Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

Paldini

Po velmi slabém třetím díle si autoři dali 11 let pauzu, aby diváka lačného po nevkusných brutálních filmech, překvapili nejlepším dílem série. Přibylo různých absurdních brutalit, dětinských fórků, superhrdinů a superhrdinek (např. Master-Bater (čti masturbátor), který likviduje své protivníky monstrózní ejakulací) přibylo množství polonahých či nahých hereček a tentokrát i herců. Kromě již zmíněných herců (padlé dětské hvězdy Coreye Feldmana, super Stana Leeho a pro hororového fanouška určitě ne neznámého Eliho Rotha) bych ještě zmínil Lemmyho z Motorhead a playmate Julii Strain, která samozřejmě ukazuje své vnady a mimochodem sloužila jako model k vytvoření hlavní hrdinky v animáku Heavy Metal 2000, kde rovněž hlavní hrdinku nadabovala. A abych nezapomněl, Toxic Avenger se tentokrát dostal do opozitní dimenze, kde je všechno naopak než v jeho rodném Tromavillu. ()

fcreading

Kaufmanovi to už konečne došlo. Vrátil sa k pôvodnej sérií dosť nezvyčajným spôsobom. Dokonca mal aj dobrý nápad a do filmu dal všetky potrebné veci, ktoré chýbali v druhom dieli a hlavne v treťom. Gore, sex, prsia, politická nekorektnosť, lesbičky, transexuáli, mutanti a superhrdinovia, to všetko nám Kaufman servíruje v záverečnej kapitole o Toxiem. ()

coscarelli

Po 1ke 2ke a 3ke vyTromovaná, Tromatická a Tromantická Anarchia!!! REBELANTSVO A NEKOREKTNOSŤ. Servítka vo vrecku, a nálev rôznorodych nápadov a šialeností, chutiac aj bez kvapky alkoholu. Len si treba nastaviť anténu, inak nechytí vnútorný signál. L.K. a spol som nikdy extra nemusel, no 4kou vysustružili T.A. univerzum na hrot. A nech tak ostane. ()

jonyyy odpad!

MIluju béčkové horory zkombinované s komedií a taky platí, že čím je snímek méně známý, tím raději se na něj podívám. Tohle pro díla Tromy platí dokonale, ale Toxický mstitel 4 se spolu s Holocaustem pornem a Arachnitem uchází o první místo v mém osobním žebříčku nejhorších filmů vůbec. Po příšerné jedničce sem si říkal, že po patnácti letech by čtvrté pokračovaní mohlo vypadat jinak, dlouho sem se odhodlával si to pustit, ale stalo se to, čeho sem se obával. Bohužel jsem si dřív koupil ještě Terror firmer, ale po něm se budu na hodně dlouho držet od Tromy daleko. ()

Cimr

Filmy společnosti Troma prý vznikly, aby se divák odreagoval a chvíli se u filmu bavil a nejen nudil u klasiků typu Felliniho nebo Bergmana. A v tom je ten problém - já se nebavil. Mám rád černý humor, třeba Česká soda mi přijde supervtipná, ale tohle mě vážně nudilo. Pravda, párkrát zableskne něco jako skvělý nápad (Delfíní muž, počítání obyvatel, bůh a jeho narážky na papežovu čepičku), ale to se skoro ztratí v laciné záplavě krve, mozku a nahých žen. Když na začátku chlápci v plenkách střílí retardované děti, nevím co je na tom k smíchu. Nejde o to, že to je nevkusné, ale prostě to neni vtipný! Nene, tohle pro mě nebude. Jdu si pustit Bergmana. ()

• Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)
  • Ze všech dílů série o Toxickém mstitelovi je tento se 108 minutami nejdelší. (gogos)
  • Ve filmu se objevuje také další legendární postava studia Troma, a to Sgt. Kabukiman (Paul Kyrmse). Ten měl kromě svého filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. (1991) podobně jako Toxický mstitel mnoho vedlejších rolí i v dalších filmech. Celkem se objevil v 10 snímcích studia Troma, přičemž nejčastěji jej ztvárnil Paul Kyrmse, a to celkem 5krát. (gogos)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Organizátorem unikátního festivalu pro dospělé, tedy výhradně pro diváky od 18 let, je Kino Balt, které začalo v Praze dělat rumové kino. Hlavní koncept je jednoduchý – každý divák v ceně vstupného… (více)