Reklama

Reklama

VOD (1)

Poté, co byla vyhozena z umělecké školy a najde si práci v kanceláři, dostane rozmarná malířka šanci splnit si svůj celoživotní sen o adoptování jednorožce. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Wysch 

všechny recenze uživatele

Dovedu pochopit smysl tohohle filmu, jeho pointu, úmysl autorky jeho scénáře a jeho režisérky. Provedení je ale tak bídný, technicky i herecky, že bych si dovolil tenhle snímek ohodnotit spojením "ztráta času". Jediný pozitivum tak aspoň vidím v tom, že Virgil má skvělej hlas a Brie, i přes veškerou tu kontroverzi okolo její osoby, je pěkná baba. Mno. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Pásmo tonálně různorodých scén, které nemají žádné pevné jádro a navzájem se popírají. Přestože jde o (další) film tematizující potřebu dát znovu průchod své dětské imaginaci, je natočen bez špetky fantazie (pro srovnání viz v podstatě cokoliv od Michela Gondryho). Jediná obměna oproti tuctu jiných filmových oslav infantility a lidí trpících komplexem Petra Pana spočívá v tom, že hlavním hrdinou není muž (byť by jím klidně být mohl - ženství protagonistky hraje marginální roli). Jakkoli mám pro Brie Larson velkou slabost, vrstevnatý scénář Samanthy McIntyre by potřeboval mnohem jistější režijní vedení, aby se takhle tragicky nerozsypal. 30% ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zhlédl jsem ničím nevyčnívající feel good film a pak koukám, že na většinu lidí film působí zcela opačně. Celovečerní debut Brie Larson oplývá nesamoúčelným popírání dospělosti, plněním snů a snahou se vymanit z běžných konvencí. A dělá to tak prozíravě a nežně, až to člověka zahřeje u srdíčka. A navíc má Samuela L. Jacksona, takže u mě předem vyhráno. Kdybych to viděl před Captain Marvel, zřejmě by mi ta chemie mezi nimi dvěma nepřišla tak neuvěřitelná (v Kongovi spolu přece jen tolik neinteragovali), ale Brie je vážně skvělá a sympatická herečka, takže jí ten úspěch musím přát. Nic světoborného, ale na odpočinkový večer na Netflixu po náročném dni ideální. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Mohli by sme dostať dvojku Brie Larson a Samuel L. Jackson niekedy v ďalšom filme? Mohla by sa z nich stať filmová dvojka ako boli Bud Spencer a Terence Hill? Podľa mňa by to bolo zaujímavé. Brie Larson a Samuel L. Jackson spolu v ďalšom filme. A urobíme z toho sériu. Tento rok som ich takto videl spolu druhýkrát a musím povedať, že nejako to medzi nimi herecky funguje. A aj keď sa asi filmovou dvojkou nestanú, myslím si, že by to fungovalo. Okey, toľko k môjmu úvodnému monológu na tému Brie Larson a Samuel L. Jackson. Poďme si teraz ohodnotiť film. "Unicorn Store" je novou Netflixovou komédiou a drámou o dievčati Kit. Túžila byť maliarkou, no všetko čoho sa dotkne sa zmení na neúspech a má pocit, že je pre svojich rodičov obrovským sklamaním. No jedného dňa dostane pozvánku do obchodu, ktorý sa volá jednoducho volá : "The Store" a Samuel L. Jackson jej povie, že majú pre ňu pripraveného jednorožca. A bude len jej a dá jej všetku lásku, čo bude potrebovať. A od toho momentu sa začína veľké dobrodružstvo pre našu hlavnú hrdinku a akosi viac nám ukáže svoju detskú stránku, ktorá má zrazu radosť z niečoho neuveriteľného, no súčasne tak úžasného. Myslím si, že film je napísaný celkom dobre, má dobrú atmosféru a Brie Larson sa pokúša ukázať aj svoje režisérske schopnosti. Osobne som zhodnotil, že v tomto filme sa mala v hlavnej role objaviť Greta Gerwig. Tá postava bola úplne pre ňu napísaná. Celkovo tu Brie Larson pôsobí ako Greta Gerwig keď improvizuje. A je to s ňou celkom sranda. Miestami mi prišla trošku strojená, no myslím si, že režírovať seba samú a plus ostatných musí byť náročné. Takže dávam jej bod za snahu. Virgil je asi moja najobľúbenejšia postava celého filmu. A nebudem hovoriť viac. Jednoducho stojí za to hod vidieť. Film má dobrú atmosféru a je vidno, že sa snaží priniesť niečo zaujímavé a milé. A celkom sa mu to darí. Zasmial som sa, užil som si film a myslím si, že to je dobrý signál. Neviem či je to film pre každého, ale ja mu dávam palec hore. Som rád, že som ho videl a nebránil by som sa ani pozrieť si ho opätovne. Hodnotenie: B+ ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že jsem dal teď Teroristce dvě hvězdičky, by mi bylo blbé dát tomuhle filmu o jednu míň, ale jde opravdu o tragický výkon, který naznačuje, že Brie Larson opravdu není nejdůmyslnější člověk (ne že by to nebylo trochu vidět z jejího veřejného vystupování, kde se dobré úmysly mísí s hodně velkým nerozmyslem - ale to sem nepatří). Tonálně naprosto nefunkční, herecky jalové (ten Oscar asi těch pár akademiků, co tohle uvidí, zamrzí), technicky v lepším případě unylé, v horším ukázkově špatné... ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama