Reklama

Reklama

Podle skutečné události

(festivalový název)
  • Francie D'après une histoire vraie (více)
Trailer 4

Obsahy(1)

Spisovatelka Delphine Dayrieux zažívá tvůrčí krizi poté, co se z jejího posledního románu stal bestseller. Jako na zavolanou se objevuje tajemná Elle. Zprvu přínosné přátelství začne nabývat čím dál tím víc znepokojujících rozměrů. (Febiofest)

Videa (2)

Trailer 4

Recenze (26)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Na Evu Green sa dá pozerať, aj keby celý film bol len o výstave jej portrétu. Uhrančivá, multilinguálna a podmanivá herečka. A možno s tým obrazom by to bol lepší nápad. Tento film je totiž akoby kópiou už známych snímkov o spisovateľoch a ich tajomných fanúšikoch. Namiesto toho, aby bol mysteriózny a zahmlieval, je skôr extrémne priehľadný, čomu sa nemožno diviť, keď tam hrajú vyslovene len dve herečky. Thrillerova zložka nezvládnutá. Ak už niečo zo spisovateľského prostredia, tak určite The Words. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Základné koncepcia dobrá, ale pri všetkej úcty, ten film má niekoľko chýb (napr. nie vždy konca dotiahnuté scény, strih, atď.) Z dvojice herečiek jednoznačne dominuje E. Green. Rola „Elle“ je pre nej akoby na mieru stvorená. Niekedy ani hovoriť nemusí, so svojou mimikou alebo tvárou dokonale reflektuje pocity a emócie, ktoré chce predať divákovi. Čakal som od toho viac, ale to, čo som prípadne nedostal, mi dokonale vynahradila hra E. Green. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Reklama

CatcherBlock 

všechny recenze uživatele

Ano, ano, přesně tyhle paranoidní, městsko hotelové upršené příběhy, miluju od Polanskiho nejvíc... Seigner je prostě tajemná mysteriozní herečka, navíc pořád krásná, která to dokáže podat dokonale. Pointa není šokující, ani překvapivá, ale přesně tohle od Polanskiho chci. Výborný film z ranku Ghostwriter a Devátá brána.... ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Lidé věří víc pomluvám než pravdě. Když geniální režisér natočí špatný film, tak to vážně stojí zato. Zpočátku to vypadá jako klasické Polanskiho téma a tudíž se vnucuje očekávání, že divácké potěšení bude plynout z ověřování hypotézy. Postupně se ale potvrzuje hypotéza sekundární, totiž že Roman Polanski snad jen jakoby točí toto insignifikantní cokoliv jen proto, aby [jeho současná žena] Emmanulelle Seigner měla v čem hrát. Aniž bych chtěl být neuznalý, je třeba si přiznat, že té slušívaly role ve věku Polanskiho obvyklých můz, čili nikoliv nad pětadvacet, ideálně těsně nad patnáct. Přestože se s rolí zapálené literátky popasovává dobře, důstojnou partnerkou sexy bilingvní Evě Green, která v roli její "kolegyně" válcuje, není. I výkon té lze ale odepsat jako promarněný. Po Polanskim coby výjimečném zprostředkovateli paranoidních stavů není totiž ani stopy, nebo jen té. Potenciál ohledání temných zákoutí tvůrčí práce zůstal netknut. Jistě, předloha je poněkud banální a jeden se může ptát, proč příběhy na základě Ghostwriter / Misery / Klub rváčů stále ještě někdo vypráví, když už není žádný, který nebyl vyslechnut, ale to asi neobyčejnou laxnost, neangažovanost omluvit nemůže. A tak kromě Evy Green potěší snad jen důmyslná kamera a práce dekoratérů interiérů; Polanski už nejspíš ze strachu, aby ho někde nelapli, venku netočí... Těším se na J´Accuse. ()

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Romčo co to bylo?Já si to pustil hlavně kvůli Evičce,která zahrála suprově,ale pořád jsem čekal něco a to pořád jako nepřišlo.Příběh do větrné hůrky,který se táhne jak had a když člověk čeká nějaký zvrat nebo dílčí kapku v moři,že zrovna teď,tak leda velký ...no však víte.Napětí někde v pozadí je,protože čekám,že se něco stane,ale ono ne.Spíš jsem nepochopil celkově dílo,ale to neomlouvá skoro celou stopáž budovat drama,při kecech o tom jak člověk nemá zrovna do čeho píchnout,aby začal psát a pak přijde to něco.30% ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama