mě někdy potěší někdy ne, zde je to tak na půl. Tenhle mix Fantasy v našem světě je určitě zajímavý, ovšem né dostatečně využitý. Příběhově je to velmi ploché, s napětím Ayer příliš pracovat neumí, alespoň má k dispozici Willa Smithe a k nepoznání Joela Edgertona. Akce je velmi slušná, elfí trojice předvádí hezké akrobatické kousky a je to i pěkně brutální, ale nemohl jsem si film užít na plno, nějaký element mě zde vyrušoval a nemohu přijít na to, který to byl. Každopádně na Netflix slušná práce. 65% ()

• S rozpočtom 90 miliónov $ ide o doteraz najdrahší film od Netflixu. Len Max Landis si za svoj scenár odniesol 3 500 000 $. (Astonko)
  • Když se rozdělují policisté do služebních vozů, padne jméno Hancock. Jedná se o odkaz na film Hancock (2008), kde herec Will Smith ztvárnil ústřední roli hrdiny. (Yoshitsune)
  • I když to kvůli právům není oficiálně přiznané, svět filmu je inspirovaný světem „Shadowrunu“ (původně stolní RPG hra, později svět počítačové hry, deskových her a několika knižních sérií). (sirien)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)