Reklama

Reklama

Zákon gangu: Mayové

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2023), 44 h 32 min (Minutáž: 44–72 min)

Hrají:

JD Pardo, Clayton Cardenas, Sarah Bolger, Danny Pino, Antonio Jaramillo, Richard Cabral, Maurice Compte, Edward James Olmos, Emilio Rivera, Raymond Cruz (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(50)

Zákon gangu: Mayové je pokračováním ságy Zákon gangu. V seriálu, který se odehrává ve světě po Jaxu Tellerovi, je Ezekiel "EZ" Reyes čerstvě propuštěn z vězení a stává se členem klubu Mayů na kalifornsko-mexické hranici. EZovi, nadanému synovi hrdé hispánské rodiny a někdejšímu zlatému hochovi, se vidina amerického snu začne hroutit pod tíhou kartelového násilí. Zatímco si EZ vybudoval v městečku novou identitu, touha po pomstě jej žene vstříc životu, po kterém nikdy netoužil a jemuž nemůže uniknout. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (17)

bearmeedek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První řada: První epizoda byla taková nijaká a hlavně divná. Řekl jsem si, že to stačilo a jdu od toho pryč. Potom mi to nedalo a zkusil jsem další. Ta už byla lepší a každá další vtahovala do děje a už to bylo zajímavé. Po první sérii spokojenost. Hlavně nesrovnávat s ničím jiným. Druhá řada: Druhá série už má všechno, co je potřeba. Je lepší, než ta první a myslím, že Mayové si vytvořili velice pevnou pozici mezi seriály z mexického pomezí. Podle hodnocení vidím, že se na to dívá dost málo lidí. Každého věc. --- Třetí řada: Z neznámého důvodu: dobře začala a pak se všechno dobré pokazilo a hloupě skončilo. Upozornění: Na čtvrtou a hlavně na pátou řadu se raději vůbec nedívat!!! ()

Heritage 

všechny recenze uživatele

Nemůžu dát nic jiného jako 5 hvězd protože sám jsem MAYANS. "Škoda že jsem nejde vložit obrázek :-D " Ne, opravdu. Jezdím na HD gangsta chicano stroji a vím o čem je řeč a žiju v podobném světě, jen ne v tak násilném a přemrštěném jako je v seriálu a těch kozatých mexikánek tu taky moc není :-) Seriál je super, ten svět na hranici USA a Mexika je boží. Jde vidět doposud což znamená do druhé série že Kurt Sutter odvádí super práci a podobnou jako v SOA. Ale teď ho bohužel vyhodily a na třetí sérii se podílet nebude. Je to prostě MAGOR. Líbí se mi to celkově všechno,nemám co vytknout, herci,mašiny,hudba,prostředí,ženské a to hlavně Emily Tosta coby Cocova dcera :-). Prostě náprc. ()

Reklama

Spellconner 

všechny recenze uživatele

Sons of Anarchy bylo mistrovským dílem, ale tady cítím kapku ždímání značky… Pomrkávání s odkazy na předchozí seriál je fajn, ale je ho zbytečně moc a dost často je nucené (viz. návrat Smrťáka ala pomoc na hřbitově). Speciální efekty snížily na kvalitě, oproti SoA celkem znatelně i pro oko amatéra a navíc dost často zbytečně nahrazují kaskadérské scény, že by snížení rozpočtu? Děj celkem ujde, chvílema je překombinovaný, ale ke konci série se nitky hezky propojí, snad jen motivace a vývoj některých postav místy nepatrně pokulhávají. Celkově pro mě zatím první série není úplným zklamáním, věřím v postupné zvětšování kvality a těším se na další díly. Závěrem ještě menší SPOILER, který musím zmínit: Kurt Sutter nám tvrdil, že chce vytvořit nové prostředí, děj, postavy ve světe SoA, ale nechce se k původnímu seriálu vracet, chce prostě, aby si lidi zvykli na Maye a oblíbili si je tak, jako právě SoA. Přesto měl potřebu na konci první série vrátit do hry jednu z ústředních a velmi oblíbených postav původního seriálu a zničit jí možná tím nejhorším způsobem, což nakonec zdůvodnil tím, že chtěl chtěl oba seriály navzájem víc propojit… Tak jak tedy Kurte? ()

Razz 

všechny recenze uživatele

Fakt som sa veľmi tešil a fakt som tomu dával šancu. Vydržal som 9 častí prvej série a potom som si uvedomil, že je kopec iného filmového a seriálového obsahu, na ktorý sa oplatí míňať čas. Musím sa priznať, že najviac ma iritovala Sarah Bolger, ktorej som neveril nielenže ani slovo, ale ani gesto. Prvá séria pre mňa veľmi vajatala s tempom, celkovo sú časti zbytočne dlhé, dej miestami predvídateľný. Celé to je také remeselné, pre mňa nepútavé, bez energie. ()

Miroslav.Zac 

všechny recenze uživatele

Oproti SoA slabší, ale jen proto, že nenabízí nic nového. Fandům motorek a moto gangů to asi stačí, ale těm ostatním divákům, a že jich bude určitě víc, se musí nabídnout i něco jiného než spanilé jízdy na mašinách, přestřelky, kšeftování drsná gesta a bratrské rádoby drsné bláboly. To všechno už tady bylo a Mayans M.C. to jen okopíroval. Jednu dvě série bych ještě pochopil, ale pět už je moc. ()

Galerie (739)

Zajímavosti (8)

  • Motorka, na které jezdí EZ (JD Pardo), je upravený Harley Davidson Heritage Softail Classic. (Heritage)
  • Na začátku epizody můžeme vidět dvojici teenagerů jak sprejují na plechový plot nápis „Muros son para perras“, což v překladu znamená „Zdi jsou pro k***y“. Jedná se o popíchnutí od showrunnera Kurt Suttera směrem k Donaldu Trumpovi, především tedy na jeho prosazování výstavby zdi podél jižní hranice USA s Mexikem. (Spellconner)
  • Na konci epizody, při cestě za Happym (David Labrava), projíždí EZ (JD Pardo) a Angel (Clayton Cardenas) místem známým z původního seriálu Sons of Anarchy (od r. 2008), kde je na skále podél silnice značka „JT 11/13/93“. Jedná se o místo, kde ještě před událostmi původního seriálu zemřel při nehodě na motorce Jaxův otec John Teller. (Spellconner)

Související novinky

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Reklama

Reklama