Day of the Dead: Bloodline

• Austrálie Day of the Dead: Bloodline (více)

Studentka medicíny Zoe (Sophie Skelton) se stará o svého pacienta Maxe (Johnathon Schaech), který je zvláštní nejen kvůli své krvi, kterou Zoe zkoumá, ale i proto, že je jí naprosto posedlý. Během studentského večírku se Max pokusí Zoe znásilnit a je napaden oživlou mrtvolou. Max se Zoe nechce vzdát i přesto, že již není člověkem, ale krvelačným monstrem. (Lucccy.N)

vegetol.mp

Podle traileru jsem to čekal mnohem horší. Ničím výjimečnej, ale solidně udělanej zombie horor, kterýmu vevódí naprosto skvělej Johnathon Schaech v roli zamilovanýho zombíka. Pokud chtějí točit dalšího Batmana, tak Schaech má můj hlas, aby hrál Jokera. Gore je tu na velmi slušný úrovni a hlavní hrdinka je kočka, a to i přesto, že je původem Angličanka. Kdo byl v Anglii, tak ví, že ženský mají hnusný jak noc. Jinak je poměrně vtipný, že velitel bunkru je tu líčenej jako psychopatickej zelenej mozek, kterej brání doktorce v rozletu. Přitom paní doktorka je nezodpovědná kráva, která se chová naprosto iracionálně a riskuje životy svých spolupracovníků. Ale jinak je Day of the Dead vcelku slušná zombie švanda. ()

Lacike

Remake, ktory si z originalu zobral hlavnu premisu, ale v jednotlivostiach si ide svojou vlastnou cestou, co vidim ako plus. Dalsim kladom je kvalitna technicka stranka a stavnate gore sceny. Z hereckeho obsadenia ma zaujala nadherna Lorina Kamburova. Bohuzial tu nehra hlavnu ulohu a jej postava je rychlo odpratana z cesty. Hlavnu ulohu hra ina pipina. Tiez nie je skareda, ale jej herecky prejav je rovnako ochotnicko amatersky ako u ostatnych hercov. V originale ma postavy srali svojimi charaktermi, ale boli skvele napisane, zahrane a bolo fascinujuce sledovat ako dopadnu. V remaku som ziadnej postave neveril ich predpisane charaktery a po polhodine mi bolo uplne jedno kto prezije. Nestratil sa len Johnathon Schaech ako zamilovany zombie. Skoda, ze nedoslo na sex s hlavnou pipinou. Aspon niecim originalnym by tento film do zanru prispel. Niekoho mozno aspon potesi v zanri netypicky happyend. Mna celkom sklamal. Totalne vyhladenie by mi sedelo viac. Takze nenarocny fanda zanru snad bude celkom spokojny, ale ja som sa po polhodine zacal strasne nudit. 4/10. ()

PKD

Proč vzniklo zrovna tolik remaků včetně tv s. od 1 Romerova filmu? Inu, esli to nebude proto, že se v něm 85% děje jen žvaní a ještě blbě. Za to tady, nikoli. Sice se zde též mluví, ale zároveň se stále něco děje, takže velké plus. Paradoxní pochvalu si ode mne zaslouží skutečnost, že se autoři (k mému překvapení) drželi vcelku věrně základního skeletu originálu a i když bych vlastně neměl býti z toho nadšen, jsem dosti potěšen. Jak říkám...paradox. Kreténský a uřvaný kpt. byl nahrazen již ne tak kreténským a uřvaným por., kterému ale zase přidali bratra, který to táhne ještě navíc s naši ´´dr.´´ Zoey a vypadá jako kříženec teplého hippiesáka a Ježíše. Jenže má holt chlapec smůlu, páč ona chce stále něco zkoumati a na nic krom lehkého pettingu nemá čas. Na 2.str. je tady ale pevně Zoey dostati za každou cenu odhodlanec (mírně řečeno) Max, který mě totálně dostal tím jménem, co má vyryté na pravé paži a které bude míti v celkovém ději ještě několik relevancí. Úvodních asi 15min. je opravdu velmi dobrých a i když se zdá, že film, lehce v pol. stagnuje, mě nenudil ani na chvíli. Zvláště pak, když nemrtvý Max použije manévru černého pasažéra a nechá se dovésti až do Bunkru. To jsem se nemohl dočkati jak malé dítě, jak to bude vypadati, až ho zmerčí ostatní a to včetně jeho velké lásky Zoey. Nutno je (a možná zbytečně) podotknout, že ona jeho hluboké city neopětuje (taky si nepomohl tím, že jí na univerzitním večírku chtěl na pitevně znásilniti, což se mu stalo osudným a on se stal, nemrtvým viz. obsah) páč má toho Ježíše. Takže se to povedlo a orig. to u mě pak nepřekvapivě překonává min. o třídu, vzdor těm závěrečným kecům o lásce (ugh) a záběrů na hrající si fakany. Za 1 podívání to stojí. Možná i za víc. ()

George Stobbart

Militaristická zombie kokotina, alebo slušne povedané; podľa očakávania úplne zbytočný a nezaujímavý remake, ktorý svoju mizernú existenciu nijako neospravedlňuje. S vyše dvojnásobným rozpočtom oproti originálu pôsobí mimoriadne trápne, chudobne a prázdno, čo ešte zvýrazňujú tie lacné bulharské lokácie a naivné pseudo-herecké výkony. Lahôdka pre detinskú hororovú generáciu, ktorá za genézu zombie žánru považuje "World War Z" + "The Walking Dead". ()

rollman1

Na vojenské základně, kde jsou poslední zbytky lidstva se nadějná lékařka pokouší najít lék na zákeřný virus. Najde něco, co vypadá jako zombie, ale myslí jako člověk. Jenže to něco, rozhodně nemá v plánu si pokecat a začíná boj o přežití v uzavřené komunitě. Fajn masky, praktické efekty a rychlé tempo, které na konci polevuje, vypovídá o tom, že jsme po dlouhé době dostali minimálně dobrý film se zombie tématikou. Šanci si rozhodně zaslouží. ()