Reklama

Reklama

GLOW: Nádherné ženy wrestlingu

(seriál)
  • USA GLOW
Trailer
Komedie / Drama / Sportovní
USA, (2017–2019), 17 h 7 min (Minutáž: 27–46 min)

Hudba:

Craig Wedren

Hrají:

Alison Brie, Betty Gilpin, Marc Maron, Sydelle Noel, Britney Young, Britt Baron, Kimmy Gatewood, Rebekka Johnson, Sunita Mani, Kate Nash, Marianna Palka (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(30)

Obsahy(1)

G.L.O.W. (Gorgeous Ladies Of Wrestling - Nádherné ženy wrestlingu) vypráví příběh nepříliš úspěšné herečky Ruth (Alison Brie), která má ve svém profesním i soukromém životě prozatím smůlu. Role se jí vyhýbají a aniž by o tom věděla, spí s mužem své jediné kamarádky. Přes všechny překážky doufá v dosažení svého hereckého snu. Shodou podivných okolností se stane hlavní záporačkou týdenního seriálu o ženských wrestlerkách. Seriál, který nám vypráví různé příběhy hrdinek ženského wrestlingu, se odehrává v 80. letech a je plný třpytek, trvalých a barevných trikotů. (geklon)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (44)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

1. série O tom, že Netflix chystá seriál o ženském wrestlingu, jsem poprvé slyšel už před několika měsíci, a bylo to ve spojitosti s tím, že Alison Brie tam bude hrát hlavní roli. V tu chvíli se to okamžitě dostalo na můj radar a bylo mi jedno, co z toho vyleze. Alison jsem si zamiloval v Community a těšil se, až ji znovu uvidím. S chutí jsem se pustil do pilotu a byl jsem překvapen, jak mě bavil. Osmdesátkový pocit kape z každé vteřiny a všechno je dokonale vyladěné, od oblečení po hudbu. Wrestling sice není můj sport, ale rozhodně tomu musím nechat, že je to neotřelé téma, které má co nabídnout. Casting se povedl na výbornou a je vidět, že tvůrci ví, co dělají (Ostatně podobně se jim zadařilo u OITNB se kterým jsou spojení). Podobně jako OITNB bych to ale neoznačoval jako komedii. Příběh a děj se postupně krystalizuje, postavy si oblíbíte a začnete jim fandit a na konci se představí povedené wrestlingové finále. Podle mě rozhodně přijde druhá řada a já se rozhodně těším až si ji pustím. 2. série Druhou řadu jsem odkládal asi půl roku a vlastně nevím ani proč. Nejspíš jsem si nechtěl zkazit dojem z první řady, ale teď už vím, že jsem se bál zbytečně. Bavil jsem se stejně jako u první řady a to je dobré znamení. A stejně tak jsem to celé viděl během pár dní, tak pohodlně se na to koukalo. Postavy se dále rozvíjejí, příběh plynně pokračuje a pořád je to zábava, sice trochu ujetá, ale to nevadí. Se třetí řadou tak dlouho čekat nebudu. 3. série Třetí řada se přesunula do nablýskaného Vegas a v podstatě úplně vypustila myšlenku Wrestlingu. Ano, postavy o něm mluví, ale už ho v podstatě neprovozují a není divu. Stejně jako pro postavy i pro nás by byla nuda vidět každý díl ten stejný souboj. Místo toho se tak dostává prostor některým postavám k tomu, aby se snažili o nějaký rozvoj. Musím uznat, že mě už to tolik jako předtím nebavilo. Originalita je pryč a nepřichází nic zajímavého jako náhrada. Vypadá to, že nápady dochází a udělat ze čtvrté řady tu závěrečnou tak je na místě. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

1. SÉRIE (60 %): Fajn oddychovka. Ale že bych se smíchy válel nebo by to snad bylo nějaké vydařené a uvěřitelné drama, to vůbec. Na to má GLOW až moc přiblblý scénář a nízké ambice. A to paradoxně i přesto, že seriál je opravdu originální a Alison Brie hraje výtečně. Ano, občas se sice zasmějete, občas vás to i trochu vtáhne do děje, ale tvůrci se asi tak moc snažili o cool blbůstku, že to jako celek příliš nefunguje. Připadalo mi to kolikrát zbytečně natahované a jak kdyby nás měla čekat minimálně ještě půlka řady, aby to jakž takž o něčem bylo. Je to navíc od začátku do konce bez gradace i bez většího zapamatovatelného momentu... Kéž by druhá řada nabídla trochu víc. ()

Reklama

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Kupodivu velké překvapení. Dívání se na toto bylo původně spíše záležitost mého dobrého pocitu, že jsem viděl něco, co bylo na tento rok velmi kladně hodnocené. Ani jsem nečekal, že by se z toho vyvrtalo něco, co by se mi v podstatě i líbilo, nebo minimálně by mi to přišlo sympatické. Silné ženy, jdou dělat wrestling. Zde alespoň je vidět, že wrestling umí být i zajímavý. Hlavně se mi líbí, že každá epizoda nemá snad více než pětatřicet minut, protože tvůrci ví, že srát tam toho víc nemá cenu a bylo by to nudné. Tímto je seriál i zajímavý a zábavný. Dokážu si i představit, že bych se díval na další sérii, a bavila by mě. Jako jedno z mála od Netflixu. 2. série: GLOW byl pro mě seriál, na který si pamatuji jako na docela zajímavé překvapení. První série měla jasný děj, který nebyl vůbec nezajímavý a tvůrci z toho dokázali docela dost vytřískat. Je vtipné, že u komentáře k první sérii jsem napsal, že si dokážu představit, že by mě druhá série i bavila. Ono to mohla. Ale nestalo se. Hned u prvního dílu mi bylo jasné, že GLOW ztratilo svoji zář a bude to něco, co mě bude dalších deset dílů nudit. Plácání se v jednom a tom samém skoro celých oněch deset dílů bylo opravdu smutné a celkově jsem o život postav přestal jevit zájem. Jednoduše řečeno, jako další předsevzetí. Nedokážu si moc představit, že bych koukal na třetí sérii. Pokud bude poslední jsem schopen to obětovat. Jinak to moc nadějně nevidím. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„And that is a fucking misscarriage.“ Tohle je tak krásně ujeté, že tomu rovnou nasázím čtyři banány z pěti a půlku ještě přidám. Ani snad nemusím zdůrazňovat, že Alison Brie aka Zoya the Destroyer je tu naprosto k sežrání! /// 3. sezóna /// Méně wrestlingu, více dramíčka. Ale furt je to paráda! Předposlední epizoda je strašná depka a je totálně boží. Jsem zvědavej, kam se to vyvine. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Nemusíte znát wrestling, natož si v něm libovat, aby jste si dokázali užít "nádherné" ženy wrestlingu. Seriál dokáže v příjemné nadsázce a s jemným humorem vykreslit to, co je na wrestlingu nejzábavnější. Vlastně Glow je mnohdy zábavnější než samotný wrestling. Nicméně v žádném případě se nejedná o sportovní show, v centru jsou pestré charaktery, jejich přezvláštní osobnosti a sem tam i nějaké ty osobní trable. Seriál je vlastně hodně podobný na Orange Is the New Black, ale nezachází tolik (téměř vůbec) do hloubky, co se týče bádání v nitru protagonistek a ani tolik nehrotí jejich velmi křehké vztahy... Zda je to pro vás plus nebo mínus, už posuďte sami. 7/10 ()

Galerie (601)

Zajímavosti (4)

  • V září 2019 Netflix obnovil seriál na čtvrtou a poslední řadu. Ta se začala natáčet v únoru 2020, což tehdy potvrdila na Instagramu i herečka Alison Brie (Ruth). Kvůli pandemii koronaviru však natáčení bylo v březnu 2020 přerušeno poté, co byla dotočena první epizoda čtvrté série. 5. října 2020 oznámily tvůrkyně Liz Flahive a Carly Mensch, že Netflix čtvrtou řadu zpětně zrušil. Důvodem byly problémy s nalezením společného natáčecího termínu pro velký herecký ansámbl a také prevence nákazy koronavirem na place, zvlášť při natáčení kontaktních wrestlingových zápasů. Odkládáním natáčení se také zvyšovaly náklady a premiéra poslední řady by dle Netflixu nebyla možná dříve než v roce 2022, což by byla přespřílišná pauza od předchozí řady. (hansel97)
  • Zrušená čtvrtá řada měla přinést pro seriál velké změny, zvlášť v reprezentaci minorit. Po jejím zrušení totiž zveřejnila herečka Sunita Mani (Arthie) dopis adresovaný tvůrcům, který zdůrazňoval upazaďování a stereotypizaci velkého počtu minoritních postav a apeloval na to, aby byli najati scenaristé reprezentující dané minority, čemuž tak do teď vůbec nebylo. Dopis podepsaly také její herecké kolegyně Sydelle NoelBritney YoungKia StevensEllen WongShakira Barrera. Na tento dopis tvůrci odpověděli kladně, ale změny se kvůli zrušení čtvrté série nerealizovaly. (hansel97)
  • V seriáli si zahrali aj viacerí skutoční wrestleri a wrestlerky, ako aj ľudia, ktorí majú k wrestlingovému biznisu blízko. Sú nimi Awesome Kong, Chavo Guerrero, Tyrus, Carlito, John Morrison, Frankie Kazarian, Christopher Daniels, Marty Elias, Alex Riley, Joey Ryan či Brooke Hogan. (GTS_PUNK)

Související novinky

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)

Reklama

Reklama