Občané malého městečka Pleasant Valley nalákají několik mladých turistů do města na oslavu stého výročí osvobození města před bandou renegátů, kteří město pustošili. Připraví pro každého z nich speciální večerní program … při němž jsou postupně zabíjeni … pouze jeden pár odhalí krutou skutečnost a pokouší se dostat ze zlověstné pasti… jejich jediná naděje je útěk. (oficiální text distributora)

aLPaC

Nevím, proč má tento film tolik procent. Podle mě je to sračka s pěkně ujetým příběhem. Navíc se všichni chovaj dost nelogicky (to je mírně řečeno). Některé holky jsou hodně dobrý, ale celkově je to hovadina, z které ji nevytáhne ani Robert "Freddy" Englund, Eli Roth, kterej se do takovýhle filmů prostě hodí a jižanský vidláci, kteří vypadaj jako jižanský vidláci. ()

Kudly4

Celkem se stydím za to, že jsem 2001 maniaků, viděl až dnes. Jedná se o celkem podařenou, buranskou, Hororovou komedii, kde řádí noční můra né z Elm Street, ale z Pleasant Valley. Sice občas vypadalo Gore dost stupidně (možná záměr, možná ne, přeci jen je to i v žánru komedie) ale bylo mi v té době, když tohle vyšlo 14 let, takže čert to vem. Vidět to tenkrát, tak bych na to dodnes určitě nezapoměl. Nechybí ani pár nahotinek, dost krve a sem tam to bylo i příjemně vtipný. Bavil jsem se. ()

*CARNIFEX*

Vďaka gore, veľmi solídny “exploiďák”, ktorého sledovanie som v minulosti vďaka podceneniu nejeden krát oddialil. Z pohľadu vtipu pomerne trápna záležitosť, no prezentácia násilia ako takého, je fakt na slušnej úrovni. Pointa v podobe nikdy nekončiacej vojny “Severa proti Juhu” je fakt úsmevná :) Silné “tri” .. ()

MM_Ramone

Americký herec Robert Englund zažil svojich povestných pätnásť minút slávy, keď stvárnil ikonickú, kultovú horrorovú postavu Freddyho Kruegera v legendárnej sérii "Nočná múra z Elm Street". To bol absolútny vrchol jeho hereckej kariéry. Potom to už s ním išlo len dole z kopca. Ja, ako ortodoxný priaznivec horrorovej kinematografie, si ho však vážim, rešpektujem, a preto občas pozriem na nejaký ten film, v ktorom si zahral potom, čo odhodil masku Freddyho Kruegera. Väčšinou sú to nízko rozpočtové braky. Nedávno som zhliadol snímok "2001 maniakov" (2001 Maniacs), kde stvárnil úlohu starostu zapadlého mestečka Pleasant Valley plného vražedných šialencov, ktorí počas výročnej oslavy svojho mesta zmasakrujú krutým a zvráteným spôsobom skupinu nič netušiacich mladých turistov. *** ()

Pítrs85

Takovej hororovej dreamteam, lidi, co maj horory zkrátka v krvi. 2001 maniaků je tak pitomej, až je vlastně hrozně zábavnej, o to víc, že Ramirez má emerickej jih prostě v krvi. Kromě tý dvoutisícovky (a jednoho navrch) maniaků, což je teda hoodně vybraná společnost, tu hraje prim prostředí, hudba (prostě takovýto ííí-hááá ;-) a samozřejmě vraždičky, tak vynalézavý, že se budete za břicho popadat (buď smíchy anebo nad mísou :-). Nečekaná spokojenost. ()

• Ve scéně, kdy dojde ke čtvrcení těla pomocí koňů, jsou od těla odděleny všechny končetiny a trup zůstane na místě. Trup těla by však měl zůstat přichycený k jedné z končetin. (Terva)
  • Na konci filmu se objeví časopis Famous Monsters. (-Bomba-)
  • Natáčení probíhalo ve Westville v Georgii. (Terva)