Reklama

Reklama

Příběh služebnice - Série 2

(série)
Trailer 1
USA, 2018, 11 h 49 min (Minutáž: 48–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Hrají:

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Ann Dowd, Clea DuVall, Joseph Fiennes, Jonathan Malen, Max Minghella, Yvonne Strahovski (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dramatický seriál ověnčený cenou Emmy se vrací se svou druhou řadou, která se točí kolem Offredina těhotenství a jejího neutuchajícího boje za vysvobození svého dítěte z dystopických hrůz Gileádu. "Gileád je ve vás," to je oblíbené rčení tety Lydie. Ve druhé řadě budou Offred a ostatní postavy bojovat proti této temné pravdě, nebo jí naopak podléhat. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (48)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já nějak nevím... někomu to přijde jako depresivní seriálové veledílo a já se u toho nudím. Tempo je šíleně pomalé, hlavní hrdinka neumí hrát a svými ksichty mně jenom vytáčí. Pozitivní ovšem je, že druhá řada je lepší, než ta první, má zajímavější příběh (který je navzdory tomu, co jsem napsal, i živější a akčnější), flashbacky byly některé taky fajn, ten svět je pořád zajímavý, ale... na třetí sérii se už asi dívat na 97% nebudu. Fakt mně to pořád nijak nebere. Takže ano, na čtyři hvězdy to opravdu je, ale jinak je to takové nijaké. ()

Sidonka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série se mi líbila méně. Z jakých důvodů? Budu trochu spoilerovat: jednak pro to, že vím, že hlavním postavám se nic nestane a tudíž nejsem v napětí zda například nějaký hřích proti Gileádu jistá služebnice přežije či bude řádně a trvale potrestána. Udělá se jí jen ty, ty, ty, aby pak nic čím se vyhrožovalo nebylo dodrženo a příběh měl štastnější konec. Totalitu odnášejí jen vedlejší postavy, jiné mohou libovolně utíkat a zase se vracet, atd. Další věc, která mi dost vadí, je nedodržování zásad a logického jednání postav.Velký spoiler, prosím nečtěte, pokud hodláte sérii dokoukat do konce: Offred se kupříkladu nesmí svého porozeného dítěte ani dotknout, její paní se nemůže dočkat až z domu služebnice vypadne, protože se ty dvě nemusí a protože velitel a jeho paní dovolili Offred až příliš a služebnice jim zvlčila, a když z domu konečně odejde, hned je pod nějakou záminkou Offred vrácena zase zpět jen pro to, aby si mohla svojí dcerku unést za hranice do svobodnější země, dokonce tak dělá se svolením paničky, která přitom na dítěti urputně visela. Podobné obraty, ačkoli mají svůj menší důvod, jsou dost nepravděpodobné a hlavně štvou. TOTALITA FUNGUJE JEN KDYŽ SE TO TVŮRCŮM HODÍ, NAPĚTÍ A STRACH O POSTAVY SE TUDÍŽ VYTRÁCÍ. A nakonec mi vadí i to, jak se série místy vleče. Sledovat v jenom dílu jak hlavní postava běhá ze schodů nahoru dolů a v jiném díle zase hodinu rodí, to mi příliš nebere. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celá druhá séria sa snaží pôsobiť veľmi kompaktne, dodržiavať zvolené, ako inak pomalé, až hypnotické tempo rozprávania (vážne nie určeného pre každého), jednotný vizuálny štýl a stále viac a viac sa dostávať do myslenia a cítenia všetkých zúčastnených. Sympatie k nim sa menia každú epizódu, niekedy logike ich činov nemusíme v prvom pláne chápať, ale nakoniec sa v zlomovcýh okamžikoch o nich dozvedáme najviac. Herci sa s postavami zžili natoľko, že sa mi nechce veiť, že sú schopní z nich v civile vystúpiť. Na prekreslenie fikčného sveta mi zatiaľ bohato stačí súkromie jednej rodiny a občasné výlety do iných komunít a rodín, prípadne do Kanady. Ide o "Príbeh služobníčky", takže osobne mi nejaké hlbšie osvetľovanie politiky a iné detaily fungovania Gileádu nechýbajú, dostatočný obrázok štátu zo základných, inak nesutále pripomínaných pravidiel sa dá urobiť aj zo zobrazeného. Len by ma zaujímali ako bonus medzinárodné vzťahy Gileádu napríklad so Severnou Kóreou... ()

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série se mi líbila o kousek vice než ta první. Možná to bylo tím, že to bylo méně June, ale vice Offred, která mi přišla zajímavější než spousta flashback, které byly v první sérii, ale chápu, že jsme se s postavou June museli nějak seznámit. Celkově mi Offred tuhle sérii přišla zajímavější a jiná a proto mě to asi bavilo vice. A konec mě asi jako všetčinu strašlivě nas*al. Zachovala se jako sobecká mrcha a tolik lidí vystavila nebezpečí, ale stejně se šíleně těším na další sérii, už bych jí tu chtěla mít! ()

sochoking 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lubi sa mi, ako je vystavaný príbeh, ale ťahá sa to neskutočne dlho. Prakticky zápasím s každou sériou a pochybnosťami, či som urobil dobre, keď som sa do tohto seriálu vôbec pustil. Miešajú sa vo mne pocity nenávisti voči určitým postavám a ich chovaniu spolu s pocitmi sympatizovania, kt je bohužial v porovnaní s tými prvými podstatne menej. A keď už si myslím, že to budem mať konečne z krku, vytasia sa tvorcovia s 3.sériou! Avšak nemôžem si pomôcť, tak nevkusný a idiotsky soundtrack tu už dlho nebol. Čo za chuja ho vyberal... !? P.S Druhá séria podstatne lepšia od prvej, avšak niektorými nekonečne dlhými zábermi dokážu tvorcovia znechutiť i dokonca detskú nevinnosť! ()

Galerie (977)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama