Reklama

Reklama

Anne s E na konci

(seriál)
  • Kanada Anne with an E (více)
Trailer
Kanada, (2017–2019), 20 h 33 min (Minutáž: 43–89 min)

Předloha:

Lucy Maud Montgomery (kniha)

Hrají:

Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Dalila Bela, Lucas Jade Zumann, Corrine Koslo, Helen Johns, Aymeric Jett Montaz, Kyla Matthews (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(27)

Obsahy(1)

Kurážná osiřelá holčička s velkým srdcem objeví skutečný domov u starého mládence a jeho sestry. (Netflix)

Videa (2)

Trailer

Recenze (69)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Sleduji a zatím dobrý, ale je neodpustitelny, že Dianina mladší sestra má místo aspoň slušné napodobeniny starožitné panenky tak hnusnou novodobou panenku s oprsklym ksichtikem, že by se všechny porcelanove panenky 19teho a začátku 20teho století odmítly na ni jen podívat,  natož si s ní hrát.  Tak tohle produkce, jinak obstojná, fakt těžce nevychytala. -------- A teď k Anně. Flashbacky docela dobře vysvětlují Anniny záchvaty vzteku i únikovou představivost, ale jak Anna dospívá, tak místo, aby hysterických scén ubývalo,  přibývá jich. A je tak stále zřetelnější, že nebohá sirota sice furt mluví, ale neposlouchá, nevnímá, co se děje s Dianou a dalšími kamarádkami. Neomaleně a bezohledně si vždy prosazuje svou, svým chováním způsobuje velké problémy ostatním, ale vždy jen řekne: sorry a ve své sebestředné jízdě pokračuje dál.  Tím pádem mi tahle zrzka byla čím dál nesympatičtější a poslední díly jsem dosledovala vyloženě na sílu. SHRNUTÍ: Měj se, Anno, jak chceš, ale do Zeleného domu už na návštěvu nepřijdu. ()

raven 

všechny recenze uživatele

Anne Shirley je v mojom živote od detstva. Mala som tak 10 rokov, keď som sa po prvý raz začítala do jej príbehov. Neskôr som objavila seriál Kevina Sullivavana a Megan Follows bola moja prvá "girl crush", čo ma nikdy úplne neopustilo. Bola moja ideálna Anne a žiadna iná verzia sa jej nevyrovnala... Keď som sa pred pár rokmi dozvedela, že Netflix chystá novú verziu, bola som zvedavá a zároveň som mala obavy. Priznám sa, že mi chvíľu trvalo, kým som sa naladila na nové, modernejšie spracovanie. Ale keď som ho raz prijala, stalo sa niečo, čo som nečakala - je tu verzia, ktorá u mňa, ak aj nie prekoná, tak sa určite vyrovná verzii z 1985. Je iná, je reálnejšia, prináša nové postavy a príbehy. Príbehy, ktoré nie sú zromantizované, ale skutočné a majú čo povedať aj dnes a mnohé sú mi osobne blízke. Amybeth McNulty je ako Anne dokonalá a určite budem jej kariéru pozorne sledovať. Skvelé herecké výkony v prakticky všetkých úlohách, kamera, hudba, atmosféra... úžasná úvodná znelka... To všetko si ma získalo. Po dopozeraní tretej série som ineď spustila "rewatch" a budem potichu dúfať, že sa podarí rovnaký zázrak ako pri One Day at a Time a Anne with an E niekto zachráni. Zaslúži si to. Chcem vidieť Annine zážitky z Queen's College. Chcem vedieť, ako dopadnú Muriel, Bash a hlavne Ka'kwet! Je tu ešte toľko príbehov, ktoré ostali nevyrozprávané... ()

Reklama

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Kníh, ktoré formovali moju detskú predstavivosť nie je až tak veľa. Okolo dvadsiatky. Pamätám si, ako som milovala cez prázdniny posadiť sa na deku na lúke u babičky a čítala som, že o mne celé dni nevedeli. Krásne sa tam snívalo. „Anna zo Zeleného domu“ je jedným z kľúčových románov, ktoré najmä nám, dievčatám, pomáhali v období dospievania. Predstavovala v období socializmu jednu z foriem „hodnotovej orientácie“, učila o kráse vzťahov na úrovni prežívania mladej slečny. Veľkým plusom tohto seriálu je obsadenie postáv – presne takto som si predstavovala Annu, Marillu, Matthewa či Miss. Stacy. Čo ma však rozčúlilo, (hlavne v druhej sérii) boli nepresnosti voči pôvodnému obsahu, navyše som nadobudla pocit, že zámerné. ()

lemonova 

všechny recenze uživatele

Toto nemá s adaptáciou Anny naozaj nič.. Radšej by som tvorcov obvinila z diletantstva, že si prečítali zle knihu, obávam sa však, že problém je oveľa hlbší. V podstate vzali z Anny iba tie najpovrchnejšie vlastnosti (ryšavé vlasy, pravda, nesmú chýbať..) a jej skutočné charakterové "ja" odhodili do koša. Toto v žiadnom prípade nie je Anna. Je to tendenčne znásilnená "predloha", pretože chceme byť veľmi moderní, veľmi aktuálni a veľmi psychologickí, zabúdajúc, že dielo vzniklo v inej dobe a tendenčné myšlienky ho urobia akurát tak neautentickým a zbytočným. Ak robiť takúto "adaptáciu", tak ju radšej zasadiť do súčasnosti. To by dávalo aký taký zmysel.. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele

První díl ještě ušel. Docela zajímavá nepovrchní poetická Anna s bujnou fantazií, tak trochu malá podivínka, s bohatým vnitřním světem a vděčná za každý projev něčeho milého, vděčná za rozkvetlou alej, nadšená ze stříbrného rybníku, ohromená krásou koní a letem ptáků, za krásu okolního světa... Tyto prosté dary si nechce nechat nikým a ničím vzít, raduje se ze všeho milého a mimoděk ukazuje na drobné životní radosti, které přenáší na ostatní... Je srdečná, recituje ohromeně, okouzleně pasáže z knih, je bystrá, bezejmenným zvířatům a místům dává přiléhavá jména .... Navíc se upřímně snaží zavděčit novým pěstounům, kteří váhají zda se jí ujmout, neboť chtěli dostat místo dívky ze sirotčince chlapce, který by dvěma postarším sourozencům pomáhal s hospodářstvím, na které už vlastní silou kvůli věku sourozenci nestačí. Anna si prožila toho tolik zlého, v jiných rodinách byla neplacenou služkou až otrokem, s níž bylo surově a nespravedlivě zacházeno. V prvním díle jsem s ní musela sympatizovat a líbila se mi její upřímnost a byla jsem si jistá, že jí ta vděčnost a pozitivismus zůstane. - Bohužel od druhého dílu se z ní náhle stává svéhlavej, nevděčnej spratek, který tak snadno něco neodpouští, druzí se o její přízeň musí doprošovat, patrně kvůli přílišnému důrazu na její "hrdost", ztrácí svojí dětskou "diplomacii" a pokoru za to, že nalezla domov... Nevím jestli hned naleznu ty nesprávnější slova. Anna se vzteká, mračí, poroučí, je mnohdy nedůtklivá, nevlídná například k chlapci-konkurentovi, který byl za plat najat na práci, jíž měla původně vykonávat ona, nechá si několikrát dokazovat lásku od svých pečovatelů a dlouho jí to nestačí. Ne že bych byla zastáncem dětské práce, ale když Anna při vstupu do domu, jež je nejhezčím stavením v jakém kdy bydlela, urputně slibuje, že zastane veškeré domácí práce a dokonce i práci na farmě a pak jí vidím převážně, jak se tato původně bezprizorní dívka jen znuděně poflakuje kolem, například s bohatou kamarádkou a nahlas fantazíruje a vymýšlí si prapodivné historky, mám dojem, že se dívám na zcela jinou postavu. Navíc se chová zbrkle a náhle mění temperament a chování, že by se těžko své kamarádce-slečince z lepší rodiny svými zkraty zalíbila. Také chápu, že může být znejistělá svojí pozicí z kraje seriálu, která opravdu nevypadá růžově, ale ta nedůvěra a ujišťování se v něčí lásce je protivně, necitlivě natočeno. Ten přerod (nejenom v této záležitosti u této konkrétní postavy) je tak unáhlený, že mi do příběhu nesedí. Právě kvůli tomuto přerodu ztrácí mé sympatie nejenom " pozměněná" hrdinka Anna, ale vlastně i celý seriál. ()

Galerie (126)

Zajímavosti (2)

  • Matthew (R.H. Thomson) se zmiňuje, že prodal krávu jménem Pride, ale že na farmě stále zůstala Prejudice. Toto je odkaz na knihu „Pride and Prejudice“ („Pýcha a předsudek“) od Jane Austen. (Keks)
  • Na konci epizody nezazní v modlitbě Františka z Assisi: „To be understood as to understand,“ v překladu: „Nežádal porozumění, ale rozuměl.“ Ta samá pasáž je naopak stěžejní v „modlitbě“ doktora v čase 19:26 v epizodě Bastogne (2001) seriálu Bratrstvo neohrožených (od r. 2001). (Timothy)

Reklama

Reklama