Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Legie mrtvých zamořily celý svět. Mladá prokletá čarodějka podniká výpravu za tajemnou zbraní bohů, která se stala poslední nadějí živých. Doprovází ji zloděj, poloviční elf, jenž chce pomoct hlavně sám sobě. Čarodějka v zoufalém pokusu zachránit svět spojí síly se svým zapřisáhlým nepřítelem. Musí v sobě znovu objevit skryté dobro, jinak její přátelé zahynou a svět zůstane zotročen navždy. (TV Prima)

(více)

Recenze (14)

vw.cobra 

všechny recenze uživatele

Série Mythica vůbec není tak hloupá, jak vypadá - zpracování příběhu do pěti filmů je velmi slušné. Škoda nízkého rozpočtu, který se na filmech hodně odráží, jinak by výprava Mythicy mohla dosáhnout na kvality Pána prstenů, který se stal tak nějak měřítkem kvality fantasy filmů. Pro nadšence tohoto žánru je to ale i tak příjemná oddechovka. 80%. ()

MartinTerran 

všechny recenze uživatele

Závěrečný díl už docela nudí, což je věčná škoda jelikož kvalita byla celou sérií stoupající. Je to celé natáhlé a dokupy se tam nic moc nestane až na to že svět vymírá a pak až závěrečný boj. Jak to celkově dopadne ví od začátku každý, ale ty věci okolo mě vcelku překvapily. Takže abych to shrnul nudné zakončení fajn série, škoda. Hodnocení: 58/100. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Od téhle série skutečně není možné očekávat, že by se jednalo o nějaké hardcore fantasy, spíše je to historický film s nějakým tím CGI efektem, ale na druhou stranu se docela daří dělat kulisy tak, aby byly uvěřitelné. Možná nízkorozpočtové, béčkové, ne až tak zábavné, ale vlastně jsem si na tuhle sérii docela zvykl a nevadí mi. Skoro škoda, že už skončila. ()

batik 

všechny recenze uživatele

Komentár k poslednej časti hodnotí celú sériu Mythica, keďže sa jednotlivé diely na seba viac menej ponášali. Nazvať Mythicku béčkovým projektom by bolo asi príliš zhovievavé, ale nejedná sa ani o klasický nízkorozpočtový brak. Samozrejme, na celej sérii je vidieť nízky rozpočet a výprava, slabé efekty a kulisy. Filmové lokácie sa neustále opakujú. Scenár tiež po väčšinou nepatrí k silným stránkam príbehu. V jednotlivých filmoch sa objavujú herci, ktorých nestretnete ani v hosťujúcich úlohách priemerných amerických seriálov, pričom najväčšou hviezdou je Kevin Sorbo. To myslím hovorí samo za seba. Na druhej strane, aj keď ide o neznámych hercov, tak sa svojich úloh zhostili vcelku obstojne. K plusom projektu patria aj kvalitne spracované kostýmy. Prekvapí aj kvalitná hudba a tvorcovia sa vyhrali aj so záverečnými titulkami, ktoré sú vždy doplnené o vydarené animácie. Ako som spomenul, jednotlivé časti sa kvalitou na seba dosť podobali, ale mierne rozdiely medzi nimi existujú. Jednoznačne najhoršou je 2. časť, stredom v rámci série sú 1., 3. a 4., ktoré sú vcelku vyrovnané a najlepší je záverečný 5. diel. Ten je v rámci mantinelov celého projektu Mythica vyvrcholením príbehu. Spolu za všetkých päť filmov 45% ()

Ondak 

všechny recenze uživatele

Výborné zakončení série. Pro fanoušky her na hrdiny je tato série přímo jako dělaná. Nebýt horších efektů a vyloženě nesmyslů a náhod v příběhu, bylo by to na plné hodnocení. Jako příklad, abych nespoileroval dám: Jeden z hrdinů jde do podzemí a vstup brání okno s mřížemi. Hrdina mřížemi dvakrát zahýbe a vytáhne celé mříže i s rámem. A takových věcí by se dalo vyjmenovat více. Škoda, že celou sérii prováděla taková ta "amatérština". Ale u filmu jsem se nenudil ani chvíli. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama