Reklama

Reklama

Tentokrát Burt Gummer a jeho syn Travis Welker zamíří do kanadské arktické divočiny, aby zde pomohli týmu vědců, které vede sympatická a krásná dr. Rita Simsová, proti obrovským graboidům ohrožujícím vědeckou stanici. Rita požádala Burta o pomoc na radu mladé lovkyně graboidů, Valerie McKeeové. Už cestou na stanici je letadlo, ve kterém cestují, napadeno létajícím Ass Blasterem. Naštěstí pilotka s poškozeným strojem bezpečně přistane. Po přistání Burt zjistí, že se na místě nacházejí dva výzkumné týmy vědců. Burt dochází k závěru, že druhý tým zřejmě vyvíjí z graboidů biologickou zbraň, a to je také důvod toho, proč graboidi na stanici útočí. Burt se ihned s Travisem zapojí do boje s příšerami. Bohužel se ale ukáže, že v Burtově těle koluje graboidí jed, který ho zabíjí. Travis s ostatními proto vymyslí plán, jak odchytit živého graboida a získat protijed z jeho těla... (TV Nova)

(více)

Recenze (31)

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Na výskumnej stanici v Kanade sa objavia Graboidi a jediný, kto ich môže zastaviť, je lovec Burt Gummer (Michael Gross). Ten ale neverí, že by tieto tvory boli schopné žiť v podmienkach, ktoré na mieste sú. Po príchode zistí, že hrozba je reálna, a spolu s malým tímom výskumníkov a synom Travisom (Jamie Kennedy) musí opäť zachrániť svet pred neutíchajúcou hrozbou. - O trochu zábavnejší sequel než minulá piata časť. Bavilo ma to hlavne kvôli dobre obsadeným hercom a ich úsmevným charakterom a hláškam. Na to, že má už 70, si to tu Michael Gross dáva na pána a je stále vo forme. Nesklamali ma ani efekty, ktorí síce nie sú praktické, ale tvorcovia používajú CGI velmi umiernene a s prehladom, takže sa na to dá dobre pozerať. Mohlo to byť trochu kratšie a intenzívnejšie, ale keďže si Tremors ako jedna z mála hororových sérií drží dosť pozeratelnú úroveň, budem sa tešiť aj na ďalšiu časť, poprípade seriál, ktorý by mal v najbližších mesiacoch vzniknúť. + herec z The Sand a Tremors 5: Bloodlines + herec z Tremors 5: Bloodlines a Holidays + herečka z Blood Drive ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Tak tento diel nezachráni ani obstojná technická stránka a ani občasná solídna akčná scéna. Celkovo to je strašná nuda. Na môj vkus to je až príliš trashové, ale ja som sa nebavil. Michael Gross je už fakt starý a tentoraz ma už ani on nebavil a Jamie Kennedy je vyložene otravný. Sem tam nejaká narážka na predošlé diely to tiež nevytrhla. Nie je to úplná tragédia, ale táto séria presluhuje už dlhší čas. Najlepšie sú diely s Baconom. Áno, presne jeden. 3/10. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výlet do říše sněhu byl spíše průměrný, navíc ve sněhu se toho příliš neodehraje. Tedy úvod dobrý, pak se film poněkud vleče, jen epizodka s letadlem je mírným zpestřením. Až když dojde na samotný boj, akce se rozjede. Pěkné bylo i jezírko, potěšily hojné gejzíry červího masa a krve. Samozřejmostí jsou padouchové, kteří musí dostat za vyučenou, byť na začátku mají vše pod palcem. Červi jsou fajn a bombarďáci rovněž. Nenáročné, oddechové. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Na prvom Tremors bolo skvelé, že stačilo vyliezť na skalu a mali ste ich v paži. Problém bol v tom, že ste na tej skale nemohli byť donekonečna. S pribúdajúcimi dielmi (vrátane prequelského westernu) si tvorcovia postupne bohužiaľ začali dovoľovať čoraz viac a prišli s rôznymi poddruhmi, vrátane lietajúcich. To už proste nebolo ono. A už ani postavy sa zďaleka nechytali na tie staré z jednotky. Maskotom série sa stal militantný magor Burt, pričom v posledných dieloch sa k nemu pripája Jamie Kennedy, môj asi najobľúbenejší herec zo série Vreskot. No, lenže Jamie chudák tiež starne, ako my všetci, a pohľad naňho je už dosť smutný; aspoň určite pre človeka, ktorý vyrastal a plesal na jeho výkone vo Vreskote 2. Šestka je... nuž, čo dodať... proste šestka. Vítané oživenie v podobe Tremors pod snehom a ľadom nečakajte, je to úbohé klamstvo, sneh je plus mínus len v prológu. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Komediálně-hororová série nemá štěstí na extrovní režiséry, má ale stále k dispozici vitálního Michaela Grosse. Tahouna série, který nevynechal žádný ze sedmi natočených dílů. Burt Gummer je vyhlášený lovec obřích podzemních červů, lovící své oběti za pomocí vibrací. Ten má momentálně na krku berní úřad, ovšem malérů není nikdy dost, zvláště pokud jde o smrtonosné graboidy, co k němu neodmyslitelně patří. Už si myslel, že má od nich pokoj, jenže jednoho dne je zbědovaným výzkumným týmem povolán do kanadské arktické končiny, kde došlo k jejich zcela nečekanému výskytu, ač se doposud jednalo o teplomilný druh. Militantní Burt vyrazí neohroženě za ohroženým výzkumným týmem a na svoji cestu neochotně přibere svého nového parťáka Travise, tedy svého syna, který se už zjevil v pátém příspěvku série. A nové dobrodružství, ve kterém se dokonce tělo Burta stane hostitelem cizopasníka, může začít. Od roku 1990, kdy se datuje počátek série Tremors, u nás vycházející pod názvem Chvění, se vlastně toho moc nezměnilo. Každý díl vydatně bojuje s nedostatečným rozpočtem, (CGI) monstra tudíž nejsou z technického hlediska nikterak exkluzivní, levných herců je více než dost, viz Jamie Kennedy, který má zase na kořalku a do lepších filmů jeho návrat nehrozí, sličná Tanya van Graan má na spodní prádlo, které u ní ve filmu absentuje, a Michael Gross si za odhalení zadnice může k penzi přilepšit a dovolit si hýřit, což je leckterému českému důchodci odepřeno. Z hlediska lokací obvyklou poušť tentokráte vystřídal sníh a mráz. Gore, až na pár světlých (oka)mžiků, nestojí za řeč. Přesto se šestému pokračování  nedá upřít tempo, četnost hlášek, nadšení tvůrců i herců a několik obhroublých vtípků, leč je šestý výtvor mládeži přístupný. Od třetího dílu se o scénář stará John Whelpley, pouze čtyřka se vrátila k S.S.Wilsonovi, scenáristovi jedničky. Tvůrci si libují v absurdnostech, už jim nestačí jen jeden druh červa, dokonce i postav je v šestém dílu přehršel, načež jejich úbytek ze scény rozhodně není nikterak markantní. Na režii Dona Michaela Paula, který sérii režijně načal pátým dějstvím, se dá ocenit akční razance a černohumorné tendence. Vesměs svoji béčkovost série nikterak nezastírá. Je si vědoma, že v rámci své produkce nelze dosáhnout většího maxima. Přejme tedy červům lepší červí zítřky! 6/10 ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama