Zákon ledové země

• Finsko Armoton maa (více)

Odlehlá finská vesnice v Laponsku, hned za švédskými hranicemi. Policista odcházející do výslužby zjistí, že jeho nemanželský syn po propuštění z vězení terorizuje zdejší oblast. Mladík odhalil velké rodinné tajemství a chce se pomstít tím, že napadá policistovy blízké – včetně jeho legitimního syna. Nenávist mezi oběma bratry promění vesnici v místo pomsty a násilí, což její obyvatele přinutí vzít zákon do vlastních rukou. Zatímco se policista snaží oběma synům zabránit, aby se navzájem pozabíjeli, je nucen čelit vlastním chybám z minulosti. (Cinemax)

Mamlas odpad!

Film se vyznačuje jednoduchým dějem, který se lineárně vleče šnečím tempem. Aby tvůrci nějak zaplnili čas mezi začátkem a koncem filmu, dali postavám scénář, aby si vykládali o věcech, které jsou nudné a pro diváka nezajímavé. ()

iN

Připojuji se k přirovnáním níže, jde o novodobý western na severu, tedy "nordstern" :-) Bohužel ale postavy splývají, nevíme, co se s nimi dělo v minulosti a jaké jsou tedy jejich motivy nyní... Například proč Jaakko a jeho parta už od začátku způsobují problémy? Kdo jsou ti žoldáci ze Švédska a odkud znají Lasseho? Nejhezčí jsou prostě na filmu širokoúhlé záběry severské krajiny, zbytek dost pokulhává. ()

hujerita

Čakal som troška iný film a ono tomu nepomohol ani dabing, ktorý bol hrozný. Celkovo to išlo mimo mňa a to mám rád filmy kde hrá tiež úlohu aj príroda a zima. Škoda- ()

nobodyfamous

Severské prostredie = *, jednoduché ale dobre záhrané dialogy a scény = **, absencia zápletky, .. Malo to potenciál, ten ostal ale nevyužitý 😐 ... ()

DURANDURAN

Ja neviem nejako prísť na chuť tým severským filmom , samozrejme okrem Wikingov. Čo sa týka tohto filmu  dialógy hrôza akože ja sa mám pozerať a počúvať pol filmu ticho a čumieť na zarastené ksichty? lem len že som to dopozeral do konca. ()