Reklama

Reklama

Chyťte ho!

(seriál)
  • USA Get Shorty
Trailer
USA, (2017–2019), 25 h 42 min (Minutáž: 49–64 min)

Tvůrci:

Davey Holmes

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Hrají:

Chris O'Dowd, Ray Romano, Sean Bridgers, Isaac Keys, Lidia Porto, Lucy Walters, Iddo Goldberg, Andrea Good, Omar Leyva, Paul Sparks, Topher Grace (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(27)

Obsahy(1)

Miles Daly (Chris O'Dowd) je nájemný vrah z Nevady, který se ve snaze pověsit zločineckou kariéru na hřebík a získat zpět svou nedávno ztracenou rodinu pokouší prorazit jako filmový producent v Hollywoodu. Tam se setká s Rickem Moreweatherem (Ray Romano), odepsaným producentem filmů nevalné kvality, který zuby nehty bojuje o kousek hollywoodské slávy a neochotně se stane Milesovým partnerem a průvodcem v bludišti šoubyznysu. Miles je společně se svým zločineckým kumpánem Louisem (Sean Bridgers) odhodlán zabránit střetu svých dvou životů, zatímco se snaží dostát nárokům filmového řemesla a udržet přitom podezření šéfky zločineckého syndikátu Amary De Escalonesové (Lidia Portová) - a jejího nebezpečného synovce Yaga (Goya Robles) - na uzdě. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Get Shorty je jako spolužačka ze střední. Taková na první pohled normální, tuctová holka, které je vám až tak líto, že jí jednou pozvete na rande. První dvě nějak přežijete, při třetím nemyslíte na nic jiného, než na rozchod, ale při čtvrtém se stane zázrak, přeskočí jiskra a vy se do ní zakoukáte až po uši. Nakonec je z toho láska jak trám, plná adrenalinových situací, nevšedních zážitků, ale je vám s ní hlavně tak moc dobře, že jí odpustíte i nějaký ten drobný přešlap. A než se nadějete, tak najednou zjistíte, že spolu trávíte už třetí sezónu..... ()

Luckyboy 

všechny recenze uživatele

Velmi, velmi milé překvapení. Kombinace černého a absurdního humoru funguje hladce. A když se k tomu přidá sametovost hlavního hrdiny, s jakou (až na pár výjimek) proklouzává mezi nástrahami, jde o kvalitní počin, který stojí za to sledovat. Troufám si tvrdit, že srovnatelné, ne-li lepší než kombinace Once Upon a Time in Hollywood a Hail, Caesar! ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál byl pro mě skutečným překvapením. Od americké záležitosti, v níž vystupují v hlavních rolích Chris O'Dowd a Ray Romano, jsem čekal něco úplně jiného. Oba herce jsem si zatím uměl představit jen v mnohem plošších rolích; už u mě holt měli svou škatulku, z té ale během tohoto seriálu oba vyskočili jako striptérka z oslavencova dortu. Tvůrci namíchali výborný koktejl z humoru, dramatu, násilí i nevyhnutelných následků jistých činů a já jsem se u všech tří sezón skvěle bavil. Původně jsem očekával mozkové buňky neobtěžující oddechovku, kterou si člověk pustí jako pozadí k běžným domácím činnostem, ale skutečnost mě velmi mile překvapila. 4*+ ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když v polovině 90. let Hollywood sáhl po úspěšné literární předloze a natočil filmovou verzi transformace příslušníka podsvětí do role filmového producenta, vypadalo to na pořádný kasaštyk, zvlášť když se v hlavních rolích objevily tehdejší hvězdy Travolta a Hackman. Výsledek byl ale díky scénáři rozpačitý a film odkráčel do zasloužilého zapomnění. Potenciál byl ale nesporný, a tak se filmaři zákonitě k látce vrátili prostřednictvím seriálu, který využívá možnosti zápletky nepoměrně lépe. Devadesátkový snímek chtěl být víc komedií než krimi, v případě seriálu je tomu naopak. Ne, že by byla nouze o drsnou ironii a černočerný humor, nicméně nečekejte stylizovanou taškařici, ale drsné kriminálníky, kteří nemají nejmenší zábrany mučit a zabíjet. Šéfkou gangu je psychopatická dáma, která za sebou nechává krvavou spoušť, kamkoli zavítá. Hlavní hrdina má sice touhu z toho kolotoče násilí vystoupit, ale je to jak s dlouholetým kuřákem. Vždycky přijde slabá chvilka nebo nevyhnutelná situace, kdy se zase objeví staré instinkty nebo potřeba řešit nastalou krizi obvyklým způsobem. V případě Milese a jeho kámoše Louise používá studio obvyklou, i když poněkud zvrácenou kombinaci vyznavače rodinných a náboženských hodnot, které kupodivu zabijákům nijak nebrání likvidovat živé překážky na potkání s cool stylem, kdy je násilí bráno jako fajn zábava. Herecky funguje seriál bez zádrhelů, tempo je přiměřené a zvraty v rámci příběhu uvěřitelné a funkční. Celkový dojem: 80 %. ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Epix je sice malý hráč na seriálovém poli, nicméně jeho dílka stojí za pozornost. Obzvlášť proto, že jejich produkci si můžeme vychutnávat na českém HBO. Po velice příjemném Gravesovi přichází černá komedie Get Shorty s Chrisem O'Dowdem (IT Crowd) v hlavní roli. Vynikající je tu též Ray Romano, který je u nás známý především ze sitcomu Raymonda má každý rád. Příběh vychází ze stejnojmenné knihy, která byla zfilmována už v 90. letech s Johnem Travoltou. Její seriálová podoba si však bere z předlohy jen základní mustr. Miles Daly (O'Dowd) pracuje pro lokální mafiánskou buňku v Nevadě pod vedením Amary De Escalones. Jeho pracovní náplní je především vymáhání dluhů a zbavování se "stop" po nezdařených "obchodních jednáních". Tato práce celkem logicky nevoní jeho manželce, která se před drsnou realitou Milesova života snaží uchránit jejich dceru Emmu. Miles se snaží vymanit z područí psychopatické mafiánky, a když se jednoho dne dostane k srdcervoucímu scénáři z georgiánské Anglie, naskytne se mu k tomu jedinečná příležitost - stane se filmovým producentem. A ve filmařské branži se zkušenosti z podsvětí nesmírně hodí. ()

Galerie (470)

Zajímavosti (1)

  • Seriál nepoužívá děj ani žádné postavy z románu „Chyťte ho!“ od Elmora Leonarda. Film si vypůjčil pouze základní románovou premisu gangstera, který se pokouší produkovat film, a nízkorozpočtového filmového režiséra zadluženého organizovanému zločinu, stejně jako Leonardův temně komediální tón. Z toho důvodu byl seriál popsán spíše jako „pocta“ než adaptace. (Kaufman)

Reklama

Reklama