Reklama

Reklama

Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

(více)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (604)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Na to, že mělo jít o velkolepé zakončení celé dosavadní x-menovské ságy, jde spíš jen o pomalé a ospalé vyšumění do prázdna. Svěřit finální film série sice zběhlému scenáristovi, ale zcela nezkušenému režisérovi Simonu Kinbergovi si zřejmě vybralo svou daň. Bez jakékoliv nadsázky, fádnější a unavenější už to být nemohlo. Film, jehož vývoj vám bude zcela ukradený. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Začátek ucházející, leč pro děj podstatný twist, který dá vše do pohybu, má mnohem menší emocionální zápřah, než by se slušelo. Pak to začne neuvěřitelným způsobem drhnout. Je ironií osudu, že se za kormidlo konečně postaví scenárista série, překvapí sebejistotou v akčních scénách a vůbec mu nefungují dialogy a vývoj děje. Naštěstí se i v té hrozně upachtěné a neučesané druhé třetině, kde jdou postavy často proti vlastní logice a do toho je příběh zbytečně zatížen story vesmírných panchartů, která vůbec, ale vůbec nikoho nezajímá, najde pár skvělých nápadů (z "chůze po schodech" mě vyloženě mrazilo). A pak se najednou téměř stane zázrak a Kinberg naservíruje jedno z nejlepších akčních finále celé série. Z konce je hodně cítit, že se dotáčelo na poslední chvíli (řešení konfliktu jde najednou stranou, protože už na důsledky není čas), ale finální setkání dvou starých přátel nad poslední partií, to mě dojalo. A byla to vlastně i milá tečka za celou X-Men ságou. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

On to vlastne zas tak spatnej film neni, problem je, ze je naprsto zbytecnej, dej je nezajimavej a postavy vam jsou u prdele. Navic vyvoj pribehu je vicemene jasnej od zacatku do konce. Akce je sice fajn, trikove taky bez problemu, ale nic vylozene kulervouciho se tu nekona. No a Sophie Turner v hlavni roli je samozrejme prusvih. Ne, ze by me to nejak extra stvalo, misty jsem se sice krapet nudil, ale furt to jsou X-Meni, jen to proste bohuzel uz nema co rict a za dustojnou rozlucku se to fakt oznacit neda. Ale i tak to je o fous lepsi nez Apokalypsa. ()

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Asi mě nikdy nepřestane fascinovat, že je možné natočit film, kde se nic neděje navzdory enormnímu snažení všech zúčastněných. (Pořád si stojím za tím, že Sophie není moc přesvědčivá herečka, ale je super vidět, že už není tak vyzáblá a že je snad třeba šťastná či šťastnější.) Jo a vlastně mám ještě potřebu vyjádřit se k hudbě, protože ačkoliv je kvalita "novodobých" x-meních filmů nijaká už od začátku, tak alespoň hudbu jsem si většinou doopravdy užila (ponejvíce od Henryho Jackmana k První třídě, drahoušek). Tady je ten Hans tak unavený, repetitivní a nevýrazný, že doufám, že si aspoň užil paycheck, ale že už tyhle práce nebude brát a nechá to třeba někomu inspirovanějšímu. ()

Wade Wright

všechny recenze uživatele

Rozhodně nejde o žádný průser. Film funguje trošku méně uceleně než třeba Apocalypse, ale za to zde máte relativně dobré dialogy mezi postavami. Fajn akční scény, kde se konečně na plno ukáží schopnosti postav. A výrazný soundtrack. Kamera je kolísavá od nepřehledných až po opulentní scény, ale nevadí tady pořádně nic. Vlastně jediná věc co mi vadí je celková neucelenost a taky to že nedostaneme odpovědi na všechno co bychom chtěli vědět.  Mám z toho hodně podobný pocit jako z Apocalypse a kvalitativně šli x-meni od budoucí minulosti docela dolů i tak je to ale fajn podívaná a dobrý konec pro sérii. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (33)

  • V závěru filmu, kdy Charles (James McAvoy) s Magnetem (Michael Fassbender) začínají partii šachu a kamera odjíždí vzhůru, je na ceduli na domě možno zahlédnout, že se kavárna, ve které sedí, nachází na Pařížské ulici „Rue de la Paix“. Název ulice znamená „Ulice Míru“ či „Mírová ulice“. (Kam3L)
  • Phoenix Force, jenž vidíme ve filmu, vznikla Velkým třeskem. Jedná se o vesmírnou entitu, která je schopna manipulovat s životní sílou, hmotou, energií a vědomím. I když je schopna tvořit život, nejedná se však o nejsilnější entitu v Marvel Universe (tou je One-Above-All). Tato entita si často hledá hostitele a tak není divu, že ji v sobě mělo více komiksových postav (Rook'shir, Feron, Necrom, Madelyne Pryor, Selene atd.) nebo aspoň její část, fragment z celé síly (Lilandra, Veranke, Korvus, Captain Marvel či tým Phoenix Five). (3T)
  • Producent Hutch Parker uvedl, že finále se údajně mělo původně odehrávat ve vesmíru, v přetáčkách se však přesunulo zpět na Zemi. Zbytek mutantské rodiny totiž nebyl v třetím aktu příběhu původně příliš významný. Tvůrci přitom chtěli, aby právě vliv ostatních motivoval Jean Grey (Sophie Turner), aby přijala svou identitu. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)

Související novinky

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Mohli jsme to předpokládat, teprve minulý týden se to však stalo oficiální. Po propadácích typu X-Men: Dark Phoenix se studio Disney rozhodlo zaříznout drtivou většinu chystaných snímků od studia… (více)

Reklama

Reklama