Hlavním hrdinou americké komedie Genea Kellyho (1912–1996), je sympatický čtyřicátník, pracující jako úředník Investiční zprostředkovatelny. Paul Manning je už čtrnáct let šťastně ženatý s Ruth. Zprvu nemůže pochopit, proč muži své manželky podvádějí s jinými ženami. Když už konečně pochopí, proč se muži odjakživa otáčí za jinými „sukněmi“, neví jak na to. Jeho přítel Ed Stander, který má na rozdíl od něj se ženami spoustu zkušeností, se mu to snaží vysvětlit, ovšem zcela neúspěšně. Tedy až do chvíle, než Paul ke svému překvapení zjistí, že ho najednou na všech ženách, které potká, nezajímá nic jiného než jejich fyzické přednosti. A je to samozřejmě Ed, který si ví rady a věnuje příteli příručku plnou pravidel a pokynů pro všechny možné eventuality svádění žen a nevěry. Ed se pochopitelně jako zkušený ujme role učitele a Paul pilně studuje a snaží se nabyté zkušenosti uplatnit v praxi. Pravidlo číslo jedna podle Eda zní, že pokud chce na celou noc opustit byt, aniž by vzbudil podezření, nesmí tvrdit, že jde tam, kde se dá dokázat, že tam není. A taky je třeba najít věrohodný důvod, proč se vzdálit na noc z domu. Přes značné obtíže se to Paulovi podaří, stejně jako naplnění dalších Edových rad. Zkouška nanečisto dopadne na výbornou, a tak je Paul podle Eda připraven na svou první nevěru. Zbývá už jen jediné. Najít tu pravou. V hlavní roli nevěrychtivého manžela uvidíme Waltera Matthaua, jeho našeptávače a zkušeného proutníka hraje Robert Morse. (Česká televize)

Joski

Veľmi svojský, trochu hollywoodsky nadržaný zastaralý humor, ktorý dnes asi nepobaví každého. Napriek všetkému mne to sadlo v správny čas a na správne miesto. Skvelá zábava s menej inteligentnejším pohľadom na "problém" ako som u Matthaua zvyknutý. Fanušíkovia jeho humoru si ale prídu na svoje a menej znalý sa možno poučia, ako na to aby sa o tom manželka nedozvedela...:-) Odporúčam sledovať na letnej dovolenke so ženou alebo s milenkou??? 75% ()

bloom

Kdysi jsem to chtěl vidět jen kvůli Walteru Matthauovi, ale pak jsem zjistil, že tu hraje i Terry-Thomas (anglický fousáč z Velkého flámu). A nejen on, ale i Carl Reiner, Phil Silvers, Sid Caesar a spousta slavných amerických komiků, které my u nás bohužel neznáme. Ti všichni vystupují jako "techničtí poradci" v jednotlivých scénkách, které jsou slepené školením Waltera Matthaua zapomenutou hvězdou amerických komedií 60.let Robertem Morsem. No a celkem to šlape. Některé scénky jsou trapnější, ale většina je vynikající. Kupodivu dávám přednost dabingu Novy před ČT, protože je lépe obsazený. To měla ČT raději předabovat Hotýlek. Mimochodem hudbu složil John Williams, který už tehdy se začal řadit mezi žádané skladatele. Vlastně ani nepoznáte, že film režíroval Gene Kelly. ()

igi B.

Úsměvně neškodná konverzační oddechovka na lechtivé téma, zpracovaná jak se sluší a patří na korektní mládeži přístupný film ala >šedesátá< ... Rutinně natočený filmek o středostavovských američanech pro středostavovské američany s poněkud přehrávajícími herci, což však k tomuto typu komedií (bohužel) patří... - - - P.S. Filmu - jak už je to obvyklé v našich televizích - dost škodí plytký český dabing a formát 4:3, dívat se na konveraci blbě dabovaných ořízlých půltváří může interesovat jen televizácké čudláky, participující na takovém zprznění filmu... ()

Mrkvič

Taková zábavná taškařice o tom, co všechno se dá při řízené nevěře řešit. Walter Matthau je prostě kouzelný, i když i tady mi pořád připadá jako děsně starý prďola. Báby jsou na tu dobu neskutečné a ač mladší ročník, musím uznat, že na té době něco bylo. K dokonalosti filmu chybí jen nějaké silnější vyznění na závěr. Nějaká něčí zrada atd... Ale roztoužený a přesto vzorný Walter to vynahradí. ()

ivishka

Netuším nakolik byl Gene Kelly dobrým režisérem, ale tento film se mi nějak moc nezamlouval. Udělat z ženy naprosto d*mentní stvoření určené tak leda na úklid nebo na "tradiční manželské povinnosti" a nebo jako objekt touhy je v dnešní době hodně troufalé. Pravda, že tehdy to tak bylo pravidlem, ale na to bych si snad ani nedokázala zvyknout. Walterovi Matthauovi podle mě více slušelo stáří a na "svůdníka" se ani moc nehodil. ()

• Paul Manning (Walter Matthau) si půjčuje vůz v autopůjčovně Hertz. (JohnSmith)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

V požehnaném věku osmadevadesáti let opustil filmový svět americký herec, režisér a scénárista Carl Reiner. Zemřel z přirozených příčin v noci z pondělí na úterý ve svém domě v Beverly Hills, jak… (více)