Reklama

Reklama

Castle Rock

(seriál)
  • USA Castle Rock
Trailer 2
Fantasy / Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama
USA, (2018–2019), 16 h 36 min (Minutáž: 43–60 min)

Hrají:

Melanie Lynskey, Scott Glenn, André Holland, Jane Levy, Terry O'Quinn, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Alex Ziwak, Phyllis Somerville, Ryan Eatherton (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Psychologicky laděný hororový seriál Castle Rock, situovaný ve fikčním světě Stephena Kinga, je originálním příběhem kombinujícím mýtické prvky a velice intimní způsob vyprávění, jaký známe z Kingových nejoblíbenějších děl. Na několika málo čtverečních kilometrech mainských lesů se postupně odehrává epická sága utkaná ze světla a temnoty. (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (104)

Nach 

všechny recenze uživatele

Bohužel, nepříliš kvalitní seriálový počin, který se topí v záhadách a natahování. K čemu to, když herci hrají kvalitně, když nemají co hrát. K čemu záhady, když odpovědi na ně jsou nedostatečné a pohřbené pod dalšími záhadami. Ne, ani seriál Ztraceni není tak špatný, protože tam herci měli nějaký výrazný charakterový vývoj, který Castle Rock postrádá. A ukazuje častý problém u Kingových příběhů. Tedy ono natahování. Bohužel mírný palec dolů. 60% ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Mám k tomuhle seriálu poněkud rozporuplný vztah. Jako s Kingem-nějak mě jako velikán literatury nebere, ale baví mě jeho knížky? -většinou ano (Misery a Geraldovu hru žeru!). Vadí mi, že si tímhle serošem (jako koproducent) tak trochu staví pomníček?-ne. Ruší mě ani ne tak pomrkávání na jeho knihy a povídky, jako spíše úmyslná konstrukce nějak propojit ten jeho rozkošný temný svět?-ne. Nudil jsem se u tohodle -sem tam?-ano. Byl to občas mazec a napínaní pana Kagemushe?-ano. Otravovala mě tam (u Kinga samozřejmě už jaksi daná) linka maloměsta a rodinných dramat?-ano. Mám to komu doporučit?-ne. Bavilo mě to?-ano. Málem jsem se uňuňal při posledních vteřinách druhé řady? Ano!!! ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Po návrate do svojho rodného mestečka Henry Deaver (André Holland) zisťuje, že prišiel v správnej chvíli. Obdrží telefonát od neznámej osoby, ktorá mu povie, že v neďalekej väznici Shawshank bol objavený muž, ktorý bol dlhé roky zatvorený v klietke pod zemou. Po vyslobodení boli jediné slová, ktoré vyslovil, Henryho menom. Henry sa na prípad zameria a postupne začína zisťovať, že udalosti, ktoré sa začali odohrávať, by mohli pomôcť objasniť, prečo je mestečko Castle Rock a jeho obyvatelia považované za prekliate. - Castle Rock je dôkazom, že môžete do svojho projektu pritiahnuť bandu špičkových hercov zo žánru, ale ak je seriál postavený na slabom scenári, všetko, čo bolo v úvode poctivo vystavané, sa s pribúdajúcimi epizódami rozpadne. Ešte horšie je to, že otázok neustále pribúda, ale odpovede akosi neprichádzajú. Tvorcovia sa zameriavajú na veci, ktoré boli na obrazovkách spracované nesčetnekrát, a pritom majú už od úvodu k dispozícii tolko originálnych vecí, na ktoré by sa mohli zamerať. Jediné, čo výrazne funguje, je mystérium okolo mestečka Castle Rock, pretože divák v priebehu celého seriálu cíti, že tam číha niečo zlé, ale netuší čo. Spomínané excelentné herecké obsadenie hrá perfektne a mne osobne najviac vyhovovala Jane Levy, ktorá síce nedostáva vela priestoru, ale každú jednu scénu s ňou som si vychutnával. Tu ale trochu nadržiavam za to, ako strašne táto slečna chváli hororovú komunitu. André Holland podal taktiež vynikajúci výkon a ukázal, že medzi televíznymi hercami má len málo konkurentov. Bill Skarsgård bol v prvej polovici desivý, ale keď začal rozprávať, akosi stratil svoj šarm, čo zase prisudzujem tomu, aký dojem vytvoril v It. Celkovo som z tohto seriálu úplne na vážkach, pretože zatial čo v niektorých aspektoch úplne dominuje, v ďalších nehorázne zaostáva. Ale aj keď môj komentár môže vyznieť skôr negatívne, zhliadnutie odporúčam, aby každý mohol posúdiť sám. + herečka z XX + herec z Into the Grizzly Maze + herečka z Carrie + herec z American Horror Story + herečka z Evil Dead, Don't Breathe a Office Uprising + 2 herci z It + herečka z The Mist a American Horror Story + herec z Shut In, Welcome to Willits a Jack Goes Home + herečka z Krampus ()

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Presne tohle je moje oblibene mysteriozni serialove zradlo, ktere jsem ze zacatku hltal na 100%, ale s blizicim se koncem serie to bohuzel ztraci tempo a kvalitu. Mno, a pokud si to kvalitu neni schopne udrzet ani po jednu serii, nema smysl ocekavat serii druhou. JJ Ambrams na produkcni zidli se nezapre, stejne jako Lost to dokaze zaujmout nastartovanim zahad, ktere ale nedorazi do dustojneho konce. 7/10 ()

uiu 

všechny recenze uživatele

1. série - Ačkoliv děj drží pozornost, je to takové neslané nemastné, aby vám předposlední díl podokopl nohy a skopal vás do kuličky. Bomba! Pět zasloužených hvězd. 2. série - Hlavní hrdinka je nevýrazný maniak, která roli získala nejspíš jen proto, že má obří modré oči a v každém díle je na ně zoom aspoň 20x. Děj slabý a s první sérií nuceně propojený (ale až někdy v 8. dílu). Konec pak odkazuje na úplně jiné Kingovo dílo. Hodně slabé 3 hvězdy. ()

Galerie (320)

Zajímavosti (13)

  • V úvodní scéně celého seriálu poslouchá Dale Lacy (Terry O'Quinn) stanici WKIT v Bangor, Maine (na frekvenci 100,3 FM). Jedná se o rockovou stanici, kterou vlastní Stephen King a na kterou odkazuje v několika ze svých knih. (FaithZombie)
  • Příběh se odehrává na malé ploše pár čtverečních kilometrů v lesnatém kraji amerického státu Maine. [Zdroj: Novinky.cz] (Duoscop)
  • Když Henry Deaver (André Holland) navštíví Marthu Lacy (Frances Conroy) kvůli informacím ohledně jejího zesnulého manžela, objeví v jeho pracovně složku s výstřižky z novin o historii Castle Rock. Mezi články můžeme najít článek odkazující na novelu Tělo / Stůj při mně (1986), objevuje se zde i zmínka o  vzteklém psovi – Cujo, vzteklý pes (1983), dále je zde článek, kde je zmíněn Leland Gaunt - Obchodník s hrůzou (1993). (Reesam)

Související novinky

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Minulý rok jsme se dozvěděli, že Kingův horor Prokletí Salemu se po letech dočká nové verze. Produkovat ji měl James Wan a do scénáře se pustil Gary Dauberman, jenž napsal například nové To nebo… (více)

Reklama

Reklama