Reklama

Reklama

Con Man

(seriál)
Trailer
USA, (2015–2017), 5 h 37 min (Minutáž: 9–18 min)

Tvůrci:

Alan Tudyk

Scénář:

Alan Tudyk, Josh Dean

Hrají:

Alan Tudyk, Nathan Fillion, Mindy Sterling, Felicia Day, Amy Acker, Jason Antoon, Sean Astin, Fred Stoller, Skyler Day, Michael Dorn, Summer Glau (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(25)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

SamVimes 

všechny recenze uživatele

Con Man se pohybuje někde na pomezí parodie, pocty a meta fikce. Tudyk zde hraje tak trochu variaci na sebe sama, herce Wraye Nerelyho z předčasně zrušeného sci-fi seriálu Spectrum. Není to však jeho přesný model v měřítku jedna ku jedné, zatímco Tudyk má Firefly pořád rád, Wray už má po krk Spectra i nekonečného podepisování se magorům v kostýmech a chtěl by být definován i něčím víc než jedním roky starým seriálem. Sekunduje mu Nathan Fillion v roli podstatně úspěšnějšího bývalého kolegy a v různých rolích se zde objeví nejen celých šest z devíti ústředních herců z Firefly, ale i samotný Joss Whedon a další geeky milovaní herci jako Felicia Day, Sean Astin z Pána prstenů nebo Tricia Helfer z nové Battlestar Galacticy. Někteří z nich hrají sebe samotné, někteří čistě fiktivní postavy a zbytek tak napůl. Každopádně jde o zatraceně bohaté obsazení, nad kterým zaplesá srdce nejednoho žánrového fanouška. První řada nabízí 13 dílů po 10 – 15 minutách, z nichž vždy dva až tři rozvíjejí stejný námět a navazují na sebe. Dočkáme se tak třeba titulních fanouškovských srazů (Con Man je totiž zkratka z Convention Man), jednání o filmovém reunionu nebo vydání ztracené epizody Spectra včetně ukázek z ní (právě ty nejspíš spolkly finance vybrané nad plán). Tudykův seriál je vtipný, milý, specifický a především svůj – zatímco třeba Teorie velkého třesku si hraje na geekovskou podívanou, ale ve skutečnosti se stává čím dál tím víc jen vztahovým sitcomem pro každého, Con Man skutečně cílí hlavně na věrné fanoušky, kteří si různé odkazy a camea užijí nejvíce. I když má i slabší momenty (třeba díl s Triciou Helfer a panenkou je spíš jen úsměvný než vtipný), v závěrečném trojdílu s již zmíněnou ztracenou epizodou zase předvede svůj plný potenciál a servíruje komediální zlato. V žádném případě nejde o nějaké zoufalé těžení odkazu milované Firefly, především Fillion, ale ani Tudyk nouzí o role netrpí a na svém nejslavnějším díle parazitovat nepotřebují. Naopak jde z celé websérie cítit velká láska jak k Whedonovu majstrštyku, tak i k celému žánru a subkultuře s ním spojené a chuť fanouškům dopřát to, co chtějí. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Tudykov zápal pre vec je neustále cítiť a fanúšika Whedonverza poteší aj množstvo známych tvárí. Zápletka a humor však ani zďaleka nedržia konštantnú kvalitu a kým rôzne meta odkazy bavia, nad zvyškom občas nejde nekrútiť hlavou. V konečnom dôsledku ide aj napriek tomu o príjemnú fanúšikovskú záležitosť a druhá séria bude vítaná. O to viac, ak príde s podobne silným obsadením. ()

Reklama

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

"I'll see you in hell!" Firefly miluju, ale jenom proto Con Manovi vysoké hodnocení nedám. Je osobitý, je nerdovský, ale kult z něj nebude. Provázanost s popkulturou je sice super, ale že by se díky tomu tyčil nad jiné, to fakt ne. V momentech, kdy Tudykův humor funguje, jsem dostával záchvaty smíchu. Což ale bylo jenom asi třikrát za celou sérii a spíš u pozdějších dílů. Z počátku mi to přišlo spíš trapné a neskutečně mě iritovala Mindy Sterling. Stravitelné to ale je a prokousat se k vydařenějším epizodám není zase tak těžké, jelikož se seriál dá komplet zvládnout za nějaké dvě hoďky. Ořezat to do devadesáti minut a měli bychom bezva film. | Druhá série podstatně zvedla laťku. Gagy fungují, je tu dost divného humoru a skvělá muzikálová epizoda, takhle to mělo vypadat. ()

(mOnkey) 

všechny recenze uživatele

Pokud nic jiného, tak Con Man dokazuje, že Tudyk (a Fillion) mají pořád hrozně rádi Firefly a neupínají se k němu prostřednictvím tohoto projektu jenom proto, že nemají do čeho píchnout (jejich biografie naopak naznačují, že ani jeden z nich nemá o práci nouzi). Fanoušci jim touto cestou zároveň dávají najevo, že jsou v případě potřeby ochotni okamžitě skočit do akce a zafinancovat projekt, který by nějakým způsobem souvisel s jejich dávno mrtvým, ale nezapomenutým miláčkem. Con Man vyniká především v provázanosti skutečného a fikčního světa (kolik témat a situací se zakládá na nějakém opravdovém zážitku, však vědí asi jenom samotní tvůrci), dále v navážení se do vlastních řad sympatickým metahumorem („Budu v tom filmu hrát pod jednou podmínkou, žádný crowdfunding.“ – právě díky kampani na Indiegogo Con Man vznikl; „Viděl jste novou Battlestar Galactiku? Vypadá jako ta neuvěřitelně sexy Cylonka.“ – hádejte, kdo danou postavu asi tak hraje) a v neposlední řadě slaví úspěch díky kamarádské výpomoci velké řady známých, ne vždy úplně úspěšných tváří (na své si přijdou fanoušci nejrůznějších sci-fi projektů, videoher, Gilmorových děvčat či washingtonského hardcoru). Geekovský faktor je tedy po celou dobu nastavený zhruba na 150 %, proto mě mrzí, že když jsem se nesnažil zasadit si do kontextu nějakou tu narážku, s Tudykovými často spíše prvoplánovými scénáři a humorem jsem se většinou míjel. Jako mezistupeň, který má ověřit, že je o posádku jistého vesmírného plavidla mezi diváky stále zájem, tedy poměrně slušné, ale teď už bych prosil přejít k věci. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 50% - Jako fanoušek Firefly, Filliona, Tudyka, Whedona a vůbec všeho s tímto střetem souvisejícího jsem pánům rád na podobnou legraci pro pravověrné fanoušky přispěl. Jen si nejsem jistý, jestli se povedlo vzít Con Mana za správný konec. Působí totiž jako super nápad a fajn námět, ale určitě ne jako dobrý seriál. Epizody na Conu jako takovém mají kolísavou kvalitu (a my, kteří se občas něčeho podobného zúčastníme, a za fotku se svým oblíbencem bychom byli nehorázně vděční, při nich máme trochu černé svědomí), celá anabáze s panenkami je zoufale utahaná a nevtipná a agentka v podání Mindy Sterling je neuvěřitelným průšvihem, který mě vytrvale nutil k podstatně nižšímu hodnocení. Naštěstí se Tudykovi sešlo takové množství známých, že se dá na nevyrovnanost scénářů zapomenout a nadržený Sean Maher, srdnatě dabující Milo Ventimiglia nebo zlehka narušená Amy Acker mi udělali neuvěřitelnou radost, stejně jako nadšení, s jakým se očividně blblo při vytváření skvělého Spectrum. Přál bych si, aby do toho šli kluci znova, ale tentokrát s větší důkladností a s nějakým pevnějším cílem, než srazem všech, které mají rádi. 2. série - 50% - Už to, že mi trvalo skoro čtyři roky dokopat se ke zhlédnutí nějakých tří hodin, svědčí o tom, jak kyselou pachuť ve mně nevydařená šance mých oblíbenců nechala. Druhá sezóna je na tom skoro stejně, sice se ubralo na výskytu (i tak zoufale nadužívané) Mindy Sterling, ale děj je pořád buď divný (muzikál ve skladišti, ztracený Hemsworth) nebo rovnou otravný (většina linek kolegů ze Spectrum). Něco málo zachraňuje slušná porce epizod, kde se objevil Fillion, kouzelná camea Tahmoha Peniketta, Caspera van Diena i Elizy Dushku, ale přesto snižuji hodnocení. Proč musí tak často někdo kálet, mluvit o nechutnostech nebo je rovnou jíst? Hrát v tom kdokoli jiný, dštím na Con Mana síru kudy chodím, i moje smířlivost vzhledem k účasti tolika oblíbenců ale má své meze. ()

Zajímavosti (1)

  • Příběh seriálu je založen na životních zkušenostech Alana Tudyka a jeho vztahu k předčasně zrušenému seriálu Firefly (od r. 2002), ve kterém, stejně jako ve fiktivním seriálu Spectrum, hrál pilota. (TomasRichtr)

Reklama

Reklama