Yeti: Ledové dobrodružství

• USA Smallfoot (více)

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí. (Vertical Entertainment)

embecka

Milý príbeh, ktorého myšlienka mala ale podľa mňa trocha väčší potenciál, čo sa týka spracovania.Nechala by som človeka a yetiho Miga trocha dlhšie, nech sa oťukávajú, trocha dlhšie, kým sa prestanú báť jeden druhého... Čo mi na týchto nových rozprávkach ale vadí viac, je to, že sú prepchaté... Obrazmi, farbami, hudbami, zvukmi, všetkého je tam akosi príliš veľa. Myslím, že aj deti by si stihli v rozprávkach všímať viac detailov alebo sa viac sústrediť na príbeh, keby sa z toho celého jednoducho ubralo. ()

figliar

Po traileroch som čakal vtipnú rozprávku na štýl Hotel Transylvánia. Ale nakoniec toho vtipu bolo o veľa menej a Piadinôžka sa zaradila medzi tuctové animáky, pri ktorých je od začiatku jasné, ako sa bude dej vyvíjať. Tvorcovia sa síce snažili vytrieskať maximum pomocou pesničiek a peknej animácie, pretože to je v dnešnej dobe väčšinou znamená úspech, ale tu to akosi nevyšlo a celá rozprávka sa akosi pomaly ťahá. ()

helloween93

Animák od stejného studia WB, které dělalo na animáku Storks. Smallfoot mi bavil rozhodně víc, humoru film mnoho nemá, ale myšlenka a příběh diváka zabaví dostatečně, na Pixarovky se film nechytá, ale jako animovaná zábava to funguje. Tržebně trochu zaškobrtnutí v jinak velmi plodném roce pro Warner Bros. 3* ()

pakobylka

Animák, který jde na věc z úplně opačné strany, než je obvyklé. Neboť nechává YETIHO, aby hledal ČLOVĚKA. Nicméně ... až tak mi nesedí jak styl animace, tak vlastní realizace zápletky. Nepřijdou mi nijak zvlášť špatné - ani nijak zvlášť dobré. Prostě mi nejsou sympatické, nic víc a nic míň. Snad proto, že předvádějí veselí až příliš teatrální ... snad proto, že jim moc nevěřím. Jakoby sloužily příběhu, který je sice CHTĚNÝ, ale nikoli upřímný ... jakoby jeho tvůrci naplňovali plán, nikoli dětské sny ... 2,5* ()

Jezinka.Jezinka

Viděla jsem za velmi specifických podmínek, v RegioJet bez sluchátek a rozkouskovaně na tři části. Zejména hudební čísla pouze s titulky bez jediného zvuku měla velmi speciální dekadentní kouzlo. Ale neb big i small footi dokázali získat pozornost pidinožky, pro jejíž pobavení jsem si to z nabídky zvolila, aniž by to nějak deptalo mě (naopak, docela se zaujetím jsem to sledovala též), hodnotím dost vysoko. ()

• První film Warner Animation Group, který nemá hlavního antagonistu. (KGBelik)
  • Jedná se o první muzikál studia Warner Animation Group. (SONY_)
  • Príbeh filmu je z nepublikovanej detskej knihy "Yeti Tracks" od španielskeho animátora, filmového režiséra a scenáristu Sergia Pablosa. [Zdroj: Wikipedia.org] (LuiCJ)