Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Gemini

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy... ()

Dever

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Try Again - Aaliyah ,2. Come Back In One Piece - Aaliyah ,3. Rose In A Concrete World (J Dub Remix) - Joe ,4. Rollin' Raw - BG ,5. We At It Again - Timbaland & Magoo ,6. Are You Feelin' Me? - Aaliyah ,7. Perfect Man - Destiny's Child ,8. Simply Irresistable - Ginuwine ,9. It Really Don't Matter - Confidential ,10. Thugz - Mack 10 ,11. I Don't Wanna - Aaliyah ,12. Somebody Gonna Die Tonight - Dave Bing ,13. Woozy - Playa ,14. Pump The Brakes - Dave Hollister ,15. This Is A Test - Chante Moore ,16. Revival - Non-A-Miss ,17. Come On - Blade ,18. Swung On - Stanley Clarke ()

xmozek

Co film vytahuje vysoko jsou bojové scény a akce všeobecně. Až na pár nevhodně použitých počítačových triků není co vytknout. Choreografie obstála na výbornou. Co ale film táhne dolů jsou rádoby vážné a psychologické rozpravy protagonistů. Někteří tomuto fimlu vyčítají i přítomnost hůmoru. Pravda je,že pokud by se to chtělo tvářit jako klasická bojová řežba, asi je to na škodu, ale jsem člověk, který má hůmor rád a tak v otm takový problém nevidím. Každopádně Doporučuju tento film jako odpočinek. ()

Martin741

Mozu si tu veru fans sikmookych bitiek vytahovat tento podpriemer do nebeskych vysin kolko chcu. A mozu tomu napliaskat 5 hviezd a neviemkolko %. Podla mna situaciu, aka zavladla v akcnom filme samotny Willis vyjadril velmi dobre po premiere 6th Sense : "Acny film je v krize". A nic na tom nezmenila ani tato ultralacna srajda so sikoockom Jetom Li. 40 % ()

honajz

Film sám o sobě není nic moc, i když Jet Li se v několika málo scénách (na zadním dvorku a s hadicí) předvede slušně a i když se zde docela povedly vtipné repliky. A je zbytečně dlouhý, komplot poněkud prostý až duchaprázdný (to nikomu nedošly následky pro celou jeho komunitu?) a sem tam ty ukecané scény naprosto zbytečné. Jenže - režíroval to Andrzej Bartkowiak a ten tyhle věci fakt umí, no a navíc tady hraje Aaliyah, kterou jsem sice nikdy neposlouchal, ale jejíž tragická smrt v roce 2001 zasáhla snad všechny, kteří jí ve filmu fandili, jako třeba mne. Královnu prokletých jsem pak taky viděl a je na tom filmu žel vidět, jak museli stříhat a přepisovat. Ostatně Vránu to postihlo také, ale působí konzistentněji. Tenhle film je tak vlastně spíše signifikantním odrazem doby - ještě pořád doznívá tragická smrt Tupaca, co se černošské komunity a popkultury týče, na výsluní jsou fakt Kool and the Gang, a to vše v tom filmu je - ostatně proto jsem fandil černochům před Číňany. A abych nezapomněl, ty "rentgenové" snímky mne tady taky dostaly, dobrý a vtipný nápad. ()

• Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)
  • Producentovi Joelovi Silverovi vadilo, že v hollywoodskych filmoch nie je nič čerstvé a originálne. Inšpiráciu začal hľadať v kinematografii z Hongkongu. (Real Tom Hardy)
  • Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera