Keegan-Michael Key a Jordan Peele alias mimořádně populární komediální dvojka se představí v rolích bratranců Clarence a Rella, kteří sice žijí ve městě, ale nemají ponětí, jak to v něm chodí. Když se Rellovo milované koťátko Keanu stane obětí únosu, začne se tahle beznadějná dvojice - ve snaze proniknout do pouličního gangu a získat milovaného mazlíčka zpět - vydávat za nemilosrdné zabijáky. Neuvěřitelně roztomilé koťátko se ovšem stane natolik oblíbeným, že boj o jeho přízeň přeroste ve válku gangů, takže naši dva bezděční hrdinové musí vzít zákon do svých rukou. (Magic Box)

silentname

Občas mám pocit, že na tejto stránke sú niektoré filmy maximálne podhodnotené, a iné zase naopak. "Keanu" pre mňa patrí do kategórie tých podhodnotených. Musím povedať, že už dávno som sa tak dobre nezasmial. Príbeh je správne ujetý ale nikdy nie je podľa mňa postavený na hlavu, alebo príliš stupídny, postavy a ich konanie je prirodzené a všetky scénky podľa mňa plynú správne samé od seba a fungujú. A tak by to v dobrom filme malo byť. Občas je to možno trošku mimo, ale zase je tu veľa scénok, kde som sa bavil tak, ako dávno nie. Plus Keanu alebo Iglesias alebo New Jack (ako chcete) je jedno skutočne zlaté krásne mačiatko, ktoré si proste nedá neobľúbiť. Celkovo by som povedal, že ak chcete dobrú dávku dobrej zábavy so schopným humorom, tak "Keanu" rozhodne stojí za to vidieť. A myslím si, že by som sa pokojne k filmu aj opätovne vrátil. Vtipné komédie z Ameriky sa totiž rodia veľmi zriedkavo a treba to aj patrične oceniť. Hodnotenie: B+ ()

ywo666

Čakal som úplnú hovadinu a pôvodne som si to ani nechcel pozrieť. Nečakane som však dostal chuť a riskol som to. Musím skonštatovať, že zábava je to obstojná. Film je akčnejší ako som čakal a občas padne dobrý vtip. 3 krát som sa nahlas z duše smial. Poteší ak Rko. Je pravda že na mňa je to moc negerské, ale ústredné duo je menej otravné ako napríklad Kevin Hart. Nie som fanúšik mačiek ale táto sa vydarila a postaviť okolo nej príbeh bol dobrý nápad. Dávam 3* čo je na žáner prekvapivo veľa. ()

Yoshitsune

Tohle je další, typická přisprostlá černošská komedie, kterých je spousta, tady sou však Jordan Peele a Keegan-Michael Key, kteří se proslavili se svým, seriálem Key and Peele, takže sem očekával něco víc. Místy to přehrává, místy je to teatrální, ale zase to nemá žádný fekální humor. Keanu/kočičák, je super a má svoje dobrý momenty. Není to úžasný, ale taky to neni špatný, jen sem od toho očekával něco víc. ()

kaylin

Kočka v hlavní roli? Ano, vlastně ano. Snímek o tom, jak se dva chlapi snaží o to, aby zachránili jednu kočku tím, že se vydávají za drogové dealery. Samozřejmě, že se to pořádně zvrtne a že dojde k boji na život a na smrt. Ale všechno je v humorném duchu, kde jenom pár scén může trochu překvapit. Daří se ale držet zábavnou rovinu v podstatě celou dobu. ()

Sharlis

Na úvod musím podotknúť, že Key a Peelovi som naozaj držal palce, aby sa im film podaril. Ale bola to hlavne nuda. Zápletka a komediálne duo, od toho som čakal zábavny dej, gagy atd. A nič. Hlavne ústredná dvojica hrala mizerne, fakt zle. Vedľajšie role boli našťastie lepšie ako tie hlavné a hlavne Method Man to (dosť) zachraňoval. Ostatne vo filme sa toho moc nedeje, len sa rozpráva a sú tam 2 slow-mo/low-budget (tzn. 100% prestrihané) prestrelky. Celý film má byť vtipný v tom, že Kay a Peele sa musia hrať na gangstrov, ale celý film (asi 5x) ich niekto odhaľuje a chce zabiť a stále sa z toho nejako trápne dostanú (najhoršie boli konverzácie, ktoré vtipné neboli ako keď niekto rozpráva vtip a potom sa na ňom sám zasmeje, v niekoľkých scénach si aj hodne skákali do reči a celá pointa vtipu tak vyšumela do debilného handrkovania, z ktorého som už ani nič nechápal). Filmu chýba humor, scenár a bohužial i lepší hlavní herci. 1* za Method Mana, ten bol jediný kto za niečo stál. ()

• Po závěrečných titulkách přijde ještě jedna scéna. (kellne)
  • Roli kočky si během filmu zahrálo 7 koťátek. (kellne)