Reklama

Reklama

Seal Team 6

(seriál)
  • USA Six
Trailer
USA, (2017–2018), 12 h 51 min (Minutáž: 42–48 min)

Hrají:

Barry Sloane, Kyle Schmid, Juan Pablo Raba, Edwin Hodge, Brianne Davis, Nadine Velazquez, Walton Goggins, Rus Blackwell, Donny Boaz, Angela Relucio (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Toto válečné akční drama, které napsal na Oscara nominovaný scenárista a veterán z vietnamské války William Broyles (Trosečník, Apollo 13, Mariňák) spolu se svým synem Davidem Broylesem, bývalým příslušníkem vojenské jednotky pro zvláštní operace, sleduje bratrstvo novodobých amerických válečníků z jednotky Námořnictva SEAL Team 6, ty nejlepší z nejlepších, jejichž mise s cílem zlikvidovat jistého talibanského lídra se zhatí, když odhalí amerického občana, který spolupracuje s teroristy coby džihádistický bojovník. Osmidílný seriál inspirovaný skutečnými událostmi zachycuje práci těchto příslušníků SEALu, složitost jejich soukromého života a jejich rozhodování v momentech, kdy jim jde o život. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (38)

O´Neill 

všechny recenze uživatele

A to jsem myslel, že po hereckých výkonech P. Winchestera a S. Stapleton jako Damien Scott a Michael Stonebridge už nikdo nedokáže předvést chování v akci a manipulaci se zbraní reálněji..No, stalo se. Po pomalejším startu první série ke konci dostáváme lepší díly, a druhá série je doslova nacpaná akcí. Hlavní Šestka předvádí úžasné herecké výkony a chování pod palbou, manipulace se zbraní, palebný základ apd.? To je jednoduše geniální. ()

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Série1: Dle zdejšího hodnocení jsem čekal konečně nějaký realistický seriál o Navy Seals, něco v duchu Black Hawk Down, ale dostal pitomou americkou telenovelu alá Ordinace v růžové zahradě, jen místo doktorů jsou tam speciálové. Akční scény ucházející, ale mimo ně ten seriál kulhá na obě nohy a evokuje otázku, zda u Navy Seals v přijímači dělají borci psychotesty. U poloviny bych tipoval, že by neprošla ani k bigošům. Ve srovnání s Protiúderem, který si na nic nehraje, a otevřeně přiznává macho akční seriál, propadá Seal Team 6 na celé čáře. ()

Reklama

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

PRVNÍ SÉRIE. Tady si tvůrci neujasnili, co chtějí předložit. Na to, že se jedná o minisérii s klasickou délkou epizod, musíme sledovat nejen tu hlavní linku, tj. speciální vojenská akce, ale i návraty z akcí a naprosto veselé opíjení a pohodičky, a dále rodinný život, převážně partnerské krize. A tyto tři linky vždy v každé epizodě. A navíc, každá postava z teamu je hlavní, takže těch „příhod“ je dost. Skoro to působí jako záměr k nějaké oslavě Ameriky. Někde jsem v komentáři zahlédnul i přirovnání k akční telenovele. Musím se přiznat, že tahle myšlenka mě po pár dílech taky napadla. A tyhle všechny věci právě (a bohužel) rozbíjejí podstatu akčního seriálu. Naprosto jiný level je například Protiúder. Výjimku tvoří ovšem poslední epizoda. Akce jak má být tentokrát minimálně do půlky a tahem. Návrat a různá shledání jsou logickým vyústěním a patří sem. Samotný závěr je nečekaná pecka mezi oči. Poslední epizoda je za 5*. Nemůže ale ovlivnit celkové hodnocení série - 60%. DRUHÁ SÉRIE. Tady to vidím hodně jinak než ostatní, protože pro mě je Dvojka o moc lepší. Vše, co jsem kritizoval v Jedničce, tady zmizelo a děj se věnuje tomu hlavnímu, činnosti seal teamu. Napětí na dobré úrovni, poučení o nepolepšitelnosti parchantů a taky krutá realita, kdy na úplném konci zařve i pár těch "hodných". Dvojka za skoro 90%. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě zpočátku mě to tolik nebavilo, na můj vkus málo akce a příliš mnoho dialogů, které se netýkaj toho hlavního, co představuje námět. Ale jelikož tvůrci vůbec nejedou na patos, a však na lidskost, má seriál nový rozměr. Vojáci o sobě tvrdí, že chrání nevinný a svojí zemi, ovšem maj pochybnosti, výkyvy, a každá akce je svym způsobem poznamená. Zmatený, podrážděný. Taky se vyvíjej a nakonec jsem si celou partu oblíbil, ačkoliv mnohé jejich činy nevyvolaj pěkné pocity. Nejvíc mě bavil Buddha, pak Bear (Tom Hardy?) a i ten Rip mi přirostl k srdci. Zbytek funguje taktéž skvěle, doplňují se a zajímal mě příběh každýho z nich. Potěšil samozřejmě aj Rus Blackwell v uniformě, kterého znám z Banshee. Záporáci celkem charismatický a jak scénáristi míchaj s kartama, když probíhaj dialogy mezi nimi a Ripem, mě dostávalo do úžasu. Akční scény ještě potřebují doladit. Zprvu mi vadila občas nepřehlednost, kvůli kameře. Strike Back skutečně představuje špičku, kde má divák o celé akci přehled. Naštěstí toto ale tvůrci zafixují a pokud dojde na stealth (noktovizor, tlumiče, pomalé plížení, minimalizovat střelbu, gestikulace, plazení) působí to realisticky, a na můj vkus prvotřídně (ačkoliv je to subjektivní pocit) - naštěstí poslední díl nabídne dvacet minut dlouhou přestřelku, která je dotažená k dokonalosti. Rko je samozřejmost. Konec filmu mě šokoval, byl chytrý a nečekal jsem to - jen aby to však nenarušilo realistický podkrez seriálu. Bavil jsem se i při humoru (derby s golfovými vozítky, ožralost bandy, popichování) a i když občas scénář působil malinko uspěchaně, jako celek to na mě zapůsobilo a bylo to i pořádně napínavé. Na druhou sérii se těším a věřím, že dopadne skvěle. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Problémem Seal Team 6 je fakt že to má být pokud možno co nejrealističtější válečný seriál. Jenže ono se tu neválčí skoro vůbec, což je sice možná podle pravdy, ale pro diváka to je celkem hrůza. Porovnání akce a rodinných scén je tak 30-70. Většinou tak vidíme průměrné herce, kteří jsou fajn v akci, ale v herectví to je velký špatný. Máme tu několik hlavních postav, takže si za těch 18 dílů zapamatujte jména tak tří. První série ještě očividně měla solidní rozpočet a hlavně Gogginse. Ten ale před druhou vyklidil pole a z průměru šel seriál téměř na dno. Natahované, ukecané, nezáživné. Předčasnému konci naprosto rozumím. Velká škoda, protože poslední scéna byla nejsilnější za celou dobu seriálu a ukázala, že Seal Team 6 mohl být parádní, temný a akční. Jenomže není. ()

Galerie (150)

Zajímavosti (5)

  • Příslušníci jednotky používají pozemní panoramatické brýle pro noční vidění do firmy L3 Communications Holdings - GPNVG (Ground Panoramic Night Vision Goggle). Toto zařízení je pro běžného smrtelníka skoro nedostupné hlavně ze dvou důvodů. 1. cena cca 38.000,-USD a za 2. zbrojní embargo neumožňující prodej do civilního sektoru - pouze pro armádu US a jeji spojence. (spider74)
  • Ripa Taggarta (Walton Goggins) měl původně hrát Joe Manganiello, ale kvůli zdravotním problémům herce musela být jeho postava přeobsazena a první dva díly přetočeny. [Zdroj: Wikipedia.cz] (PatrikP4)
  • Seriál měl mít původně i třetí sérii, ale televizní stanice History se nakonec rozhodla další epizody neobjednat kvůli klesající popularitě. (georgis22)

Reklama

Reklama