Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

Radyo

Nestandartní podívaná, opravdu ojedinělý a originální námět a výborní herci - John Cusack tady asi předvádí životní výkon. Režisérsky se sice Spike Jonze až tak nevytáhl, ale celkově lze tenhle film pochválit, byť se na něm dá najít i pár chybiček. Btw. Zajímavá je minirolička Charlieho Sheena v roli sebe sama. ()

J*A*S*M

No páni, takovou ulítlou parádu jsem podle relativně střídmého hodnocení vážně nečekal. Film se jednak může pochlubit vynikajícím scénářem, ale také skvělými herci, kteří si své nevšední role evidentně užívají. Zvlášť John Cusack mě zde velmi mile překvapil. Scéna, kdy se Malkovich dostane sám do sebe, je asi jednou z nejbizarnějších scén ever. ()

Arsenal83 odpad!

Film, ktorý sa mi hnusil a nezdal sa mi absolútne vtipný, hoci to pravdepodobne bolo jeho účelom. Ale scenáristu Kaufmana ja vôbec nemusím. Už jeho Večný svit nepoškvrnenej mysle sa mi zdal krokom vedľa. Ten chlapík určite niečo berie. V koži Johna Mlakovicha je experimentálány film, ktorý málokoho môže baviť. Ale keďže slaboduchší jedinci si chcú dokázať, ako vedia oveniť pseudoumenie, dávajú tomu plné počty, aby sa aspoň na chvíľu cítili vo svojej úchylnosti dôležití. ()

Marze

Kaufman se vkradl do hlav divakumA o tom, i kdyz ne jen o tom je tento film.Touha po vteleni se do jineho cliveka ci tvira je zalezitost stara tisicileti.Vteleni se sam do sebe,to je novinka.Hromadne vteleni se do jedineho cloveka, to je temer mysticismus.Vteleni se do ditete muze vyznit dokonce perverzne.Kdekdo by si pral zazit detstvi a mladi znovu,t rozumem,ktery mame nyni. Craigova zena Lotty se ke svym zviratum chova jako soucasna bezdetna pecujici matka ke svym psum a kockam. Jedina kdo netouzi byt nekym jinym je Maxine.Lester je politovanihodny starik, ktereho trapi to, co nepochopi nikdo, kdo nedosahl heho veku."Chci,aby moje telo vzbuzovalo touhu" ()

WANDRWALL

Film mám doma už pěkně dlouho. A přece jsem dosud nenašel sílu si ho pustit. Co když nebude stát za nic? Co když jde o blbinu? Prý se to stalo, tedy tenhle příběh chlapíka, co se vydával za Johna Malkowiche. To ještě není nic nezvyklého. Jedna žena u nás taky nedávno využila své podoby s Vlastou Burianem a tvrdila, že je jeho vnučka a novináři s ní pár dnů taky tak zacházeli, ale byl to podvod. Ale těžko o ní někdo natočí film. ()

• Willie Garson (chlapík z restaurace) improvizoval scénu, ve které obdivuje Malkovichův výkon „retardovaného“ ve filmu. Gardin měl jasné instrukce – co nejvíce krát použít slovo retard. (HellFire)
  • Scenárista Charlie Kaufman mal pôvodne dva rozličné nápady na scenár. Prvý bol o tajnom portály do hlavy cudzieho človeka, a druhý o afére muža s jeho spolupracovníčkou. Cítil však, že ani jeden z nich nikam nesmeruje, preto sa ich rozhodol spojiť a vytvoril Being John Malkovich. (HelenOfTroy)
  • V originálním scénáři je v roli Malkovichova přítele místo Charlieho Sheena Kevin Bacon. (Tygrys)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (více)

Spike Jonze a jeho noční můra

Spike Jonze a jeho noční můra

14.07.2008

I Terry Gilliam, obvyklý terč různých katastrof (posledně mu uprostřed filmovačky umřel Heath Ledger), by si zřejmě už dávno vpálil kulku do hlavy, kdyby se nějaký jeho projekt potýkal s takovými… (více)

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)