Reklama

Reklama

Dobrý doktor

(seriál)
  • USA The Good Doctor (více)
Trailer
USA, (2017–2024), 89 h 46 min (Minutáž: 41–46 min)

Tvůrci:

David Shore

Hudba:

Dan Romer

Hrají:

Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez, Antonia Thomas, Hill Harper, Chuku Modu, Richard Schiff, Beau Garrett, Tamlyn Tomita, Graham Verchere, Dylan Kingwell (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(126)

Shaun Murphy, mladý chirurg s autismem se syndromem učence, se přesouvá z tichého venkova, aby se připojil k prestižní chirurgické jednotce ve velkém městě. Shaun, sám mírně ztracený ve světě "normálních lidí", používá své mimořádné lékařské nadání, aby zachraňoval životy svých pacientů a zmírnil skepticismus svých kolegů. (AXN)

(více)

Videa (10)

Trailer

Recenze (85)

jprmusic 

všechny recenze uživatele

Mám rád Freddieho a prvně jsem viděl až díly 11 a12. Bohužel nesdílím nadšení místních přispivatelů, protože takhle nějak si představuju Růžovku s 10ti násobných rozpočtem. Naprosto příšerný s výjimkou dějové linky samotného Shauna, ale ten je tam vlastně strašně málo. Uvidím další díly, ale tohle bylo peklo a Image Dragons (myslím) to posunuli na úroveň téměř nekoukatelného kousku. PS Po zhlédnutí dalšího dílu ubírám další hvězdu - je to snad horší než Růžovka - nevypadá to jako, zdravotnický ústav, vypadá to spíš jak sonda do života pacientů psychiatrie ..... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Prequel k doktoru Houseovi? 1) 58letý Kanaďan David Shore (mj. showrunner seriálu Dr. House), původně právník, později i stand-up komik (prý ho nazývali třetí nejzábavnější osobou v Londonu v Ontariu, kde se narodil a navštěvoval střední školu) se ve svých 32 letech vydal do Hollywoodu, aby se stal scenáristou. A stalo se._____ 2) Neumím odhadnout, jak moc přesné je zobrazení autistického dospělého jedince. Ono se to liší člověk od člověka a tak lze jen obtížně určit společné znaky. Asi polovina těch, kteří mají syndrom učence, jsou rovněž autisty, tedy tato kombinace není tak neobvyklá, jak se může na první pohled zdát. Z tohoto hlediska není tedy nepředstavitelný autistický chirurg. To vše mám ovšem jenom vyčtené, naživo jsem žádného plnokrevného autistu neviděl._____ 3) 25letý Freddie Highmore ("dobrý doktor" Shaun Murphy) se tu herecky vyřádil. Oč mu zobrazovaný autismus odňal na sexuální přitažlivosti, o to více mu dodal na hereckém výkonu. V 66 dílech se podílel i na produkci, 3 díly režíroval, pro 1 díl napsal scénář, v 70 dílech (zatím) hrál._____ 4) Další přitažliví chlapi: 41letý Nicholas Gonzales (dr. Melendez) či 46letý americký Korejec Will Yun Lee (dr. Park), oba se sexy sportovními postavami._____ 5) Věk protagonistů vztahuji k první řadě, tj. k roku 2017._____ 6) Na pět hvězdiček to přesto nevidím. Zápletky v jednotlivých dílech (zeména pokud jde o osobní životy) se často opakují nebo si jsou velmi podobné, psychologické portréty některých postav jsou pro mé evropské vnímání příliš poznamenány americkým pojetím věcí (vztah mezi muži a ženami, zastoupení různých ras, "korektní" chování na pracovišti) a nakonec i ten vychvalovaný Highmorův herecký výkon je jen jakousi variantou jeho Normana Batese._____ 7) Psáno po třech řadách._____ 8) 18.1.2023 - Čtvrtá řada pokračuje v duchu předchozích. Sledování páté řady jsem vzdal hned během prvního dílu. Uvědomil jsem si, že už mi další pokračování nic nepřináší a že se nudím. Ale své hodnocení celku ponechávám. ()

Reklama

Skeksis odpad!

všechny recenze uživatele

Nejaký super retard vyzerajúci na 13. rokov pomaly riadi celú nemocnicu. Diagnózu uhádne asi aj bez prezretia pacienta, všetci tolerujú jeho autizmus, a operujú mozgy v nehygienických podmienkach akože v špičkovej nemocnici, pričom sa pri tých operáciách väčšinou iba rozprávajú a trt sa sústredia. V prostredí nemocnice nijaká tolerancia nie je na mieste a nijakí autistickí čuráci tam nemajú čo robiť! A lepšie herecké výkony asi podávajú aj skutoční lekári, nie tieto neherecké škaredé ksichty. Takže "zábava" pre široké masy dementných vygumovancov odchovaných otrasnou televíznou zábavou s umelým smiechom v podmaze. ()

Ivoman 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k sestavě která tento seriál napsala a produkovala, tudíž k sestavě co dělala Dr.House, je tento seriál velice podobný Dr.Housemu, ale tak nějak na hlavní postavu kašle, protože Dr.House dokázal táhnout celý seriál, což postava autistického doktora nedokáže a proto zde máme daleko větší prostor pro vedlejší postavy, což vede k tomu, že některé díly v druhé sérii jsem už bral jako na koukání na nějaký další doktorský seriál a až po půl hodině jsem zaregistroval, že tam je ten autista a něco chytrýho řekne. Po druhé sérii dost rozporuplný, dost tlačí na pilu. Zbytečně. ()

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Dejte , prosím, Freddie Highmoreovi oscara ... zahrál to perfektně ... zajímavé vývoje chování a charakterů jednotlivých postav - největší síla tohoto seriálu je v jednotlivých postavách, které jsou do jedné zajímavé ... na rozdíl od "House", který je tomuto počinu až trapně podobný, ale tam je zajímavý jen On ... a pak už nikdo ... a pak Vás začně krutě nudit i On ... V Dobrém Doktorovi fandím Freddiemu až do konce a ostaním neméně ... i když je to až soudně repetitivní funguje to podle mě mnohem lépe a na zabití času jen tak něco lepšího nenajdete ... p.s. V "Houseovi" je však mnohem lepší soundtrack ... ()

Galerie (3 693)

Zajímavosti (23)

  • Když si přijde Lea (Paige Spara) půjčit baterie do ovladače, kde zrovna hrála dle jejích slov „Uncharted“, což je exkluzivní hra jen pro Playstation 4, tak jde vidět, že v ruce drží Dualshock právě pro Playstation 4, do kterého ale nejdou dát baterie, má svůj vlastní akumulátor a nabíjí se pomocí USB. Baterie se dávají do ovladačů na Xbox. (Papajos)
  • V této epizodě zazní skladby: „Perfect“ a „Thinking Out Loud“ od Ed Sheeran. (danielsaf2)
  • V této epizodě zazní skladba „To Love Somebody“ od The Revivalists. (danielsaf2)

Reklama

Reklama