Reklama

Reklama

X-Men: Nová generace

(seriál)
Trailer 2
USA, (2017–2019), 21 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Matt Nix

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Hrají:

Emma Dumont, Jamie Chung, Stan Lee, Amy Acker, Natalie Alyn Lind, Stephen Moyer, Sean Teale, Coby Bell, Blair Redford, Jeff Daniel Phillips, Percy Hynes White (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(29)

Obsahy(1)

Žalobce Reed Strucker má chránit obyvatele před mutanty. Když se ukáže, že jeho syn Andy je také mutantem, dává se celá rodina na útěk. Nejdříve měl síť mutantů zničit, teď je sám potřebuje... (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (29)

Bad Guy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má to svá silná i slabá místa, některé epizody vás budou velice bavit, jiné zase neskutečně nudit. Bohužel druhá série je šíleně natahovaná, kdyby zůstali u 13 epizod, bylo by to bohatě dost. Takhle máte prostě díly, kde se prostě nic neděje a musíte čekat na další epizodu až se něco málo stane. Některé postavy máte chuť prohodit oknem, jiné vám zase přijdou na chuť, což se nakonec celkový dojem vyvažuje. Celkově pořád 7/10. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Seriál z alternativního světa, kde po záhadném zmizení hrdinských X-Menů došlo k blíže neurčené mutantské obdobě 9/11, která učinila z držitelů genu X osoby nežádoucí až nenáviděné. Skvělý námět, který měl atraktivní "co by kdyby" potenciál s tím, že tvůrci mohli i dost trefně kopat do stavu současných rozpolcených Spojených států a že se ta paralela velmi často vybízela. Žel, zpracováním je to velmi průměrná záležitost, která jako by zaspala dobu a měl jsem spíše pocit, že se dívám na seriál od stanice the CW. Vyfešákovaní borci (seksi pokérovaný indián, ještě víc seksi latino s neochvějným... ehm.. morálním kompasem), pěkné holky (velmi vyvinutá cérka), nesympatické křoví a hlavně scénář, který jako kdyby byl psán za pochodu - neustále se točí v kruhu a nikam pořádně nevede. Zábavné to docela je, to bych zas kecal, ale za cojones to moc nechytne a paradoxně zase naopak rushnuté "hlavně-co-nejvíc-ušetřit-na-efektech" finále je všechno, jen ne uspokojivé. Čekal jsem víc. ()

Reklama

Adasin 

všechny recenze uživatele

Rovnou píšu, že na Legiona The Gifted (zase ten překlad!) nemá, ale zatracení si nezaslouží. Je totiž zajímavější, než se na první pohled zdá. -------------------- PRVNÍ série: přestože je tu asi čtyřikrát víc schopností než třeba v takových Inhumans, pořád mám pocit, že tohle je druhá liga. Možná by pomohlo, kdyby vybrali do hlavních rolí nějaké zajímavější herce a zkrátili to tak o tři epizody. Nebo by jednotlivé epizody mohly být víc kvalitativně vyrovnané, ze čtyřhvězdičkového hodnocení to sklouzlo na tříhvězdičkové, u další epizody to bylo zase na pět hvězdiček - měla jsem chvílemi pocit, že to s tou nudou asi vzdám, a pak jsem hrozně chtěla vidět další epizodu, u které jsem se ale zase nudila. Chtělo by to na oživení třeba nějaké x-menovské cameo, neustálé připomínání Hellfire Clubu a toho, že X-Meni zmizeli, začíná být otravné. Taky nechápu, proč Prima Cool vysílá seriál kolem půlnoci, není v něm nic, co by bránilo uvedení před desátou hodinou večer. -------------------- DRUHÁ série: milé překvapení, hlavně na začátku. Druhá polovina sice občas trochu drhne a projeví se natáhnutí o tři epizody, ale finále je dostatečně emotivní i akční na to, abyste na tohle zapomněli. Kvalita jednotlivých epizod je oproti minulé sérii podstatně vyrovnanější a kvalitativní výkyvy se objevují pouze směrem nahoru, takže za tohle velké plus. Funguje zde příběh, fungují emoce, funguje akce (oceňuji, jak si tvůrci vyhráli se schopnostmi mutantů). I postavy mě bavily víc, než v předešlé sérii, hlavně Reed, jehož schopnosti se konečně projevily a upřímně mi bude i chybět. Na pět hvězd ale ani tahle série nebyla: "Čističi" nebyli nic moc a Jace Turner mě štval. Flashbacky na začátcích (a občas uprostřed) epizod mi vadily, jen minimum z nich má pro děj nějaký větší význam, vetšinou sloužily k navození emotivní atmosféry, většinou ale zbytečně. // I The Gifted se snížili k vykrádání soundtracku, tentokrát z filmu Šílený Max: Zběsilá cesta (skladba Brothers In Arms) ---------- Vzhledem k vzestupné kvalitě seriálu mě jeho zrušení mrzí, ovšem bez některých postav už by to možná nebylo ono. 7/10 ()

dragon94 

všechny recenze uživatele

Nevím co se všem na tomhle seriálu tak líbí. Je to těžkej průměr co se týče všeho, at už hovoříme o efektech, hereckých výkonech, scénářích, postavách, schopnostech postav, zápletkách, kameře atd... Celé je to pak takový nudný těžko zapamatovatelný odvar, plný repetetivnosti a stereotopických klišé. Až na jednu nebo dvě postavy jsou všechny ostatní nezajímavé (díky bohu za Blink). Potenciál je totálně tragicky nevyužit. Každej díl se odehrává doslova totožně, někam se musí dostat, jeden a ten samý agent je najde, obklíčí je, na poslední chvíli utečou. Což by ani tak nevadilo, kdybychom měli sérii o 22 epizodách. Docela mě šokovalo, když jsem po 10ti dílech zjistil, že už zbývají jenom 3 a ještě se v tom seriálu vlastně nic nestalo. Po shlédnutí celé série můžu říct, že se celý seriál nic nestalo. Nehledě na neustále se opakující kecy o tom co je správné, a že děti něco nesmí nebo by neměli udělat... Když to srovnám s Heroes nebo Tomorrow people tak se to na ně ani trošičku nechytá. 2* 45%. ()

NiWi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

The Gifted je poměrně povedený komiksový seriál, který oplývá přehlednou spoustou postav, dobrým zpracováním a příběhem, který dokáže docela spolehlivě vyplnit délku epizod a nepůsobit unaveně a natahovaně. Kde seriál ztrácí, jsou zbytečným patosem zavánějící dialogy ve druhé polovině série, nejasně a poměrně neschopně vyprofilovaná záporná strana, a také akčně nezajímavé a trošku odfláknuté finále. Rozhodně však seriál položil dobře základy pro další sérii, a zajímavě propojil děj s již vytvořeným xmenovským vesmírem. A nesmím zapomenout na skvělou a sexy Natalie Alyn Lind. ()

Galerie (534)

Zajímavosti (12)

  • V názvu každé epizody je vždy zakomponováno velké písmeno „X“ jako připomínka, že je seriál vsazen do univerza X-manů. (Chevees)
  • Obraz na stěně v baru, kde se mají setkat Marcos/Eclipse (Sean Tale) a Reed Strucker (Stephen Moyer) je odkaz na Demon Beara, obří medvěda, který čerpá energii z negativních lidských emocí a objevil se jako záporák ve filmu X-Men: New Mutants (2019). (NiWi)
  • V epizodě je zmíněno, že nějaký mutant, zlý nebo hodný, vyhladil X-Meny a další lid. Toto je zmíněno i ve filmu Logan: Wolverine (2017), kde Wolverine říká Profesorovi X, že zabil X-Meny a další lid. (kytka.patrik)

Reklama

Reklama