Reklama

Reklama

Čarodějovy hodiny

  • USA The House with a Clock in Its Walls (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (186)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý je minimálne triedu nižšie ako Harry Potter, a to nie som jeho fanúšikom. Má zaujímavý obal a snahu o vtip, ktorá sa celkom darí, je tu aj veľmi dobrá hudba. Celkový obsah a dej ale neobsahuje nič zvláštne a zaujímavé a malý herec je neznesiteľne otravný. Z druhej polovice som mal ale dobrý pocit a môžem povedať, že deťom sa film môže páčiť. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

To i na rodinný film byl pěkný bizár. Věřím, že kniha může fungovat dobře a i musí, když se rozhodli ji převést na plátno. Ale to byla chyba, příběh měl zůstat jen na stránkách. Příběhově film prázdný, nudný, postavy zajímavé (v blbém smyslu) a finále byl velký mindfuck. Nikdy asi nezapomenu na Jacka jako malé dítě a na "neohroženou" Cate... ()

Reklama

Elerrina 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za vizuálně štědrou výpravu a kostýmy, druhá za charismatickou Cate Blanchet. Všechno ostatní je nefunkční, divné nebo trapné, navíc mi celý ten koncept hororu zacíleného na děti přijde i trochu zvrácený. Jediný užitek lze spatřovat v tom, že filmy jako je tento vás přinutí zpětně docenit Harryho Pottera a Narnii. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Příběh, který má všechny potřebné čarovací i jiné rekvizity, aby pobavil, okouzlil - i přiměřeně vystrašil. Přesto - kromě mírných antipatií - dokáže vyvolat jen bezbřehou nudu. Nudu, která se v něm zabydlela navzdory vcelku svižnému ději - pozvolna ho obtéká, převaluje se z místa na místo ... a zůstává mu věrná - po celou stopáž. Krom toho se dost těžce smiřuju s pozoruhodnou kombinací dosti infantilní afektované pohádky a poněkud zastydlého pubertálního hororu. Povětšinou NENÍ vtipná. Se značným sebezapřením VELICE bídné 2* ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Rothovi ide bohvie prečo lepšie rodinná hororová fantasy, ako jeho kvázi šokujúce, explicitné slashery. Atmosféra sa mu skutočne podarila, väčšinou sa nachádzame v kúzeľnom dome a jeho okolí. Na druhú stranu sa tu ale žiadne mantinely žánru nerúcajú, všetko je presne tak, ako má byť, pričom zápletka, kde figuruje vojna a smrť poskytovala ešte temnejšie uchopenie. Každopádne je tu nakročené k celkom fajn filmovej sérii, ale mdlé tržby asi všetko zatrhli. Inšpiračné zdroje sú jasné, napriek tomu je Tajomstvo domu s hodinami priamo nevykrádajúce nič konkrétne. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (5)

  • Fiktívny Dom s hodinami bol založený na skutočnom dome s názvom Cronin Mansion, ktorý sa nachádza v rodnom meste autora knižnej predlohy Johna Bellaira. Mesto taktiež poslúžilo ako základ pre fiktívne mesto New Zebedee. (Astonko)

Reklama

Reklama