Hexen bis aufs Blut gequält

• Kanada Mark of the Devil (více)

Na počátku 17. století se seznamujeme s mužem, který je jedním z nejlepších lovců čarodějnic. Krutým mučením a upalováním si získal pověst bezcitného zabijáka. Ovšem toto neustálé zabíjení se mnohým nelíbí a proto je do této oblasti poslán muž, který má za úkol zjistit, jak to zde s tímto čarodějnictvím je a jestli procesy, které jsou tu s obžalovanými prováděny, jsou v pořádku. (Chupacabre)

KubykF

Nebavilo mě to po celou část stopáže, některé pasáže byly spíše úsměvné. Ale na druhou stranu charisma některých herců neuvěřitelné, někdy skutečně nechutné. Torture scény nepříjemné jakž takž. Mladý Udo Kier hrdina jak z červené knihovny :-)  Jestli něčeho ale film dosáhl, že mi připomněl, co za zkurvenou instituci církev je.. ()

Knor

Jsou mnohem lepší filmy na toto téma. Tady mi to zavání samoúčelností, což by až tak nevadilo, kdyby to nebyla taková nuda. Vlastně jsem udržel pozornost jen díky tortuře a pěkným holkám, nic víc nečekejte. Vtipná je zvolená hudba, která by se spíš hodila do nějaký straší pohádky, to byl taky docela rušivej element. No v rámci žánru šedivej průměr, kterej nenadchne neurazí. ()

elho_cid

Asi německá reakce na Kladivo na čarodejnice. Divácky přístupnější a komerčnější, ale vůbec ne špatná. Na filmu je dost znát, že vznikl zkombinováním několika různých případů ze smolných knih a ta roztříštěnost je jeho hlavní slabina. Druhá je pak trochu trapné povstání měšťanů, které nepůsobí moc uvěřitelně. Plusy jsou pak realisticky podané vyslýchací praktiky a rezignace na pokus o nějaký happy end. Líbila se mi i psychologická poloha, zobrazující motivace lovců čarodějnic i rostoucí bezmoc a rezignaci zatčených. ()