Nezaměstnaný inženýr Stanley Hill (John Travolta) se stal svědkem vraždy své manželky, Vivian (Rebecca De Mornay), kterou napadl gang násilníků v podzemních garážích. Sužovaný vinou, že nedokázal zachránit ženu, kterou miloval, se Stanleymu stále vrací obraz Vivian umírající v jeho náručí. Když nejsou detektiv Gilmore (Sam Trammell) a další zkorumpovaní policisté schopni přinést vrahy před soud, obrátí se Stanley na svého starého přítele Dennise (Christopher Meloni) a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Na cestě pomsty, Stanley odhalí spiknutí, která vede do horních řad vlády. Ti si brzy uvědomí, že Stanley a Dennis jsou mnohem nebezpečnější, než si kdy mohl představit... (TV Barrandov)

divak84

film sem zkoul ze sympatie k Travoltovi a chris Meloni - u něj stačila jedna epizoda ve Scrubs a bylo jasne že jde o vtipneho chlapíka. v tomhle skoro nekoukatelnem bečku tvoří oba chemicky pohodovou dvojičku. scena s odhalením tetování na zadech a vicemeně střílečka ve strip klubu je jediné, co film nabídne flegmatickemu fandovi. je to hloupe, klišovité a travolta prostě nepůsobí jako rvač nebo dokonce ex military postava. prostě ne. ()

Lefty86

Seagal má určitě radost, netočí takové nesmysli jen on. Docela jsem se na tenhle film těšil, leč milionkrát omleté klišé o zabití manželky, já pomsty v těchhle filmech miluju. Než jsem to viděl tak nějak jsem čekal něco ve stylu 96 hodin, možná Přání smrti, spíš v tom smyslu , stárnoucí herec- akční film. Ale Liam je jiná kategorie, herec kterej si jen tak odskočil k akci, jako brigádku a udělal z toho nečekaně stamilionovou sérii. Travoltovi jsem nevěřil ani jednu polohu, truchlící manžel? A kdy? Pobíhal si tam, někoho zmlátil, dokázal se smát aby pak byli srdceryvné záběry do jeho vzpomínek, který jsem mu k předešlému taky nevěřil. To že se z něj vyklubal jakýsi bývalý agent či co ani komentovat nebudu. Chladnokrevnou mašinu bez citů která jde po pomstě nezvládnul taky. Těžko posoudit jestli je to vina jeho, scénáristy nebo režiséra. Film je prostě zbytečný céčko, s blbými dialogy, špatnými herci a nic moc akcí. 20% ()

eraserhead666

Řekl bych, že je ten film lehce uondaný a unavený, ale zase na druhou stranu to pěkně sedí a odpovídá věku hlavního hrdiny. vždyť je mu šedesát, má až směšně neuvěřitelně plastikovou hubu a dvacet let je z formy. Zcela přímočará zápletka, odhadnutelná od prvních záběrů, ale kdo kdy hrál v akčňáku na hlubokou a pronikavou dějovou linii. Tohle je vlastně takový retropohled o dvacet let zpět. Moderní kombinační předělávka Těžko ho zabít a Přání smrti. Problém trochu je, že se mi to Travoltovi nechce věřit (na rozdíl od třeba Tváří v tvář), jeho kámošovi jo, tomu to žeru i s navijákem. Rebecca de Mornay potěšila. ()

kaylin

John Travolta se tu ukazuje v celkem dobré formě, na to že už mu je taky přes šedesát let, se v tomhle akčním filmu vyjímá celkem dobře. Jasně, je to celkem klasický snímek o tom, jak se ze ctihodného občana stane mstitel, ale sem tam se podaří dobrá hláška, sem tam nějaká dobrá scéna. Vzhledem k tématu je tohle film, který mě bavil. Béčkový, ale dobře béčkový. ()

Gilmour93

John je toho plný a už to nemůže zadržovat. I když by se to podle výrazu mohlo zdát, nejde o stolici, ale o Hospodinův hněv! S účesem z kadeřnictví Skynet a pomocníkem Chrisem Melonim, co to tentokrát koncipuje jako seriál Zástřel a nepořádek, se musí vydat na cestu pomsty, která bude všechny bolet. I diváka.. Akční pasáže není třeba podrobovat kritice, ale průzračnou předvídatelnost občas se loudajícího děje, nesmrtelnost hlavních hrdinů a prkennost Travolty už trochu ano. Na konci při jednom záběru vypadal jak T-800 kráčející halou budovy Cyberdine vstříc zásahovce. Jenže ty nemáš living tissue over metal endoskeleton, Johne! A nebo..? ()

• Natáčalo sa v Columbuse v štáte Ohio. (beso74)
  • Jednú z úloh si mal zahrať aj Nicolas Cage. Od natáčania však nakoniec odstúpil kvôli neustále sa posúvajúcemu termínu natáčania. (beso74)