Psychologický thriller na motivy skutečných událostí se odehrává na maďarském venkově v šedesátých letech minulého století, kdy městečkem Martfü otřásla série brutálních vražd. Psychotický zabiják stále slídí po okolí a vraždí mladé ženy, zatímco nevinný muž je neprávem obviněn a odsouzen za zločiny, které nikdy nespáchal. Odhodlaný detektiv přijíždí na místo činu a brzy se stane případem posedlý, neboť je pod tlakem státního zástupce, který chce vidět pachatele viset. Lapeni v dusivém společenském, politickém a psychologickém prostředí socialistického Maďarska se brzy ocitneme zapleteni v pavučině složitého spiknutí a znepokojivého dramatu. (HBO Europe)

3logix

Mimoriadne kvalitne spracovaný film z maďarskej dielne podložený skutočnými udalosťami. Taktiež sa im podarilo podľa môjho názoru vystihnúť dobu, v ktorej sa príbeh odohrával. Úprimne sa čudujem, že tento film tu má dosť biedne hodnotenie, zatiaľčo niektoré absolútne prehnané nelogické hollywoodske trápnosti na štýl nového "IT" (v ktorom tlupa malých chlapcov vraždí zlého klauna terorizujúceho celé mesto), tu žne úspechy. Nuž čo, zrejme je to len obraz o "náročnosti" dnešného priemerného diváka. ()

MAsakRA

Celkem fajn detektivka, ale měl jsem problém s rozeznáním postav. Že tam jsou dvě různé rudovlásky, mi došlo, až kousek před koncem. :) ()

sniper97

Režie dobrá ale jinak neuvěřitelná nuda, velmi špatní herci, děj se zasekne po čtvrt hodině a neděje se nic, podobný Občan X je úplně jiná liga. ()

lubosco

Pekne spracované krimi od susedov z Maďarska s justičným omylom a sériovým vrahom. Pre mňa plus prostredie maďarského vidieka tak podobné tomu nášmu. Časovo situované v rokoch 60tych s dobovými exteriérmi a interiérmi, pekne vykreslené postavy, silný záver. Odporúčam. ()