Démoni 2

• Itálie Dèmoni 2... l'incubo ritorna (více)

Svět Démonů je skrytý v jiné dimenzi a z ní si najde cestu do našeho světa, prostřednictvím televizního signálu, do televizoru v pokoji 18 leté oslavenkyně. Mrakodrap ve kterém propukne démonické peklo je hermeticky uzavřen a všichni obyvatelé jsou ponechán napospas démonů. (TV Nova)

Gorehound

Dokonalé efekty tentokrát nahradili opäť dokonalé masky a transformácie, hravosť a rôznorodosť. Pes, dieťa, malá Asia Argento... je toho dosť. A miestami je to naozaj napínavé, samozrejme skvelo natočené, Argento si svoje produkcie strážil. Sám Bava mladší bohužiaľ podobnú úroveň nedosahoval. Geniálne pokračovanie, ktoré si vždy rád pozriem. ()

Ruut

UPDATE 2021: No nakonec jsem se po letech a bezprostředně po puštěné jedničce bavil ještě daleko víc - lepší masky, zajímavější prostředí, více postav, vsuvka s gremliním skřetem, docela dost srandy. ------- V bleděmodrém to samé jako v jedničce. Ale zaprvé už jsem to jednou viděl. A za druhé už jsem to viděl lépe. I tak zběsilé tempo a příjemné gore efekty. Klidný průměr. ()

pornogrind

První díl je už dnes(pro mě určitě) hororovým kultem kterej jsem si po x letech rád zopakoval. Tohle pokračování mě ve svý době kdy jsem poprvé viděl Demons(1985) buď minulo nebo jsem si z něho nic nepamatoval. A ono se taky není čemu divit, protože už není o co stát. Prakticky film nad vodou drží jen pár povedených scén a akčnějších pasáží. Ale ani jedna není lepší než v prvním díle. Za mě je tohle naprosto zbytečný pokračování který se nemůže s jedničkou absolutně v ničem srovnávat. Navíc tohle už místy působilo hodně jako komedie. Ten malej paskřivec byl vyloženě k smíchu. 2hvězdy. ()

kaylin

„Dèmoni 2... l'incubo ritorna“ je snímek, který má se svým prvním dílem celkem hodně společného, až by se dalo hovořit o vykrádání vlastního díla, ale nic to nemění na tom, že tohle je parádní béčková zábava, která nadchne i náročnější, protože trikově je snímek prostě nádherný. Právě tam, kde ztrácí snímek na scénáři, tam získává na efektech a maskách jednotlivých démonů. ()

ledzepfan

Hele tenhle formát survival démonského horroru není vůbec špatný a obytný věžák má v tomhle směru ještě větší potenciál než jedničkovské kino. Má to dost zajímavých charakterů, pár zajímavých nápadů (těhotná žena nucená bojovat s démonským dítětem. Hoši z posilovny jako hlavní obranná linie atd....) a fajn oldschoolové triky(někdy fakt hezké jindy už spíse k pousmání). Ale to by nebyla správná itálie aby to bylo jen dobré :D . Naprosto humpolácká režie díky které herci většinou moc neví co mají hrát. Televizní původ démonů je naprostá scénáristická křeč a výsměch. Spousta nápadů i dějových linek nesmyslně vyšumí do ztracena ( vrchol tohodle je brejloun půl filmu čekající před barákem na nějákého kámoše. To je linka která v divákovi živí jisté napětí a zvědavost aby se najednou bez vyústění a vysvětlení naprosto nesmyslně ztratila. Megafail).. Ve výsledku je to taková průměrná horrorová chujovinka osmdesátých let. ()

• Hudbu k tomuto filmu nahrála britská heavymetalová skupina The Smiths. (Chatterer)
  • První filmová role Asie Argento. (Chatterer)