Reklama

Reklama

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz

  • USA The Conjuring: The Devil Made Me Do It (více)
Trailer 3

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz je mrazivým příběhem plným hrůzy, smrti a neznámého zla, které šokuje i zkušené výzkumníky paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenovi. Jeden z nejnapínavějších případů jejich skutečné kariéry začal bojem o duši malého chlapce a pokračoval způsobem, kterým si ani jeden z nich nedovedl představit – historicky první obhajobou v americké historii, kde se vrah odvolával na posednutí ďáblem. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (387)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Unavené, banální a předvídatelné pokračování série, v níž už studnice režijních nápadů zřejmě byla nadobro vyčerpána a nahrazena jen čím dál hlasitějšími zvukovými efekty. Tu téměř dvouhodinovou délku si tvůrci mohli dovolit jen proto, že je film součástí zajeté a komerčně úspěšné franšízy, ale s tak řídkým dějem a ospalým tempem je naprosto neopodstatněná. Vizuálně to vypadá pěkně, peníze jsou na plátně vidět a Patrick Wilson to táhne jak může, ale jinak je to slepenec všeho, co jsme už viděli v jiných filmech a v nápaditějším provedení. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Ja som to tušil že Conjuring 3 od Michaela Chavesa sa mi nebude páčiť. Už jeho The Curse of La Llorona som nedokázal dopozerať pretože film mi neprišiel strašidelný. Skrátka nevie budovať atmosféru ako James Wan na ktorej táto séria stojí a len vďaka hlavným predstaviteľom som to s menším utrpením dal. ()

Reklama

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Už napořád mě bude mrzet, že závěr trilogie nebyl s lykantropií v Severní Americe. A druhá věc, že to nejspíš není závěr trilogie. Trojka nedosahuje kvalit výborné jedničky a ani vynikající dvojky. Jako další Annabelle či spinoff bych žádné výhrady ani neměl, ale přeci jen je to hlavní linka a je tu hodně znát absence režiséra Wana. Ne že by se aktuální režisér nesnažil, sám už má zkušenosti s Conjuring universem, ale tady tyhle hlavní filmy byly vždy středobodem celého příběhu a hororu. Druhá věc je, že se jedná o poměrně dobře zdokumentovaný případ, který byl dokonce i u soudu. Což ve filmu by mohla být naprosto vynikající látka, a to tu vnímám, že je to skutečně nevyužito. Režisér si prostě točí další spin-off do téhle série. A to mě mrzí a je to podle mě strašná škoda. Přestože však je to vlastně velmi povedený film, který má perfektní začátek a dokonce pomrkne i na znalce hororu. Po víc než osmi měsících bez kina jsem si film užil plnými doušky. Ale sérii už bych opravdu nechal odpočívat a přesunul jsem k novým nápadům. (84 %) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Z malého chlapce šup na staršího hošana, který ovlivněný silami démona vraždí. Manželé Warrenovi se tak jako vyšetřovatelé paranormálních jevů pokoušejí pomoci v případě vraždy, kdy obhajoba je založená na tvrzení, že vraha posedl ďábel. Důstojný třetí díl, který nabízí řadu silných momentů i dost hluchých míst. James Wan se stáhl do pozice producenta, logika haprovala v předchozích dvou dílech i jemu, každopádně znovu si s kolegy pohlídal kameru, práci s prostředím i intenzivní dlouhé scény. Ke stropu neskáču, přesto znovu solidní démonický cirkus. Hromotluk z márnice fajn, stejně jako exorcistní úvod. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $39miliónov║Tržby USA $65,631,050 ║Tržby Celosvetovo $206,431,050 ▐   V prvom rade chyba zveriť takýto dobre rozbehnutý projekt úplnému rutinérovi ako je Michael Chaves. Dobre už aj démoni 2, nebola taká príjemná duchárska maznanica ako prvý diel ale čo to ešte ponúkla. Tu to je akosi postavené len na vode, že vraj najdesivejší príbeh od Warrenovcov. Na úvod vymítanie ako hovado a potom kde nič tu nič. Ten akýsi povestný démon tu je strašne prispatý, priam monotónny. Postavy dosť nevýrazne, ako tak to tu tiahne len ústredná dvojica Warrenovcov. Dúfam že už túto sériu na ktorú sa už nelepili, kadejaké vedľajšie blbyny ako Mníška či Annabella nechajú už späť, lebo len zbytočne prilievajú olej do ohňa, ktorý len troška tleje, dohorieva a nechutno dymí.   /55%/ ()

Galerie (34)

Zajímavosti (24)

  • Režisér Michael Chaves uspořádal soukromou projekci pro svoji kamarádku, známou popovou zpěvačku Billie Eilish, se kterou dříve spolupracoval na jejím hudebním videu. Film se jí prý velice líbil. (NiWi)
  • Počas záverečných titulkov prebieha spravodajský rozhovor so skutočnými Edom a Lorraine, spolu s fotografiami scén z filmu a dialógmi zo zvukovej nahrávky exorcizmu Davida Glatzela. (Pat.Ko)
  • Když jedou Warrenovi s policistou v autě, z rádia hraje píseň „Suspicious Minds“ od Elvise Presleyho. Na konci filmu pak zní „Brand New Day“ od Vana Morrisona. (Duoscop)

Související novinky

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Vin Diesel a jeho gang dorazili do amerických kin zhruba měsíc po čínské premiéře, a nutno říct, že tak učinili s velkou parádou. Okamžitě totiž stanovili nový pandemický rekord, kdy za první víkend… (více)

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

Premiéra Tenetu dočasně zrušena

20.07.2020

Studio Warner Bros. dočasně zrušilo plánovanou premiéru nového snímku Christophera Nolana Tenet. Rozhodnutí padlo poté, co byl film již dvakrát odložen. Studio je stále rozhodnuto pustit film do kin… (více)

Reklama

Reklama