Brazílie, (2016–2020), 25 h 8 min (Minutáž: 36–75 min)

Tvůrci:

Pedro Aguilera

João Miguel, Bianca Comparato, Rodolfo Valente, Gabriel Calamari, César Gouvêa, Geraldo Rodrigues, Jorge Dias, Rita Batata, Todd Haberkorn (vypravěč) (více)

V budoucnosti, kdy elita lidstva žije v ráji na ostrově daleko od přelidněných slumů, dostanete jen jednu šanci přidat se ke 3 procentům lidí ušetřených před bídou. (Netflix)

SuzieS

Mam rada takove typy serialu/filmu :) Prvni serie skvela, druha byla zajimava tak do 8.dilu. Libi se mi, jak na sebe vse navazuje, flashbacky jsou dobre promyslene a na prvni shlednuti nevidim nejaky velky ligicky rozpory. Vizuelni stranka se mi na rozdil od dalsich hodnocitich libila,pusobilo to tak nejak jinak a prijemne. Herecke vykony taky velmi prijemne, mnoho postav jsem si oblibila, a to se mi stava fakt malokdy. Maji sve charizma :) Hlavne Joanne, a ten vousaty tmavovlasy, modrooky, a Michelle v prvni serii, pozdeji je takova nemastna neslana a jeji postava mi doslova nedava smysl, ale treba to prijde. Spoiler allert: v 10.dilu 2.serie mi vadil uz asi milionty twist Michelle. Ani minutu nevi, co chce, ale pokazde to totalne dodrbe. Chvili s nekym je, pak zase ne, pak ho zase bouchne a zase je na druhe strane. Jak se chovala masa novacku pred zahajenim procesu jsem taky vubec nechapala. Od tohoto dilu sla proste psychologie vetsiny postav naprosto do haje, snad to bude lepsi. ()

Mesmeric

Ani mě nějak neobtěžovalo, že se jedná o nízkorozpočtový projekt. U Brazilců se člověk vždy může spolehnout, že to sklouzne do sociálních problémů a nápad i obsazení bylo veskrze velmi solidní. ()

Ajfist

Chytlavý dobrý seriál, má spád a je vidět, že i jinde než v Evropě, nebo USA či v Koreji se může vylíhnout dobrý nápad a i s malým rozpočtem ho zrealizovat. ()

Lupas888

Toto je seriál, který ve mně absolutně vůbec nic nezanechal a bohužel jsem musel skončit u první série. Chápu že je to celkem nízkorozpočtové a uznávám že to možná zas tak špatně nevypadá, ale mám problém s tím šedým pozadím, které na mě má pocit nudy. Bohužel. Ty testy mě dost bavily, a bylo vždy zajímavé sledovat kdo vypadne. Ponechávám tu tohle hodnocení a dám si od toho pauzu. Jakmile budu mít chuť na něco takového, rozhodně se k tomu vrátím abych to dokoukal celé, protože jsem slyšel nějakou chválu na 4. sérii. ()

Rathe

Při názvu 3% jsem si udělal jistou představu, ale seriál se nese úplně v jiném směru. Očekával jsem trochu víc akce a dynamiky, které jsem se (zatím) nedočkal. První díly, které jsou naplněné logickými úkoly, nejsou úplně nejlepší start. V celém díle je trochu napětí a jinak je to natahování do 40 minut. Velkým štěstím je to, jak postavy spolu a mezi sebou jednají a vzájemně si podráží nohy a nevěří si. Od 4. dílu to začíná nabírat grády. Mezi hlavními postavami se rozehrávají zajímavé vztahy a autoři vytvořili pár skvělých zvratů. Nicméně nízký rozpočet seriálu strašně ubírá. 90% obsazení je pro mě strašně nesympatické a nevytvořil jsem si k nim žádný vztah. Závěr 1. série je ale dostatečně zajímavý, abych pokračoval ve sledování. 1. série 55% ()

Lalaith22

Hodnoceno po první sérii. Hodně zajímavý seriál, který se nebojí být nekonvenční, brutální a ke konci první série velmi nepředvídatelní. Skvělý výběr herců, kterým jejich roli opravdu věříte. Bonusem taky je, že se nejedná o známé herce, nejste tedy rušeni porovnáváním a posuzováním jejich výkonu s předchozími rolemi. Taková lepší verze Labyrintu nebo Hunger Games. Celou sérií se táhne silná nedůvěra a strach, kdy si pořád říkáte, že stále není po všem. Trochu mi to kazil díl z ubikací, proto to bylo klasické Pán much klišé, ale jinak úžasný seriál. ()

mistrpropr

Jako je to celkem i koukatelný, ale mám velkej problém s chováním a uvažováním postav... Máme tady zrádce, kterej to tady málem zničil výměnou (nepřítel mu něco slíbil), když je po všem, tak co bysme zrádce kopli do zadku? Ne, necháme ho dokonce v radě rozhodovat o budoucnosti atd. Jo a rychlost měnění charakterů je neuvěřitelná, není výjimkou, že někdo změní strany opakovaně atd... ()

Sheelle

První série celkem šla, pokud máte rádi Hunger Games a podobné teen seriály, tak budete nadšeni, zajímavý nápad i zpracování. Druhá série tragická. ()

princeznaaur odpad!

Pardon,nedala jsem tomu sanci,ale uplny zacatek mne stacil, jako jak maj vsichni roztrhany trika,to nevymyslis a jak se to tahlo,nekam jdou 5min. ()

TerezaH

Na tento brazilský seriál z výroby Netflixu jsem narazila nedávno a chytlo mě to natolik, že jsem všechny 4 série zkoukla během dvou týdnů.  Seriál může žánrově připomínat Hunger games, Labirint a další, takže koho bere Sci-fi nebo postapokalyptické snímky a je schopný akceptovat smyšlený systém světa, tak by se měl rozhodně podívat. Koncept je jinak v celku originální a děj a systém velmi zajímavý. Zároveň je zde poukazováno na rozdělení sociálních vrstev, veškeré flashbacky dávají smysl, jednotlivé nesterotypní postavy jsou zajímavé a příběh má prostě ducha. Herecké výkony byly také skvělé, pro mě neznámými herci až nadprůměrné, celý snímek je moc hezky natočený a vlastně nemám moc co vytknout. Pro mě bezvadná podívaná. ()