Reklama

Reklama

Trust

(seriál)
  • USA Trust
Trailer
USA / Velká Británie, 2018, 9 h 24 min (Minutáž: 55–64 min)

Tvůrci:

Simon Beaufoy

Hudba:

James Lavelle

Hrají:

Brendan Fraser, Donald Sutherland, Hilary Swank, Charlotte Riley, Hannah New, Sophie Winkleman, Anna Chancellor, Harris Dickinson, Verónica Echegui (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Seriál Trust vypráví příběh Johna Paual Gettyho III, dědice naftařského impéria rodiny Gettyových. Odehrává se v roce 1973, kdy je mladý Getty v Římě unesen mafií, která požaduje výkupné v hodnotě několika milionů dolarů. Co by ostatně bohatá rodina za návrat milovaného chlapce nezaplatila? Seriál zachycuje mladíkovo utrpení v rukou únosců, kteří nedokáží pochopit, proč o jejich zajatce zjevně nikdo nestojí. Italská policie se domnívá, že se jedná o nejapný žert a odmítá se vyšetřováním zabývat. Paulův otec si užívá drogového opojení v Londýně a nezvedá telefon. Paulův dědeček – patrně nejbohatší muž světa – trčí na svém tudorovském sídle na anglickém venkově ve společnosti pěti milenek a ochočeného lva. Nemá čas. A tak je na Paulově matce, aby se stále zoufalejšími únosci vyjednávala. Problém tkví v tom, že nemá ani vindru. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Dá se podle zajímavého případu únosu natočit atraktivní seriál? Začíná to slibně - první díl se skvělým Sutherlandem a jeho nemravně bohatou rodinou a harémem je super, odsýpá, slibuje černý humor. Už brzy se to začne kazit, protože i Danny Boyle bůhvíproč považuje i v dnešní době za atraktivní zásobovat diváky dlouhými scénami pařeb a opojení, které jsme už viděli příliš častokrát. Pak se režiséři vymění a přichází seriálová rutina se spoustou... pěkných záběrů na hory a snahou o co nej retro Itálii, ze seriálu se stává utrpení. O únosu Gettyho není zas tak moc materiálu, protože se o tom zúčastnění nějak nadstandartně neměli potřebu vybavovat, víme jak to dopadlo, ale život různých postav a podrobnosti, do kterých zachází scénáristi při své snaze natáhnout ne tak barvitou krimi na nesmyslných deset dílů, jsou čistě vyfantazírované - o to víc vás ta naředěná nuda a klišé iritují. Shrnout to do tří dílů a seškrtat fabulace a pitomosti typu komorník nebo mafiánské figurky, bylo by to ok. Na konci se tvůrčí tým snaží o jakýsi postřeh, že výkupné pomohlo upgrade do té doby srandovní venkovské mafie, ale na to jsem fakt nechtěl koukat deset hodin. Takže jediný přínos seriálu pro mě bylo vidět dobrý výkon Sutherlanda, bohužel ten seriál není hlavně o něm. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Trochu příliš volné tempo, navíc komplikované mnohdy dlouho nesrozumitelnými retrospektivami. Jinak ovšem docela pěkně uchopený prý skutečný příběh únosu vnuka amerického milionáře. Věčné a stálé téma, jak bohatství a z něj plynoucí moc zaslepuje a ničí základní etická pravidla. Všechno posouvá o patro výš naprosto skvělý Donald Sutherland. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

do půlky jsem měl jasno o 4 hvězdách a jasném převálcování Scottových Všech prachů světa...po dokoukání celé řady si už tak jistý nejsem a Trust Všechny prachy ani zdaleka neválcuje tak jak jsem myslel.Pěti dílná minisérie by v tomhle případě nejspíš bohatě stačila,protože pak by se seriál vyhnul utahaným a nudným pasážím,které svádí k přetáčení,protože se v nich divák nic nedozví.Maximálně mu začne být osud JPG3 úplně ukradený....60% ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Tvůrčí a režijní Justice League přiravily koktail filmařské dokonalosti v opulentnosti slovotné fx. Tahle minisérie je od začátku jásně hozená rukavice na velice kvalitní oddechovku. Casting je na výbornou. Včetně Terezy. Postavy se rozmotávají tak, jak je to v klubíčku zapotřebí. Příběhové je to volnější, ale mě to nevadí, alespoň je čas užívat tu nádheru italské architektůru s dobovou vypravou. Závěr je dost tažený, ale to vykompezovává kretivní vyprávění Brandona Frasera, který se definitvně vrátil na scénu. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nejneuvěřitelnější události přináší sám život. 1) Nevěrohodně znějící příběh se skutečně odehrál víceméně tak, jak byl představen ve filmu, včetně vyjednávání o výkupném. 2) Feeling sedmdesátek to mělo...i zpracováním. 3) 83letý (!) Donald Sutherland vypadal, že v životě nedělal nic jiného než milionáře. 22letý Harris Dickinson (unesený J. Paul Getty III) a 34letý Luca Marinelli (únosce Primo, synovec šéfa lokální Mafie) vypadají sexy. ()

Galerie (88)

Související novinky

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

Danny Boyle natočí příběh Sex Pistols

13.01.2021

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Yesterday) natočí pro televizní společnost FX minisérii o legendární anglické punkové kapele Sex Pistols. Scénář napíší Craig Pearce (Moulin Rouge) a Frank… (více)

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

Darren Aronofsky našel svůj další projekt

12.01.2021

Režisér Darren Aronofsky (Requiem za sen, Fontána) prostřednictvím své produkční společnosti Protozoa Pictures spojí síly se studiem A24 při natáčení dramatu pod názvem The Whale. Snímek bude… (více)

Reklama

Reklama