Reklama

Reklama

V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (918)

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Sully je dobrý film. Hodně dobrý film. Už jenom proto, že asi tak 70 procent filmu tvoří, to že si lidé povídají. A je to zajímavé. A když se konečně dočkáme pohledu na pád letadla dočkáme se ho z různých uhlů (kokpit, pasažéři, zachránci) pohledu. A když nehoda skončí vidíme cestující kteří jsou rádi že žijou a ihned volají svým rodinám, že jsou v pořádku. A je to dojemné. Sully si povídá se svojí ženou (Laura Linney) a je to dojemné. A to na filmu Sully funguje- Emoce. Clintu Eastwoodovi je 86 let a stále umí režírovat. Tom Hanks a Aaron Eckhart jsou skvělí (Protože i když jsem je viděl ve špatném filmu oni vždy hráli skvěle) a Eckhart tu má dokonce nejlepší roli od Temného rytíře. A Tom Hanks se opravdu do Sullyho promněnil. Jenomže co jiného byste chtěli od herce který hrál Forresta Gumpa než kvalitní herecký výkon. Sully tak pak jenom trochu chaotický zakopává a především flashbacky někdy trochu matou. Jinak je to ale v pořádku a největší překvapení za poslední dobu. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Mluví k vám kapitán: Připravte se na náraz." Tak to chce slyšet asi každý cestující v letadle. Mě by to dřív asi taky vadilo, ale kdyby mi to říkal klidný hlas kapitána Sullenbergera, tak bych si přes odpor "zaklínajících" letušek v klidu vylezl na pravé křídlo a celé bych to natočil, protože tohle nemohlo špatně dopadnout. Já se tedy musím přiznat, že přistání Airbusu A-320 se 155 cestujícími na palubě bylo natočeno skvěle, ale k mé velké radosti nebylo tím nejlepším, co mi tento snímek nabídl. Tím totiž byli byrokrati, kteří v klidu svých kanceláří počítačově simulovali tak dlouho, až nebylo jasné, kdo je padouch a kdo hrdina. Já to chápu, protože někdo musí zaplatit to vylovení, vysušení a odbahnění Airbusu, ale Sullyho rozhodný postoj dal jasně najevo, že nikdo z jeho posádky to nebude. Tak to asi zase vyjde na chudáka pojišťovnu. Takže jediný, kdo podle mne ještě má reálnou šanci Sullyho potopit, jsou ochránci zvířat, protože odpovědnost za smrt ptáků v motorech je jednoznačně na něm. A v tom je šance pro pojišťovnu. Ještě nemáš vyhráno, frajírku. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Cheslej Sullenberger je borec. Hanks a Eckhart sú v rukách Eastwooda už len povinnou čerešňou na filmovej torte, akú si tento materiál zaslúžil. Dokonalá demonštácia toho, že život píše najsilnejšie scenáre, a v takom prípade divák v tomto žánru nepotrebuje akciu od začiatku do konca, len pravdu skrze príbeh a herecké výkony. 90% ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Hovoří k vám kapitán, držte se - bude náraz! '' ----- Jako leteckej fanda samozřejmě vím, že se s letadlem na vodě přistát dá. Za druhé světové to zažil nejeden pilot, nebo dokonce celá osádka nějakého toho těžkého bombardéru často až desetičlenná. Jenže kluci pokud letadlo nešlo hned jak šutr dolů se na ditching připravii. Opustili bojová stanoviště a pěkně se připravili v trupu u nouzových výlezů navíc dokonale proškoleni co má každý dělat a co vzít sebou ven. Nejeden bombarďák měl dokonce po dosednutí na vodu k dispozici samonafukovací plováky, které po nějaký čas udržely letoun na vodě... Když jsem však tehdá v lednu 2009 viděl ve zprávách tenhle příběh, hned jsem před Sullenbergem musel smeknout. Sednout na vodu s autobusem se 155 lidmi včetně dětí a starých lidí, klobouk dolů. Je to frajer, je to borec a je to hrdina jako hrom - řekl jsem si tehdá. Jistě. Určitě měl ten den kliku, ale lecos z toho také měla na svědomí pevná mysl a výcvik starého kozáka, co už měl něco nalétáno. A to vše když je průser se počítá. A tohle byl pořádný průser! Je fajn, že Sullenbergovi vysekl tímto filmem Eastwood poklonu. Právem si jí zaslouží! Vždyť kolik tu už bylo filmů s touto tématikou, počínaje Haileyovým Letištěm, Blockovým románem May Day a tuctem filmů ze sedmdesátek na toto téma. Tenhle scénář ale napsal sám život a je to scénář skoro těžko uvěřitelný. Tom Hanks dal kapitána skvěle. Jen mne trochu mrzelo, že ta závěrečná radiokomunikace nebyla puštěna v originálu. Za Hanksovou tváří se totiž skrývá skutečný Sullenberg a ten by si dle mého zasloužil ve filmu alespoň v něčem dát punc skutečnosti. Jinak hrané je to celé skvěle, film dobře jede i když někdo možná klasiku a tedy seznamovačku s jednotlivými cestujícími, rozhovory v kokpitu a pak detailní popis událostí po srážce s hejnem hus. Po dlouhé době jsem se u filmu třásl napětím a v tom jsem byl vlastně celý film. Závěrečný vtip Sullyho co-pilota mi přišel fakt vtipný a stejně jako z vyšetřovatelů, ze mně to napětí spadlo. Tohle se mnou už dlouho žádný film neprovedl a proto nemohu jinak! Dávám za 5 zlomených lopatek. * * * * * ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nedokážu říct, jak dlouho tady s námi ještě (profesně aktivně) Clint bude, ale tohle je zkrátka pečlivě vysoustružený kousek, který přináší k danému tématu přesně to co je potřeba a jak je to asi potřeba. Samozřejmě k nějakému upravení námětu došlo, aby se zachovala ona filmovost (stejně jako u hojně kritizovaného Amerického snipera a jeho mystifikace vojenství). Ano myslím onu černobílou komisi (nejen etnicky), která samozřejmě neudělá z kapitána Sullyho neoddiskutovatelného hrdinu, nýbrž Toma Hankse řádně vykoupe ve vlastní nevědomostí a vnucených pochybách. Celkově mě překvapilo, že si film (cca v půlce) v půlhodince odbude událost samotnou a soustředí se na vše okolo a onich 90 minut je rázem poměrně překvapivých, zvláště 50 let stará linka Sullyho začátků s létáním, která je odfláklá co do obsahu a omezená pouze na jednu scénu, jejichž pokračování jsem očekával až do konce. Celkově Sullymu nejde nic moc vytknout, Eastwood je mistrem snad všech oblastí filmografie a tohle je taková ta sázka na jistotu, ač poměrně sterilní a ničím nepřekvapující, leč zřejmě do budoucna řádně ověnčena nejrůznějšími oceněními. Ovšem v Hollywoodu tohle rozhodně standard není, takže je i za toto třeba mít radost...8/10 ()

Galerie (44)

Zajímavosti (22)

  • Kapitán trajektu Vincent Lombardi si zahral sám seba, je totiž skutočným kapitánom trajektu, ktorý ako prvý prišiel toho dňa k spadnutému lietadlu. (Astonko)
  • Film sa nakrúcal na 65 mm digitálnu kameru ARRI ALEXA 65 IMAX, ktorú len nedávno vyvinula a upravila nemecká spoločnosť Arri Rental v spolupráci s korporáciou IMAX. (classic)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na Telluridském FF. (Varan)

Související novinky

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

21.04.2017

Kariéra Clinta Eastwooda se v posledních letech stočila k dramatům podle skutečných událostí. Americký sniper nám představil odstřelovače Chrise Kylea, Sully pilota Chesleyho Sullenbergera a teď jsou… (více)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Výběr tří nejlepších filmů roku dle jednotlivých TOP uživatelů ČSFD.cz je každoročně oblíbeným čtením. Adepti měli za úkol vybrat tři pro ně nejlepší filmy, uvedené v roce 2016 do českých nebo… (více)

Reklama

Reklama