Nájemná vražda ve Valašském meziříčí z ledna 1996 přivedla kriminalisty ke skupině zločinců z druhého konce republiky, která vstoupila do dějin české kriminalistiky jako Kolínský gang. Jeho hlavou byl Oto Biederman, zločinec se zálibou ve zbraních a bojových uměních, který pro své obohacení neváhal vraždit. Za účast na pěti vraždách si skupina odnesla od soudu celkem osmdesát jedna a půl roku vězení. Oto Biederman doživotí. (Česká televize)

• Podľa správ z roku 2022 sa Biederman správa vo väzení príkladne, ale trpí tam nevyliečiteľnou roztrúsenou sklerózou. Aj to je dôvod, prečo žiada o prepustenie na slobodu: „Chodím na chemoterapie, poberám invalidný dôchodok. Som teraz v podstate polovičný mrzák. Na slobode budem rád, keď sa budem schopný postarať sám o seba. Chcem už len v kľude dožiť.“ (Arsenal83)
  • V roku 2022 pred žiadosťou o prepustenie Biederman uviedol, že oľutoval svoje činy: „Ja ľutujem hlavne to, čo som urobil. Nemôžem povedať, že sa neľutujem, nejaká sebaľútosť tam je. Ja už vlastne de facto ľutujem úplne všetko. Toho, čo som urobil - tých ľudí, ktorý som so svojimi komplicmi zabil. Ľutujem ich blízkych, svojich blízkych, blízkych svojich komplicov, pretože svojim priznaním som ich tam vlastne položil.“ (Arsenal83)
  • Sudca Tomáš Tkačík spomínal, že Biederman na procese neprejavil žiadnu ľútosť: „Súdil som aj iné vraždy, ale niečo tak premyslené, remeselne vykonané a ešte s takým počtom mŕtvych, to som predtým, a našťastie ani potom, už nezažil. Ten človek prejavil neuveriteľnú neúctu k ľudskému životu, ktorý pre neho neznamenal vôbec nič.“ (Arsenal83)
  • K roku 2022 si Biederman odpykával doživotný trest vo väznici Rýnovice. Jeho žiadosť o podmienečné prepustenie po 25 rokoch vo výkone trestu zamietol Okresný súd v Jablonci nad Nisou aj sťažnostný Krajský súd v Ústí nad Labem - pobočka Liberec a verdikt v novembri 2022 potvrdil aj Ústavný súd: "Nedošlo u neho k plnej resocializácii, aby bolo možné vylúčiť, že v budúcnosti sa dopustí trestnej činnosti," zdôvodnila sudkyňa Alena Štěpánová. (Arsenal83)