Reklama

Reklama

K smíchu

(seriál)
Trailer
USA, (2018–2020), 8 h 50 min (Minutáž: 22–32 min)

Tvůrci:

Dave Holstein

Hudba:

David Wingo

Hrají:

Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk, Cole Allen, Juliet Morris, Juliocesar Chavez, Ginger Gonzaga, Kelly Coffield Park (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Jim Carrey hraje v tomto komediálním seriálu Jeffa, jehož alter ego Mr. Pickles je ikonou dětské televizní zábavy, vzorem laskavosti a moudrosti pro vnímavé mladé mozečky a rodiče, kteří s ním vyrostli. Jeffovi se tak na silné značce podařilo vybudovat úspěšné mnohamilionové impérium. Když se však jeho rodina – manželka, dva synové, sestra a otec – začne postupně rozpadat, Jeffův život má k pohádce daleko. Zbožňovaná celebrita se rázem ocitne v krizi, kterou nedokáže zvládnout. Následkem toho začne tenhle dobrák v krutém světě pomalu přicházet o zdravý rozum, což je sice legrační, ale současně velmi skličující. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (64)

marhoul 

všechny recenze uživatele

Reálně-absurdní, hořko-sladký, mrazivě-hřející, temně-barevný, optimisticko-pesimistický, nadějně-beznadějný, láskyplná krutost, snová radost, přes všudypřítomnou bolest. Ne každý skousne Gondryho fantazie. Ne každý má rád Jima. Já můžu oba. A Jima? Toho pokládám za jednoho z nejlepších protagonistů, kterého jsme měli možnost poznat. Jeho Muž na Měsíci je jedna z nejkrásnějších rolí, která vznikla a tady mě dostává opět. Jak často říkám: obsadit excelentního komika do vážné role je teprve biják, který chytí za srdce. V těchto případech je vidět, jak jsou mnozí, (divákem často shazovaní) komikové talentovaní a výjimeční. Ať už je to Robin Williams v Čas probuzení, Adam Sandler ve Volání o pomoc, Bolek v Zapomenutém světle, Bohdalka ve Fany nebo Jim Carrey ve K smíchu. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Tenhle seriál se nepodobá žádnému jinému a těžko popsat slovy, čím to je. Na jednu stranu na vás dýchá pozitivností, ale na druhou vám láme srdce. Jim Carrey exceluje ve své po dlouhé době dramatické roli a je vidět, že přesně tohle potřeboval a v jeho životní fázi si chtěl pomocí postavy dětského vzoru vystřihnout částečnou reflexi svého života alespoň v seriálové podobě.  Scénář je sám o sobě hrozně zvláštní, často jsem nevěděla, co si o něm myslet, i ta forma na mě působila hrozně zvláštně a vůbec ne seriálově. Gondryho styl je zkrátka extrémně nezařaditelný a osobitý a proto mi i trvalo se ke Kidding dostat a opravdu si to pustit. Nicméně, ty dialogy a promluvy jsou tak oduševnělé, lidské, tragické, ale i nevídaně vtipné a každá z postav působí jako z jiné planety, proto si mě Kidding získává i na druhou sérii, přesto, že z nějakého důvodu mám rozpaky. Svět Mr. Picklese je totiž naprosto z jiného vesmíru a já nevím proč.2. série Kidding je ještě víc out of this world než ta první, což už si fakt vysvětlit nedokážu. Začíná se tu zapojovat hodně mysteriózních až fantasy prvků - třeba linie se synem Willem pro mě byla strašně zajímavá, ale druhá série byla takový mess, že vůbec nevím, jestli se dá veškeré dění nějak odůvodnit či objasnit. Twisty ale nabírají na obrátkách, víří tu ještě mnohem více emocí a každá postava řeší palčivé životní strasti. Líbila se mi tu postava Justina Kirka, která děj obohatila o zajímavou linku. Sice je nutno říct, že jednotlivá kvalita dílů dosti skáče, při čemž hlavně prostředek zeje tvůrčí prázdnotou a ten pátý s Arianou Grande byl totální mindfuck, ale ty tři poslední díly byly neskutečně brilantně napsané, absolutně mě strhly po emocionální stránce a promluvily mi do duše několika filozofiemi o životním štěstí a neštěstí. Každá postava dostala svůj prostor na zakončení své linky a dlouho jsem neviděla lepší závěr seriálu. Bohužel to ale nevykompenzuje ty předešlé nudné díly. I tak se mi ale tento seriál vryje do paměti svou lidskou stránkou. ()

Reklama

tom88 

všechny recenze uživatele

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60% ()

Marze 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jednotlivé dějové linie se utápějí v klišovitě znázorněné životní mizérii a měl jsem pocit, že jsem to mnohokrát viděl. Připomíná to tragikomické ságy o disfunkčních rodinách. V dialozích se objevují se přechytralé nepřirozené hlášky. Postava Jeffa je napsána jako přecitlivělý umělec s přebujelou imaginací, s ambivalentní unikavou povahou. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

S01 - Pecka. Když jsem viděl trailer, tak jsem se začal těšit, jelikož se tvůrci chlubili nápisem od tvůrců filmu Věčný svit neposkvrněné mysli, který já miluji, takže tady nebylo o čem. Chvilku mě trvalo, než jsem si zvykl na stylizaci a styl jakým tvůrci budou vyprávět svůj příběh. A to z jednoho prostého důvodu. Tvůrci si rádi hrají. A to ať už jde o Davea Holsteina nebo Michela Gondryho. Na tvůrcích a režisérech je vidět, že je práce baví, rádi přijímají výzvy a baví se řemesle(viz, kreativní titulky ke každému dílu, scéna natočená na jeden záběr, jejíž natáčení se objevilo na internetu, nebo prosté hraní si se střihem a kompozicí, či přidají nějaké šílenosti nebo něco trochu úchylného). A je toho spoustu a strhává to dost pozornosti, ale nikdy to neodvádí pozornost od toho hlavního, a to je příběh. Příběh o zlomeném člověku, který den co den rozdává radost jiným, a sám jí neumí v sobě najít, člověku který hledá vykoupení, odpuštění a řešení svého problému, jenž řešení nemá. A je to skvěle natočené. Emoce z toho sálají na míle daleko, slzy tečou po tváři, protože to co vidíme je neuvěřitelně silné, upřímné a opravdové(důkazem je celá scéna u stolu v sedmém díle,která je pro mě jeden z vrcholů seriálu). Platí to o skvěle napsaných postavách, a i o hercích co dané postavy hrají. Jim Carrey podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry a je skvělý. Catherine Keener má velmi dobrou roli a krásně jí zahraje. Hodně mě sedl Frank Langella, protože svou postavu zahrál parádně. Velmi dobrý je Cole Allen v dvojroli. A v neposlední řadě je potřeba zmínit Ginger Gonzaga, jelikož ona je hlavním spouštěčem emocí. Jediné co mě mrzelo, že Judy Greer nemá tolik prostoru, protože jsem se na ní dost těšil. Seriál má spoustu zajímavých a silných momentů, ale taky dokáže být místy dost šílený a ujetý, a je mi jasné, že tahle kombinace všem nesedne. Ale těm co sedne, tak ty na oplatku dostanou jeden z nejlepších seriálů roku. S02 - Na druhou řadu tohoto seriálu jsem se moc těšil, protože se mě první dost líbila. O to více mě naštvalo, že jí posunuly o pár měsíců. Teď už jí ale mám za sebou, a opět mohu napsat, že jsem spokojený, ale bez chybné to nebylo. S tímto seriálem je to těžké. Je hodně svůj. Má to své specifické vyprávění, humor a na některé věci si jako diváci musíme počkat. Rozhodně to není divácky vděčný humor, ale pokud vám to sedne, tak dostane něco úžasného. Seriál výborně umí vytvářet dojemné scény, umí hrát nenuceně na city, a to se postavám občas děje je emocionálně silné, že to prožíváte s nimi. Pro mě osobně byly poslední tři díly velká emocionální jízda, kdy jsem držel slzy na krajíčku. Po řemeslné stránce je to znovu hravé, od úvodních titulků, přes maňáskovou epizodu po různé vizuální nápady. Herci jsou opět skvělý a je radost sledovat jejich výkony. Druhá řada má pomalejší průběh, nemá tolik strhujících epizod, ale tohle všechno perfektně vynahradí skvělé finále. Pokud vás bavila první řada, tak druhá je jasná volba. ()

Galerie (177)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se nachází scéna přetváření obývacího pokoje jedné z postav. Celá scéna byla vytvořena na jeden záběr. (Scelleton)

Reklama

Reklama